Skocz do zawartości

Nie mogę zatankować do pełna/ wypalanie dpf


Galba

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od niedawna  BMW G30 520d z 2018r B47.

Zauważyłem dzisiaj dwa mankamenty , które możliwe że są ze sobą powiązane:

1. Nie mogę zatankować do pełna..pistolet odbija mi w ok 3/4. Później pod kątem i bardzo powoli udało mi się wlac jeszcze z 3 litry, ale do pełnego baku brakuje jeszcze przynajmniej 1 kreska.

2. Dzisiaj zauważyłem, że nie wypala mi dpf. W bimmer tool pokaze mam , że wypalanie jest zaplanowane , ale gdy wejde w więcej pokazuje mi regeneracja zablokowana. Temperatura 88 stopni , czujnik 280-300 stopni. Błędów brak . 

Jutro spróbuję wymusić wypalanie Istą.

Mial ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg? Za młode auto na kombinacje z wycinaniem dpf-a przez poprzedniego właściciela..

A do baku serio wchodzi 3/4 czy tylko czujnik przekłamuje, a na dystrybutorze wchodzi cała pojemność baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że tankowanie czasami robi dziwne problemy. Nie raz wjeżdżam na stację tuż przed rezerwą i od razu po zablokowaniu pistoletu odbija, a po wyjęciu i włożeniu ponownie nalewa do pełna. Podobnie też kilka razy odbiło mi wcześniej niż przy pełnym baku - w okolicy przedostatniej kreski na desce.
Do tego pojemność według danych technicznych to 66 litrów, a zdarzyło mi się nie raz wlać ponad 66.

 

Z DPF problemów nie mam, nawet w mieście potrafi się wypalić cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, wydaje mi się, że to raczej odpowietrzenie zbiornika. Próbowałem na trzech różnych stacjach.
Przebieg ok 182000km. 

Wczoraj zrobiłem istą procedurę odpowietrzenia układu paliwowego i nie wiem czy to zbieg okoliczności , ale dpf wypalił się bez problemów. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.