Skocz do zawartości

Nowe M5 G90


--maly--

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.06.2024 o 08:51, Piotr U napisał(a):

Co do osiągów to dla mnie do zaakceptowania.  Bardzo podoba mi się nadwozie w ciemnym matowym lakierze. Wnętrze w usportowionym samochodzie z praktycznie wszystkimi opcjami wybieranymi dotykowo -słabo.

Dzisiaj w formularzu kontaktowym zgłosiłem chęć odbycia jazdy testowej, zobaczymy kiedy będą dysponowali pojazdem. Auto będzie dla Żony więc wybieramy między nową Panamerą 4s-ehybrid (jazda testowa w przyszłym miesiącu) a tą M5. Budżety w zasadzie takie same bo jeden i drugi w granicach 8-stów. 

Jeździłem nową 4s z porsche active ride, zawieszenie rzeczywiście robi wrażenie natomiast 3-litrowa benzyna + elektryk mający niby 544km robi dużo mniejsze wrażenie niż moje g31 540i o mocy 390km(box dte), silnik nie brzmi i jest totalnie nijaki, niby 3.7 do setki ale wolę moje 4.6s. Konfig 4s mi wyszedl na około 820 minus 6% rabatu(więcej się podobno nie da w Porsche) a nowe m5 z praktycznie wszystkim co mozliwe wychodzi mi na 815 ale rabat 12% a auto dużo mocniejsze. Nowa panamera gts 4.0 to już konfig na ok. 870 więc po rabatach wyjdzie ponad 100 kola drożej niż m5 a osiagi daleko za m5. Plus że panamera gts wazy lekko ponad 2100. Ja w swoim ogródku rozważam oprócz tej 2 jeszcze rs6 performance, fakt że model wiekowy ale auto naprawde przyjemnie i jeśli się chce to  komfortowo jadące, dwa ze dużo szybsze niż gts i wazy 300 kg mniej niż m5, cena po rabatach tak pomiędzy m5 a panamerą. W m5 boje się że bedzie zbyt twarde na codzień, to jest jedyny ale nie do sprawdzenia aktualnie ból, inaczej od razu bym zamawiał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 7.08.2024 o 11:45, atri napisał(a):

Takie trasy robię średnio z naładowaną baterią + prąd z rekuperacji.

Ja rozumiem ale tam jest prądu max na 100km i to nie w trasie więc chcesz mi powiedzieć że przez następne 100km samochód spala Ci 4L? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, --maly-- napisał(a):

Ja rozumiem ale tam jest prądu max na 100km i to nie w trasie więc chcesz mi powiedzieć że przez następne 100km samochód spala Ci 4L? 

tak, 100 km z baterii 100 km z benzyny - więc na odcinku 200km wychodzi średnio 20kwh prądu +4 l paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna bestia. Swoja drogą niby ma gorszy wynik 0-100, ale w pozostałych aspektach podobno dużo lepsza od poprzednika ciekawe. Na plus fakt, że jak ktoś chce jechać w dłuższą trasę to ten silnik elektryczny jednak pomoże w spalaniu (zasięg, bo nie o koszt tu chodzi przy takim pojeździe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
14 godzin temu, atri napisał(a):

tak, 100 km z baterii 100 km z benzyny - więc na odcinku 200km wychodzi średnio 20kwh prądu +4 l paliwa

Dalej nie rozumiesz. Napisaleś to tak jak by samochód na 200km zużył 4L PB a to nie realne. Na 200km zużyleś 40kw prądu i 8L PB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2024 o 00:13, --maly-- napisał(a):

Dalej nie rozumiesz. Napisaleś to tak jak by samochód na 200km zużył 4L PB a to nie realne. Na 200km zużyleś 40kw prądu i 8L PB. 

Tak, masz rację, napisałem śednio - to było w kontekscie bajek o średniej spalania 1,7-1,6. Średnio wychodzi w okolicach 5, pod warunkiem regularnego ładowania z gnizadka. ALe na samej benzynie 550e pali wg mało bo średnio ok 10l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.