Skocz do zawartości

Filtr Kabinowy G26 430i oraz Olej


nokia6pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szykuje mi się termin wymiany filtrów oraz oleju w aucie i mam pytanie.

Olej : 0w30 Ll04 ?

Co do filtrów.  Są dwa filtry kabinowe czy jeden ? Widzę że można kupić mikrofiltr węglowy i zwykły filtr kabinowy i nie wiem który powinienem kupić, na rozpisce czesci są one pod jedna kategoria 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że pod maską powinna być naklejka z parametrami oleju. 0W30 brzmi jak coś czego już się za bardzo nie leje, teraz głównie turbo eko woda typu 0W20 albo rzadziej.

 

Filtr powinien być jeden.

Jak będziesz wymieniał sam to polecam zapoznać się z tym:

https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=2051245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komoornik napisał(a):

Wydaje mi się że pod maską powinna być naklejka z parametrami oleju. 0W30 brzmi jak coś czego już się za bardzo nie leje, teraz głównie turbo eko woda typu 0W20 albo rzadziej.

 

Filtr powinien być jeden.

Jak będziesz wymieniał sam to polecam zapoznać się z tym:

https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=2051245

Uzyskałem informację z aso że filtr jest jeden ale olej 0w30 lub 5w30, co kto woli 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2024 o 13:40, nokia6pl napisał(a):

Co do filtrów.  Są dwa filtry kabinowe czy jeden ? Widzę że można kupić mikrofiltr węglowy i zwykły filtr kabinowy i nie wiem który powinienem kupić, na rozpisce czesci są one pod jedna kategoria 

Pewnie chodzi o to, że ten filtr ma dwa rodzaje, zwykły i z węglem aktywnym który podobno filtruje również pyłki, smog itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2024 o 21:41, Hesky napisał(a):

Coś nie do końca mają rację

Instrukcja str 373

 

Screenshot_20240704-213625_DRIVERS GUIDE.jpg

Niemcy maja to gdzieś 😆 patrzyłem na fv z ostatniego serwisu i tez było ll04 0w30 także taki kupuje:)

20240710_195911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Do mnie mechanik, oczywiście spoza ASO, zadzwonił w trakcie wymiany z pytaniem, czy wiem ile oleju wchodzi na wymianę. Powiedział, że spuścił prawie 6l, wlał 5l, a komputer pokazywał, że jest już max. Wg specyfikacji producentów olejów na wymianę wchodzi 5,25, czy 5,3l. Ale totalną głupotą jest nie podawać w instrukcji ilości oleju, żeby biedne ASO przypadkiem nie umarło z głodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.