Skocz do zawartości

Czas oczekiwania


rlapin

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może czy w Monachium jest cały czas wakacyjna przerwa w produkcji ? Bo od 3 dni samochód stoi na statusie 155, a gdzieś na bimmerposcie znalazłem, że często w sierpniu Niemcy mają urlop i fabryka staje na 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PNG1964 napisał(a):

Moje auto przypłynęło do portu 23.07 i jeszcze go nie ma u dilera. Się okaże że krócej płynął niż jechał na lawecie spod Słubic...

Na to samo czekam i ja… porażka. Czekają na kolejny kontenerowiec i pełną lawete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2024 o 15:47, Karol211 napisał(a):

Wiecie może czy w Monachium jest cały czas wakacyjna przerwa w produkcji ? Bo od 3 dni samochód stoi na statusie 155, a gdzieś na bimmerposcie znalazłem, że często w sierpniu Niemcy mają urlop i fabryka staje na 2 tygodnie.

Od poniedziałku 3 tygodnie do 02.09

  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marcin_S83 napisał(a):

Od poniedziałku 3 tygodnie do 02.09

Może wiesz czy jak fabryka podaje planowaną datę produkcji, to bierze pod uwagę tą przerwę? Czy może jak ktoś miał planowaną datę produkcji 1 tydzień września to przeskoczy mu z automatu na październik ze względu na te urlopy? 

Edytowane przez GrzegorzKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karol211 napisał(a):

Ja mam planowaną datę dostarczenia do dealera samochodu w systemie na przyszły tydzień, a mój samochód cały czas wisi na 155 i myślę, że biorąc pod uwagę urlop po prostu się wszystko o miesiąc przesunie.

Ciekawy przypadek, ktoś przy planowaniu chyba powinien brać to pod uwagę?

Daj znać po weekendzie jak ze statusami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GrzegorzKo napisał(a):

Może wiesz czy jak fabryka podaje planowaną datę produkcji, to bierze pod uwagę tą przerwę? Czy może jak ktoś miał planowaną datę produkcji 1 tydzień września to przeskoczy mu z automatu na październik ze względu na te urlopy? 

Ja na twoim miejscu jeśli status nie wskoczy na 180 itd., to nastawiałbym się na produkcje wrześniową no chyba, ze dzisiaj się wyprodukowało albo wyprodukuje do 21.30 bo o tej godzinie jest koniec. Podaj nr vin sprawdzę co się z nim dzieje.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Karol211 napisał(a):

Swoją drogą ciekawe czemu samochód stoi na 155 czyli sprawdzaniu jakości od 02.08 i nie dokończyli go w tym tygodniu tylko pewnie trzeba czekać na wrzesień aż otworzą fabrykę…

Może dlatego że stoi na finiszu do Reparatury( jakaś rysa albo coś zostało źle zamontowane i muszą wymienić. Wtedy stoi na takich statusach. Potrzebne 7 ostatnich cyfr Vin do sprawdzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2024 o 20:53, mate0016 napisał(a):

Na to samo czekam i ja… porażka. Czekają na kolejny kontenerowiec i pełną lawete?

I jak wygląda sytuacja u Ciebie ? Moje auto dopłynęło do Bremerhaven 07.08. , do tygodnia miało dotrzeć do dilera ale na razie cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2024 o 16:27, pacos napisał(a):

Ciekawy przypadek, ktoś przy planowaniu chyba powinien brać to pod uwagę?

Daj znać po weekendzie jak ze statusami

Status 182 - czeka na transport do Polski. Ciekawe czy wyrobią się w 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak kto teraz wygląda? Byłem wczoraj w salonie i czasy oczekiwania to jakaś kpina, maj na auto zamówione dzisiaj?

Tak samo ziomek mówił że zamawiają raz z początkiem miesiąca więc jak się zdecyduje np. drugiego września a nie pierwszego to jeszcze dodatkowy miesiąc czekania.

Jak to u Was wyglądało? Nie wiem czy po prostu nie chciał mi wcisnąć m340i z placu…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GrzegorzKo napisał(a):

Ile czasu minęło w Twoim przypadku od początku produkcji (status 150) do dnia dostawy do dealera? 

Nie sprawdzałem tego ale produkcja była przewidziana na 32 tydzień - szybko się uwinęli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GrzegorzKo napisał(a):

Dostałem info od handlowca że pojawiły restrykcje i wskoczył samochod na status 105 ze 111, jednocześnie nie zmieniła się planowana data dostawy samochodu. Czy może być to spowodowane ta wakacyjna przerwa produkcyjna? 

Najprawdopodobniej tak. Cierpliwości... ja czekałem na G20 z Mex dokładnie 9m-cy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód odebrany dzisiaj - G21 Touring, produkcja Monachium.
status 150 - 24.07
status 155 - 02.08
status 160 - 12.08
status 182 - 14.08
status 193 - 19.08
status 195 - 26.08

U dealera 27.08

Oczekującym życzę dużo cierpliwości. Daty są orientacyjne, bez wglądu do systemu bmw a stworzone na podstawie kontaktu ze sprzedawcą.

Pozdrawiam 🙂

 

Edytowane przez Karol211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2024 o 18:52, Marcin_S83 napisał(a):

Może dlatego że stoi na finiszu do Reparatury

... ta elementy wymieniają 😁 . zejdź na ziemie co najwyżej jeszcze raz polakierują do 400 mikronów  BMW dopuszcza stan fabrycznej powłoki lakierniczej

Edytowane przez Woytas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Woytas napisał(a):

... ta elementy wymieniają 😁 . zejdź na ziemie co najwyżej jeszcze raz polakierują do 400 mikronów  BMW dopuszcza stan fabrycznej powłoki lakierniczej

To ty zejdź na ziemię jak nie rozumiesz co czytasz. Do Reparatury tzn. wszystko co nie zostało na poszczególnych działach- Abteilung (źle zamontowane, uszkodzone lub wogole nie zamontowane w takim przypadku auto które opuszcza dany dział poprzez „nacharbeait” zostaje odnotowane i przekazane na finsh. Elementy są ponownie lakierowane a cała reszta części listwy, dekory wyposażenie wnętrza, moduły wymieniają itp. itd. 
Także proponuję z dziećmi powrót do nauki czytania ze zrozumieniem lub przestać się wymądrzać. Bo w moim odczuciu po prostu się kompromitujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.