Skocz do zawartości

F10/11 N57 rzeczywiste ciśnienie oleju


WojtekX

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, WojtekX napisał(a):

kółko wrzcone, co prawda lekki luz na łańcuchu był, ale dopuszczalny, z tego co zauważyłem oryginalny łańcuch BMW jest solidniejszy, te ogniwa są nieco mocniejsze

 

IMG-20240909-WA0000.thumb.jpeg.a8dbf5ac2ab0e924a52c8442efbd2d2b.jpeg

dobrze pamiętam ty masz R6 N57?

ktory model łańcucha zamontowałeś?

Jak dla mnie super zostań przy ..W40 i oraj dalej maszynę...

ja sam jeszcze ok 50-100tyś robię na  0W30 poczym przechodzę na

SHU 5W40 lub Mobil X4 0W40

obecnie mam 275tyś 

Edytowane przez Jack-Strong
Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WojtekX napisał(a):

wcześniej na rozgrzanym motorze obroty pod odcinkę to ciśnienie na poziomie 2,2 bara i nie byłem w stanie tego przebić, okolice zmiany shift pointu 1200/1500 to było ok. 1,2 bara teraz wstało na jakieś 2,4, obroty w okolicach 2000 i więcej, moja pompa nigdy nie generowała ciśnienia pod 3, teraz po zmianie 2000obr to 3,5 bara
dodam że pompa oleju została stara, miałem ją wymienić, ale pomyślałem że to bedzie bardziej wiarygodnie wyglądało, przy wymianie na nową na pewno to ciśnienie jeszcze by sie podniosło. Jałowe szału nie robią ale lekkie dotknięcie gazu i to ciśnienie wstaje dużo mocniej, własnie w przedziale w którym samochód jedzie, uważam że to tania i bardzo skuteczna modyfikacja

  I jest  elegancko   

2.2bara   przy  1500obr  to już    spora zmiana  .

Kółeczko  za parę groszy a może uratować   nie jedna  n57 przed   przedwczesnną   śmiercią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jack Strong, tak: moja to R6 N57, łańcuch o który pytałeś to Febi: FE09442, dokładnie ten który znalazł kkx5. Po starcie zimnego silnika, ciśnienie ładuje 4 bary i dość długo się utrzymują tak w okolicach 40/50 stopni, polatam chwilę na tym 5W40 teraz, ale wydaje mi się że zejście z charakterystyka oleju na 0W40, może byc lepsze przy dogrzewaniu się silnika, zmienię z czasem i napiszę. Generalnie praca samego silnika na prawdę się poprawiła, nie wiem do końca czy to zasługa zmiany rozrządu czy podniesionego ciśnienia, ale jest na prawdę lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko, że B47 ma elektroniczne sterowanie ciśnieniem więc porównywanie nie ma aż takiego sensu.

W B47 przy byle jakim obciążeniu wskakuje w okolice 2,2 i tak z reguły jest przy normalnej jeździe. Pod pełnym obciążeniem jest trochę ponad 3.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WojtekX napisał(a):

Jack Strong, tak: moja to R6 N57, łańcuch o który pytałeś to Febi: FE09442, dokładnie ten który znalazł kkx5. Po starcie zimnego silnika, ciśnienie ładuje 4 bary i dość długo się utrzymują tak w okolicach 40/50 stopni, polatam chwilę na tym 5W40 teraz, ale wydaje mi się że zejście z charakterystyka oleju na 0W40, może byc lepsze przy dogrzewaniu się silnika, zmienię z czasem i napiszę. Generalnie praca samego silnika na prawdę się poprawiła, nie wiem do końca czy to zasługa zmiany rozrządu czy podniesionego ciśnienia, ale jest na prawdę lepiej

oj tak szczególnie zimą 

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko że w b47 będziesz miał podbite ciśnienie do 2,2 bara przy muśnięciu gazu już przy 1000 obrotów a nie dopiero przy 2000 jak w Nxx

 

Edit

Screenshot_20240911_143557_bimmer-tool.jpg

Edytowane przez Kuj0n

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, WojtekX napisał(a):

 Po starcie zimnego silnika, ciśnienie ładuje 4 bary i dość długo się utrzymują tak w okolicach 40/50 stopni, polatam chwilę na tym 5W40 teraz, ale wydaje mi się że zejście z charakterystyka oleju na 0W40, może byc lepsze przy dogrzewaniu się silnika, zmienię z czasem i napiszę.

dlatego ja się wstrzymałem u mnie

...mogą przyjść mrozy czlowiek się zapomni na zimnym prawe kolano mu się wyprostuje... zawór upustowy tez ma swoj limit i wszystkiego nie popuści... i można zrobić kuku

 ja czekam jak spadną trochę temperatury w okolice zera i wtedy zmierzę ciśnienie na zimnym na 0w30 i 0w40 PXL_20240906_182810894_MP.thumb.jpg.5afbd463b8916954eb3037e4df3aede0.jpgprzy okazji zlepiłem trochę dokładniejszy zegar do pomiarów 

Edytowane przez Jack-Strong
Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zawór upustowy uchyla się na poziomie 4,2, jak samochód staruje rano wstaje na 4, nie ma tu przeładowania, mimo że auto zimne, zawór zamkniety, jak zaraz po starcie dodam troszkę gazu, wchodzi na 4,2, ale to normalne, wróćcie do pomiarów Chrisa, silnik w pełni rogrzany obroty 3000 i zawór otwarty, 4000 zawór otwarty, przy zastosowaniu kółka, to cisnienie oscyluje w granicach tego co zostało zaprojektowane przez BMW, u mnie po rozgrzaniu 4000obr i ciśnienie 4,1 - zawór zamkniety. Moim zdaniem obserwując swój samochód, widzę że to ciśnienie znacząco zmienia się w tych samochodach w zależności ile już przejechał, zdrowa seria 1,2 moja miała 0,6, to spadek o połowę, dobrze jest zapiąc manometr po przebiego 250/+ i sprawdzić, wtedy karty na stół i wszystko jest jasne, zwolennicy serii BMW nic nie musza robić, ktoś kto chce cos poprawic, może zmienić pompe, kółko, czy nieco inny olej, co kto woli.. Ale jeżeli ktoś np. wrzuci takie kółko do zdrowej serii, te wskazania będą znacznie wyższe niż u mnie, Chris wrzucił pompe z M do silnika po remoncie i nadmiar ładuje mu w miskę. Jeżeli chodzi o zmianę oleju, powiem szczerze że nigdy nie lałem oleju 0W do BMW, pomijając jakies tam Toyoty czy podobne przy serwisach, jestem ciekaw jak zareaguje wskaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 14.08.2024 o 22:08, Jack-Strong napisał(a):

zgadza się w przedlifcie

R4 mają 24 zęby

R6 mają 23 zęby

łańcuch jest ten sam

 w poliftach B47 mają 23 zęby 

zamawiam jutro

wracając do kółka napędu pompy 23 i 24, porównałem oba, i jak się je położy na sobie, różnica jest na prawdę nie duża, więc to co podają, może być prawdą, że łańcuch może być ten sam, skrócenie w takim wypadku o ogniwo, spowoduje że nie da się go zapiąć, bedzie za krótki

 

 

IMG-20240906-WA0004.thumb.jpeg.3daeab0e555a840c6d4f6d7333173f1c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, WojtekX napisał(a):

wracając do kółka napędu pompy 23 i 24, porównałem oba, i jak się je położy na sobie, różnica jest na prawdę nie duża, więc to co podają, może być prawdą, że łańcuch może być ten sam, skrócenie w takim wypadku o ogniwo, spowoduje że nie da się go zapiąć, bedzie za krótki

 

 

IMG-20240906-WA0004.thumb.jpeg.3daeab0e555a840c6d4f6d7333173f1c.jpeg

dzięki! tak też myślałem 

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2024 o 01:58, WojtekX napisał(a):

Lendio, zmierz ciśnienie w swojej przy 2000 obr i napisz, jestem ciekaw ile generuje?

Na tkz. luzie przy podniesieniu obr na 2 tys tez pokazuje 1.3

Calkiem inne (wyzsze ) cisnienie jest przy tych obrotach podczas jazdy/obciazenia. Ktos pisal, ze pompa jest sterowana elektronicznie w B47 - moze stad takie wskazania.

Edytowane przez Lendio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekX napisał(a):

jeżeli chodzi Ci o kółko 19 i łańcuch, to tak..pasuje do N47 i N57

tak też myślałem bo ten gość z początku wątku z .de do n47 i n57 ma dokładnie ten sam zestaw 

Edytowane przez Jack-Strong
Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.