Skocz do zawartości

F36 pomiar ciśnienia oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to pierwszy chyba post to przede wszystkim witajcie Koledzy - miło być w tak zacnym gronie.

Od kilku lat użytkuję BMW 430i xdrive z silnikiem 2.0 benzyna. I niedawno zaczęły się problemy z ciśnieniem oleju. Przy wizycie u mechanika - wymiana podstawy filtra oleju - lał się płyn chłodniczy na kompie wyskoczył błąd dotyczący ciśnienia oleju. Oddałem auto i stwierdzono, że to czujnik ciśnienia oleju. Wymieniono go i usłyszałem że wszystko jest ok. Wyjechałem z warsztatu i po przejechaniu 30 km komunikat, aby zjechać natychmiast i nie kontynuować jazdy ze względu na niski poziom właśnie ciśnienia oleju. Czekam teraz na diagnozę słyszę, że pewno pompa ciśnieniowo próżniowa oleju albo nawet panewki wału korbowego. Jaka będzie diagnoza - zobaczymy - pytanie  czy mieliście podobny problem u siebie? I druga sprawa która mnie dręczy - czy przy wymianie czujnika ciśnienia oleju nie można było wkręcić manometr i sprawdzić faktyczny dane jeśli chodzi o ciśnienie oleju? A może nie ma takiej opcji i jedynie można to odczytać na komputerze? Nie chcę bez powodu spierać się z warsztatem - nie mam tutaj odpowiedniej wiedzy. Będę wdzięczny za informacje od Was. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.