Skocz do zawartości

X3 G45 zamówienia, rabaty, czas oczekiwania


ryb55

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.08.2024 o 09:50, yokohama7 napisał(a):

Podeślesz więcej zdjęc prosze? 

Jak jest z rabatami na M50 - mam oferte od salonu (dzwonilem do 3) na ~12%. 

 

W salonach (oprócz VOLVO, które oficjalnie opuszcza ceny o wartość VAT) dalej panuje pocovidowa narracja typu: "ile by nie było X5 i X3 u dystrybutora to i tak wszystko się sprzeda", więc nie ma powodu do udzielania wyższych rabatów. 

Kto ogarnia temat, ten wynegocjuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.08.2024 o 15:12, yokohama7 napisał(a):

dzieki, super! Waham się między Fire Red a Dune Grey, chyba trzeba będzie 2 zamówić 😃

To chyba trzeba na żywo zobaczyć - mnie ten Dune Grey wygląda na kolejny lakier w stylu takich farb do wnętrza domu - może nawet w fabryce malują nadwozia wałkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2024 o 08:05, schizoidman napisał(a):

Czy ma ktoś z Was moze namiar do dobrego handlowca? Jestem na etapie zakupu X3 G45 30e, na ten moment daja 10% rabatu, czy to dobry rabat czy można ugrać większy?

Podobno na osobe fizyczna max 11%.

Ja sam nie wiem co zrobic. Mam teraz x3 m40i z 2022 roku, ale z kierownica po zlej stronie ;) wracam niedlugo do Polski i zastanawiam sie czy kupowac taka sama jak mam za jakies 280k(raczej w Niemczech, w Polsce malo egzemplarzy narazie, wiekszy problem ze wiekszosc ma szyberdach-nie rozumiem po co ludzie to dalej konfiguruja :/), czy tez brac m50 za jakies 350k po rabacie(z opcjami). W tej nowej nie podoba mi sie wnetrze, z drugiej strony pewnie bedzie lepiej trzymac wartosc niz stary model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ryb55 napisał(a):

czyli co? kupić dacię? spadek jakości i cięcia kosztów są wszechobence, wszędzie płacisz więcej, dostając mniej

Nie wszędzie masz spadek jakości i cięcia kosztów. Pooglądaj samochody innych producentów i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ryb55 napisał(a):

Ja uważam, że tak jest wszędzie. Jesli uważasz inaczej to napisz gdzie - chętnie pójdę i kupie

Proszę bardzo: https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/models/saloon/mercedes-maybach-s-class/overview.html?gagcmid=GA_11794545504_125029155977_545628934039&gad_source=1&gbraid=0AAAAAC49Ir9poyhPWHasK6xyjJgnKDO21&gclid=Cj0KCQjwu-63BhC9ARIsAMMTLXRVD-sgI4DsX_wR7n7XJDWY5hbQTfoaNerVtvXP7IypEyZeV0Cz9H0aAt52EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

To skoro już wszyscy przestaliśmy się śmiać, to co do zasady to tak jak piszesz, wszędzie widać cięcia kosztów, czy to w kałdi, czy mercedesie. Mam poprzednią eklasę, nienajgorzej wyposażona wersja, a boki w kieszeniach drzwi to tani plastik. Chyba, że egzotyki typu Genesis mają lepszą jakość, ale raz, że nie sprawdzałem, dwa, że nie ma, trzy, że na ten moment chyba bym się nie odważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jednak mały podstawowy najpopularniejszy SUV a nie jakiś maybach
najfajniejsze w M50 jest to ze ma super silnik B58 + skrzynia ZF 8HP

do tego M50 jest niższe i szersze od poprzednika, ma aktywny dyfer i wg recenzji w USA prowadzi się dużo lepiej niż G01 M40i

plastiki, wielkie ekrany, brak joisticka do skrzyni to znak czasów i trzeba to zaakceptować

póki radość z jazdy jest ważniejsza dla kogoś niż metalowa klamka to jest OK bo na tą chwile nie ma konkurencji na rynku

SQ5 będzie jednak droższe poza tym to kwestia gustu, zawsze jest jeszcze GLC jak ktoś lubi merca 😉

ps. metalowe klamki pewnie bedzie mozna zamówić z G48 na chiński rynek 😜 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2024 o 19:34, dawozbj napisał(a):

Proszę bardzo: https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/models/saloon/mercedes-maybach-s-class/overview.html?gagcmid=GA_11794545504_125029155977_545628934039&gad_source=1&gbraid=0AAAAAC49Ir9poyhPWHasK6xyjJgnKDO21&gclid=Cj0KCQjwu-63BhC9ARIsAMMTLXRVD-sgI4DsX_wR7n7XJDWY5hbQTfoaNerVtvXP7IypEyZeV0Cz9H0aAt52EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

To skoro już wszyscy przestaliśmy się śmiać, to co do zasady to tak jak piszesz, wszędzie widać cięcia kosztów, czy to w kałdi, czy mercedesie. Mam poprzednią eklasę, nienajgorzej wyposażona wersja, a boki w kieszeniach drzwi to tani plastik. Chyba, że egzotyki typu Genesis mają lepszą jakość, ale raz, że nie sprawdzałem, dwa, że nie ma, trzy, że na ten moment chyba bym się nie odważył.

Ale co to za porównanie?!. Mówmy o autach z podobnego segmentu/o podobnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ryb55 napisał(a):

Ale co to za porównanie?!. Mówmy o autach z podobnego segmentu/o podobnej cenie

Pytałeś o wskazanie, to wskazałem. Poza tym, to luźna odpowiedź, żart. Wiem, co masz na myśli i się z Tobą zgadzam. Ja mimo wszystko zdecydowałem się na nowe X3 w wersji M50 na ślepo. Zobaczymy, B58 wynagrodzi wiele niedociągnięć, ale z tego co widzę na YT i czytam na forach to tani plastik jest w wielu miejscach :(. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Proponuję utworzyć nowy dział dla G45 i przenieść tam ten wątek.

Auto jest już w sprzedaży, więc wątków będzie coraz więcej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dawozbj napisał(a):

Pytałeś o wskazanie, to wskazałem. Poza tym, to luźna odpowiedź, żart. Wiem, co masz na myśli i się z Tobą zgadzam. Ja mimo wszystko zdecydowałem się na nowe X3 w wersji M50 na ślepo. Zobaczymy, B58 wynagrodzi wiele niedociągnięć, ale z tego co widzę na YT i czytam na forach to tani plastik jest w wielu miejscach :(. 

Ja zamówiłem po obejrzeniu na żywo demo w Warszawie
M50 przynajmniej wynagradza osiągami to słabe wnętrze 😉 

co to jest tani plastik? a jest drogi plastik 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.10.2024 o 19:34, dawozbj napisał(a):

Proszę bardzo: https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/models/saloon/mercedes-maybach-s-class/overview.html?gagcmid=GA_11794545504_125029155977_545628934039&gad_source=1&gbraid=0AAAAAC49Ir9poyhPWHasK6xyjJgnKDO21&gclid=Cj0KCQjwu-63BhC9ARIsAMMTLXRVD-sgI4DsX_wR7n7XJDWY5hbQTfoaNerVtvXP7IypEyZeV0Cz9H0aAt52EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

To skoro już wszyscy przestaliśmy się śmiać, to co do zasady to tak jak piszesz, wszędzie widać cięcia kosztów, czy to w kałdi, czy mercedesie. Mam poprzednią eklasę, nienajgorzej wyposażona wersja, a boki w kieszeniach drzwi to tani plastik. Chyba, że egzotyki typu Genesis mają lepszą jakość, ale raz, że nie sprawdzałem, dwa, że nie ma, trzy, że na ten moment chyba bym się nie odważył.

Wiem, że żart, ale tak zupełnie poważnie - wsiądź to takiego Maybacha i zobacz jaka tam jest tandeta z plastikami udającymi chromy itp.

Najlepsze wnętrze aktualnie na rynku mają X5/X7 oraz Q7. Daje radę dalej XC90. Pół poziomu niżej są A6 i G20 oraz XC60. Do przyjęcia jest też GLE/GLS. Jakościowo/montażowo A4 B9 jest sztosem (wnętrze w standardzie sprzed 10 lat - może dlatego). Reszta aut jest naprawdę bardzo słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JarekR napisał(a):

Wiem, że żart, ale tak zupełnie poważnie - wsiądź to takiego Maybacha i zobacz jaka tam jest tandeta z plastikami udającymi chromy itp.

Najlepsze wnętrze aktualnie na rynku mają X5/X7 oraz Q7. Daje radę dalej XC90. Pół poziomu niżej są A6 i G20 oraz XC60. Do przyjęcia jest też GLE/GLS. Jakościowo/montażowo A4 B9 jest sztosem (wnętrze w standardzie sprzed 10 lat - może dlatego). Reszta aut jest naprawdę bardzo słaba.

W A4 B9 plastiki we wnętrzu zaczęły trzeszczeć przy przebiegu poniżej 1000km, więc nie wiem, czy to taki sztos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogły powstac watek dla nowej x3. Ja zlozylem zamowienie i juz czekam na sztuke dla zony. Pomimo ze materialowo szalu nie ma to patrzac na konkurencje to nadal atrakcyjny wybor. Glc jest ciasne, q5 realnie bedzie marzec kwiecien 2025. Kodiaq nie ma jeszcze 2.0 tsi, vw tayron nie ma jeszcze cennika ale spodziewam sie ze moze byc drozej niz bmw dla benzyny 2.0

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.