Skocz do zawartości

Zapytanie o spalanie G32 - 630i oraz G30 - 530e w trasie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć.

Ile w takiej trasie - 800km około (ale może być i 400 jak i 1500km) spali 630i oraz 530e przy jeździe autostradowej +/- (bardziej +) 10-15-20km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja niedawno wracałem po zakupie swoją G30 530i xDrive (wiem, że to nie jest dokładnie to o co pytasz, ale jest dość podobnie) z czterema kołami zimowymi, z południa na północ (czyli lekko z górki). Połowa trasy do Warszawy z prędkością 120-130 i okazjonalne wyprzedzanie, w nocy, temp. 9.0 st. C = 6.3 l/100 km, głównie w trybie Eco pro, jedna osoba, zaczynałem na pełnym zbiorniku. Potem z Wawy na północ drugie pół, ale tu już było bardziej nerwowo (roboty drogowe, zwalnianie, wyprzedzanie, czasem mocniejszy but, wreszcie korek na Obwodnicy Trójmiasta) i cały dystans 710 km zakończył się wynikiem jakoś 6.7 l/100 km.

Przy licznikowych 140 km/h obstawiam bliżej 7.0.
G32 spali więcej niż G30. xDrive dorzuca 0.5 l/100 km jakoś.

530i xDrive waży minimalnie 1670 kg. 
530e xDrive waży minimalnie 1745 kg

Każde 200 kg na prostej to +0.5 l/100 km, czyli tutaj +0.25 l/100 km co najmniej, ale z drugiej strony 530e potrafi odzyskiwać energię. Z jeszcze innej strony podstawowy silnik to 20i 184 PS, a więc słabszy motor, a cięższa buda.

Polecam filmy na kanale 1001cars, gdzie autor robi wybitne testy. Dla 530e masz różne testy zasięgu elektrycznego, a tu od 0:55 także test spalania gdy bateria jest całkowicie rozładowana (z punktu widzenia użytkownika, bo w rzeczywistości to ma jeszcze jakąś rezerwę) i ile to pali w trybie Hybrid.

Przy 123 km/h licznikowych (120 wg GPS), ta G31 (bo tutaj na testach był Touring) = 7.0 l/100 km, więc już masz porównanie względem mojej G30 530i xDrive.
Przy 143 km/h licznikowych (140 wg GPS)..................................................................... = 8.4 l/100 km

Film:

 

icon3.png G30 530i xDrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.