Skocz do zawartości

Czas oczekiwania


rlapin

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego tematu.

Jak obecnie mniej więcej wygląda czas oczekiwania na nowy zamówiony samochód?

Zamówiłem 10 czerwca 340d, nadal nie mam żadnej informacji nawet tygodnia produkcji. W umowie miesiąc odbioru został podany jako grudzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poszukasz to jest tego troche na forum. Generalnie jak produkcja Meksyk to czekasz kolo 6 miesięcy na odbiór. U mnie tak się złożyło że było to dokładnie 6 miechów co do dnia. Przy odrobinie szczęścia jest szybciej a jak trafią ci się Niemcy to duzo szybciej. U mnie od zamówienia do produkcji minęło ponad 3 miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem ostatnio do BMW zapytać o miejsce produkcji G20 i G21, powiedzieli mi, że wszystkie G21 są produkowane w Niemczech, to prawda?

 

Czekam na G21 318i i jestem ciekawy ile czasu to zajmie, zamawiane na początku maja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2024 o 09:11, pacos napisał(a):

Dzwoniłem ostatnio do BMW zapytać o miejsce produkcji G20 i G21, powiedzieli mi, że wszystkie G21 są produkowane w Niemczech, to prawda?

 

Czekam na G21 318i i jestem ciekawy ile czasu to zajmie, zamawiane na początku maja 

Tak wszystkie są w Niemczech. Jak Ci nie załatwili jakiegoś slotu to nastaw się na 12-14 msc od dnia zamówienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegow oczekujacych na G21. Pytalem o czas oczekiwania w dwoch salonach w Warszawie i oba przekazaly mi, ze trwa to 3-4 miesiace. Wam tez tak mowili przed zlozeniem zamowienia, i dopiero potem okazalo sie ze jest opoznienie, czy juz w trakcie zamawiania bylo jasne, ze potrwa to rok?

 

Myslalem o nowej G21, ale chyba w takim razie bede szukal uzywki, bo potrzebuje auta na poczatek 2025. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.07.2024 o 22:49, shine63 napisał(a):

Mam zamówione BMW 3 G20, produkcja odbyła się 29 maja, od 3 czerwca w transporcie, ktoś też czeka i mniej więcej orientuje się kiedy w Niemczech ?

Mój wypłynął 21.06  i dziś chyba pojawił się w Bremerhaven, ponieważ zniknęła możliwość monitorowania na Hoegh autoliners. Pisało że ma być 23.07 i właśnie od dziś jak wchodzę to nie ma mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PNG1964 napisał(a):

Mój wypłynął 21.06  i dziś chyba pojawił się w Bremerhaven, ponieważ zniknęła możliwość monitorowania na Hoegh autoliners. Pisało że ma być 23.07 i właśnie od dziś jak wchodzę to nie ma mojego auta.

Mój również tym płynął. Ponoć do dwóch tygodni ma się pojawić u dealera 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2024 o 23:10, rlapin napisał(a):

Mam takie pytanko, czy to jest w porządku, że salon nie podaje daty produkcji i mówi, że ona będzie dostępna miesiąc przed rozpoczęciem produkcji?

Oczywiście, całkowicie normalna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2024 o 18:35, andrzej9000 napisał(a):

Pytanie do kolegow oczekujacych na G21. Pytalem o czas oczekiwania w dwoch salonach w Warszawie i oba przekazaly mi, ze trwa to 3-4 miesiace. Wam tez tak mowili przed zlozeniem zamowienia, i dopiero potem okazalo sie ze jest opoznienie, czy juz w trakcie zamawiania bylo jasne, ze potrwa to rok?

 

Myslalem o nowej G21, ale chyba w takim razie bede szukal uzywki, bo potrzebuje auta na poczatek 2025. 

To jak to jest, że jedni twierdzą, że ponad rok, a inni poniżej 6 miesięcy, to jest tak szybko zmieniające się, czy może te salony podające informację o ponad rocznym oczekiwaniu robią to na wyrost mając miejsca na szybsze dostawy?

U mnie przy zmawianiu twierdzili, że gotowe powinno być w okolicy września, teraz słyszę o listopadzie, ciekawe, czy tak się utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pacos napisał(a):

To jak to jest, że jedni twierdzą, że ponad rok, a inni poniżej 6 miesięcy, to jest tak szybko zmieniające się, czy może te salony podające informację o ponad rocznym oczekiwaniu robią to na wyrost mając miejsca na szybsze dostawy?

U mnie przy zmawianiu twierdzili, że gotowe powinno być w okolicy września, teraz słyszę o listopadzie, ciekawe, czy tak się utrzyma.

Ja zamawiałem G21 340i w kwietniu i miałem mieć luty/marzec, a okazało się, że już się produkuje i odbiór we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, axel_88 napisał(a):

Ja zamawiałem G21 340i w kwietniu i miałem mieć luty/marzec, a okazało się, że już się produkuje i odbiór we wrześniu.

1 godzinę temu, pacos napisał(a):

To jak to jest, że jedni twierdzą, że ponad rok, a inni poniżej 6 miesięcy, to jest tak szybko zmieniające się, czy może te salony podające informację o ponad rocznym oczekiwaniu robią to na wyrost mając miejsca na szybsze dostawy?

U mnie przy zmawianiu twierdzili, że gotowe powinno być w okolicy września, teraz słyszę o listopadzie, ciekawe, czy tak się utrzyma.

Po analizie wypowiedzi innych osób, wydaje mi się, że oni celowo zawyżali czas dostawy. Kolega zamówił w kwietniu - dostawa wrzesień (5 miesięcy), ja zamówiłem w zasadzie początek czerwca - produkcja wrzesień - odbiór zakładany listopad (5 miesięcy). Na początku słyszałem, że czeka się rok. Potem dostałem informacje, że zwolnił  się slot. Moim zdaniem importer urealnił czas oczekiwania, a salony się na swój sposób tłumaczą. Może obawiali się, komplikacji przy przejściu z LCI na LCI2? Trzeba się tylko cieszyć, że ruszyło:) 

Edytowane przez GrzegorzKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja auto zamawiałem jakoś w marcu G21 340D. Mówili o okresie oczekiwania ok 4 msc. Auto załapało się na LCI2 i dojechało do salonu 30 lipca. Czyli tak jak zakładali 4 msc. 

Edytowane przez Damian3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Damian3 napisał(a):

Ja auto zamawiałem jakoś w marcu G21 340D. Mówili o okresie oczekiwania ok 4 msc. Auto załapało się na LCI2 i dojechało do salonu 30 lipca. Czyli tak jak zakładali 4 msc. 

A wiesz może kiedy auto wskoczyło na status 150 i dostało vin? Ile czasu minęło od rozpoczęcia produkcji do odbioru w salonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.