Skocz do zawartości

F10/11 N57 rzeczywiste ciśnienie oleju


WojtekX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Piękna robota!👍

Wczoraj wymieniałem olej w silniku (N57).  Szukałem tego czujnika ciśnienia będąc przekonany, że jest w, albo okolicy obudowy filtra oleju. Niestety niczego takiego nie znalazłem. Było późno i w tym gąszczu przewodów nie chciało mi się już szukać. Teraz w jednym z powyższych postów doczytałem się, że jest między filtrem, a pompą wysokiego ciśnienia. Czy dostęp  w F11 jest też tak ciężki jak w X3? 

 

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dziękuję WojtekX!😀👍

 

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2024 o 14:40, kkx5 napisał(a):

B47, olej 95°, 0w30. 

IMG_20240828_144428.jpg

jeszcze jak byś robił silnik N47 na 24 zębatym kółku jak możesz to sprawdził byś czy podejdzie ten zestaw 19 koło i 46 odniw łańcuch zamknięty byłbym ci bardzo wdzięczny... a ja zaraz coś od siebie wrzucę 😉

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli mamy byc obiektywni, slabo. Zdjecie zrobione tak aby bylo 1.2 ale widac ze jest 1.0 przy 91°, przy 99° bedzie 0.8. Na video widac to wyraznie, to jest pol bara mniej niz b47. 

Edytowane przez kkx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 100°C jest 1B wystarczy na jałowym na wodzie (0W30)

przy prędkości przelotowej (2000RPM) jest prawie 3B... zresztą 100°C oleju to widziałem raz w tym roku w cztery dorosłe osoby wspinając się na 1300npm  w Pirenejach przy 40°C na zewnątrz. U mnie temperatura oleju wacha się od 85 do 90°C 98% czasu.

Służbowe Volvo FH460  jałowe 1.2b przy prędkości maksymalnej 90kmh 3b ponad bańka na blacie.

Tak ma być.

Edytowane przez Jack-Strong
Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiesz, nie to abym sie czepial ale muisz byc dokladny, skoro wstawiasz filmik. Przy 2000 masz 2.4bara a nie 3. W calym zakresie jest 0.5bar mniej niz na "malym" kolku. Temat jest o rzeczywistym i tego sie trzymajmy. Jak zegar to na wprost a nie od dolu:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jack Strong, rozumiem że chcesz dokleić do tych 272 jeszcze 200tyś na seryjnej pompie, mając dziś 1 bara?

nie bardzo mam czas ostatnio zająć się swoją, ale dziś już wjechała na stanowisko i częsciowo została rozebrana, zamawiam części i kompletuję, miedzy innymi kółko 19 i łańcuch, niedługo dam Wam znać, co to kółko robi z F10 po 400tyś, stan na dziś: jałowe 0,6, po modyfikacji..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kółko wrzcone, co prawda lekki luz na łańcuchu był, ale dopuszczalny, z tego co zauważyłem oryginalny łańcuch BMW jest solidniejszy, te ogniwa są nieco mocniejsze

 

IMG-20240909-WA0000.thumb.jpeg.a8dbf5ac2ab0e924a52c8442efbd2d2b.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wcześniej na rozgrzanym motorze obroty pod odcinkę to ciśnienie na poziomie 2,2 bara i nie byłem w stanie tego przebić, okolice zmiany shift pointu 1200/1500 to było ok. 1,2 bara teraz wstało na jakieś 2,4, obroty w okolicach 2000 i więcej, moja pompa nigdy nie generowała ciśnienia pod 3, teraz po zmianie 2000obr to 3,5 bara
dodam że pompa oleju została stara, miałem ją wymienić, ale pomyślałem że to bedzie bardziej wiarygodnie wyglądało, przy wymianie na nową na pewno to ciśnienie jeszcze by sie podniosło. Jałowe szału nie robią ale lekkie dotknięcie gazu i to ciśnienie wstaje dużo mocniej, własnie w przedziale w którym samochód jedzie, uważam że to tania i bardzo skuteczna modyfikacja

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.