Skocz do zawartości

X3 G45 zamówienia, rabaty, czas oczekiwania


ryb55

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy ktoś już zamawiał X3 G45? Jaki rabat jest obeznie możliwy? Na niemieckim forum padają zawrotne wartości i to nie tylko w liczbach ale też w odniesieniu do tego, że jak na BMW są to rabaty bardzo wysokie. Czy ktoś wie czy jest jakieś zróżnicowanie w terminie dostawy? Z tego co gdzieś padło wynikało, że m50 ma być produkowana w Spartanburgu, a hybryda w Rosslyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakieś konkrety co do tych „zawrotnych wartości” żeby było wiadomo o czym rozmawiamy.

Z tego co pytałem w kilku salonach 10-15% rabatu. 
Podobno centrala wydzieliła na Polskę w tegorocznej produkcji około 450szt. Niewielki procent jest na m50. Premiera w salonach na przełomie listopada i grudnia, jeśli się załapiesz na produkcję to pewnie odbiór w tych okolicach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2024 o 11:43, Gooog napisał(a):

Podaj jakieś konkrety co do tych „zawrotnych wartości” żeby było wiadomo o czym rozmawiamy.

Z tego co pytałem w kilku salonach 10-15% rabatu. 
Podobno centrala wydzieliła na Polskę w tegorocznej produkcji około 450szt. Niewielki procent jest na m50. Premiera w salonach na przełomie listopada i grudnia, jeśli się załapiesz na produkcję to pewnie odbiór w tych okolicach.

10-15% na nowy model to jest raczej zawrotna wartość bo na koniec produkcji G01 dało się wycisnąć lekko ponad 10 ale z promo leasingiem. Jak zamawiałem swoje X3 w marcu 2023 to w tym samym czasie na nową serię 3 było raptem 5%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptałeś o M50i o ten rabat?

skoro z ulicy jest 15% teraz na nowym modelu, to za poł roku będzie 20% 😉

czy jest szansa że za poł roku pojawią się jakieś ładniejsze felgi 21 do tego modelu?

czy aktywny tempomat zawsze bedzie w pakiecie innowacji z head up za 12k czy tez moze te pakiety się zmieniają w czasie?

co to jest kamera wewnętrzna, co to za gadżet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2024 o 11:43, Gooog napisał(a):

Podaj jakieś konkrety co do tych „zawrotnych wartości” żeby było wiadomo o czym rozmawiamy.

Z tego co pytałem w kilku salonach 10-15% rabatu. 
Podobno centrala wydzieliła na Polskę w tegorocznej produkcji około 450szt. Niewielki procent jest na m50. Premiera w salonach na przełomie listopada i grudnia, jeśli się załapiesz na produkcję to pewnie odbiór w tych okolicach.

na niemieckich forach mowa o 17-19 %. Tam ceny są trochę wyższe, ale z tych wypowiediz wynika, że te rabaty są wyższe niż na inne modele i wyzsze niż na g01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cowboy napisał(a):

Ptałeś o M50i o ten rabat?

skoro z ulicy jest 15% teraz na nowym modelu, to za poł roku będzie 20% 😉

czy jest szansa że za poł roku pojawią się jakieś ładniejsze felgi 21 do tego modelu?

czy aktywny tempomat zawsze bedzie w pakiecie innowacji z head up za 12k czy tez moze te pakiety się zmieniają w czasie?

co to jest kamera wewnętrzna, co to za gadżet? 


Dokładnie pytałem o M50.

Nie mówiłem że z ulicy 😉 do końca czerwca była oferta dla grup zawodowych i nowy model też się łapał pod nią akurat na taki rabat (nie wiem czy jest przedłużona na kolejny kwartał). Tyle że nie oferowali promocyjnego leasingu (niby nie ma w ofercie na x3)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zależy na rabacie %
promocyjny leasing to mam w SL 😉

poczekam spokojnie az pierwsze M50 pojawią się w PL, bez jazdy testowej raczej nie zamówię tego auta
moze na żywo się spodoba bardziej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się uzyskać 15,5% na M50. Byłem u trzech dealerów i mocno się nasapałem, żeby ten dodatkowy pół procent uzyskać. Mam małą flotę (przedział 20-50 szt.) i stąd 15%. Powyżej 50 szt. jest chyba jeszcze dodatkowy procencik. Jeżeli we flocie jest ponad 3 szt. premium, to też coś dodatkowo (nie wiem ile, może pół procent?). Są też preferencje dla grup zawodowych, ale tam sporo różnych gwiazdek i zastrzeżeń. To tak trochę szukanie owcy o pięciu nogach.

Ostatecznie nie zamówiłem, bo zniechęciła mnie niepewność co do terminów. Rzeczywiście, Polska ma do końca roku kilkaset sztuk zaklepane. Ile tak naprawdę jest jeszcze dostępnych, po zasileniu parku prasowego, korporacyjnego BMW Polska, sieci wypożyczalni, innych dużych flot, tego na pewno nie wie nikt. Choć handlowcy trzymają gardę wysoko i się zarzekają, że "przed końcem roku to na pewno". Ale tak naprawdę, to na piśmie tego nie dostaniemy. Może wyciągnęli wnioski z X2, gdzie sporo ludzi zdaje się do dzisiaj czeka na odbiór tych zamawianych w okolicach premiery. A może nie...

Nowość i to wysoko (stosunkowo) rabatowana na dzień dobry. Dobra cena jak na deklaratywne osiągi i wyposażenie już w standardzie. Prawdziwy wydech! Ale niepewność co do tego, kiedy tak naprawdę będzie. Plus kontrowersyjny wygląd na zdjęciach i brak możliwości zbadania na własne oczy co i jak... Meh

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak piszesz ....no i sportowy szary który jest de facto trochę dziadkowy beżowy kolor 😉
no i te felgi które są chyba pod chińczyków gust, w G01 jeszcze były fajne double-spoke 699 albo V-spoke 726, v-spoke 765 itd

ja poczekam az się pojawią w USA w salonach i wiecej realnych zdjęć
albo klasyczny alpejski biały albo frozen pure grey wchodzi w grę

technicznie M50i jest naprawde fajnie, jesli się opatrzy jak X1 to bedzie petarda wóz na dobrym rabacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Jestem zainteresowany zakupem nowego BMW X3 z silnikiem 20i.  Forma finansowania BMW Comfort Lease na osobę prywatną.

Trzy dni temu byłem w jednym z Warszawskich salonów BMW. 

Zapytałem o konfigurację z pakietem M i wszystkie pakiety. 

Dostałem 8,5 % rabatu. Przypuszczam, że gdyby doszło do zamówienia udałoby się odrobinę ten procent podwyższyć. 

Niemniej jednak finansowanie w BMW nie jest dla mnie korzystne przy parametrach ( wpłata 20%/ 36mies./45tys.km w trzy lata)

Rata wychodzi dość wysoka. Nie dopytałem niestety czy ubezpieczenie i GAP jest wliczony w pierwszym roku do raty. Może dlatego rata jest wysoka. 

Drugim wyborem jest Lexus NX Prestige z wszystkimi pakietami i tam finansowanie jest duuużo korzystniejsze przy tych samych parametrach a rabaty dla osoby fizycznej to około 14%. . 

Kwoty zakupu BMW i LEXA podobne ale wykup większy w NX-ie. 

Generalnie BMW na zdjęciach i filmach youtube może się podobać ( moim zdaniem). W salonie powinny pojawić się w październiku ( tak zapewniał sprzedający). 

Przypuszczam jednak, że w momencie pojawienia się X3 w salonach cennik ulegnie zmianie ( na niekorzyść kupującego). 

Dopytam jeszcze o finansowanie, zwłaszcza w kwestii alternatyw po zakończeniu leasingu ( przedłużenie leasingu, wykup, ewentualnie odkup auta przez salon co praktykowane jest w LEXUSIE)  ale jeśli nic się nie zmieni to mimo chęci zakupu BMW wybór padnie na NX.  

Może ktoś na forum miał podobną zagwozdkę jeśli chodzi o wybór auta i finansowanie? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego musisz miec finansowanie od BMW

popytaj w bankach i sprawdź co oferuje rynek

czy chcesz nie wykupować auta?
Przecież po planowanych podwyzkach na jesieni oraz mozliwych na poczatku 2025 w związku z CAFE, to raczej lepiej wykupić auto ?

Edytowane przez cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Faktem jest że auta coraz mniej tracą na wartości jeśli popatrzymy na ceny aut po dwóch trzech latach. Widać to w sumach ubezpieczeń na polisach. Np. W mojej cx5 spadek po 2 latach to 12%. 
Masz racje polatam po bankach. 
Nie jest w stanie teraz odpowiedzieć na pytanie czy chce oddać auto po leasingu / kredycie czy wykupić. Raczej wykupić ale.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.06.2024 o 10:15, ryb55 napisał(a):

Cześć

Czy ktoś już zamawiał X3 G45? Jaki rabat jest obeznie możliwy? Na niemieckim forum padają zawrotne wartości i to nie tylko w liczbach ale też w odniesieniu do tego, że jak na BMW są to rabaty bardzo wysokie. Czy ktoś wie czy jest jakieś zróżnicowanie w terminie dostawy? Z tego co gdzieś padło wynikało, że m50 ma być produkowana w Spartanburgu, a hybryda w Rosslyn.

Ja zamówiłem 31.07, mam duży rabat 22% 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50 dune grey jest juz w PL

Dzisiaj Bawaria Motors Czerniakowska, jutro Fus na Ostrobramskiej
pod koniec sierpnia Gdańsk, na początku września Kraków

wiec jak ktoś chce obejrzeć na żywo to pytać dealerów

ja dzisiaj zrobiłem pare fotek

455848444_8306927952679454_5001246449768

 

 

 

Edytowane przez cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, cowboy napisał(a):

M50 dune grey jest juz w PL

Dzisiaj Bawaria Motors Czerniakowska, jutro Fus na Ostrobramskiej
pod koniec sierpnia Gdańsk, na początku września Kraków

wiec jak ktoś chce obejrzeć na żywo to pytać dealerów

ja dzisiaj zrobiłem pare fotek

455848444_8306927952679454_5001246449768

 

 

 

Łódź Premium Arena ma być 30.08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cowboy napisał(a):

M50 dune grey jest juz w PL

Dzisiaj Bawaria Motors Czerniakowska, jutro Fus na Ostrobramskiej
pod koniec sierpnia Gdańsk, na początku września Kraków

wiec jak ktoś chce obejrzeć na żywo to pytać dealerów

ja dzisiaj zrobiłem pare fotek

455848444_8306927952679454_5001246449768

 

 

 

Podeślesz więcej zdjęc prosze? 

Jak jest z rabatami na M50 - mam oferte od salonu (dzwonilem do 3) na ~12%. Zaznaczam ze nie mam floty ani nie jestem lekarzem. Natomiast dostalem tez oferte od posrednika "Polskie Serwis Finansowy" od Hanny Ch na duzo wyzszy rabat (blizej 20%) i zastanawiam sie na ile to mozliwe bo nigdzie nic nie widze o tej firmie w internecie. Korzystal ktos?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.08.2024 o 15:12, yokohama7 napisał(a):

dzieki, super! Waham się między Fire Red a Dune Grey, chyba trzeba będzie 2 zamówić 😃

a biały z czarnym dachem (panorama, niestety nieotwieralny) i czarnymi felgami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.