Skocz do zawartości

X5 G05 LCI '24 Systemy asystujące kierowcy Professional


Nordar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Parę dni temu odebrałem z salonu X5 40i w fullu i nie mogę dojść do porozumienia z tempomatem (assistant professional). Na wstępie zaznaczam, że system jest zaktualizowany, a systemy wspomagania są włączone.

Przesiadam się A7 '20 i tam z topowym tempomatem wystarczyło ustawić nawigację do celu, kliknąć wajchę a on już jechał według ograniczeń z mapy i sczytywanych znaków, zwalniając na rondach, zakrętach i trzymając się ograniczeń. Jeździłem paroma nowszymi modelami z grupy VAG z roczników '22 i '24 i nic się nie zmieniło.

W moim X5 robiąc podobnie, jedyne co system robi po zauważeniu zmiany ograniczenia prędkości ze znaków to pika 3 razy (które to pikanie można wyłączyć dłużej przytrzymując przycisk `SET`) oraz na zegarach/head-upie wyświetla nową sugerowaną prędkość którą można ustawić klikając `SET`.

Jest to mega irytujące i w sumie niebezpieczne. Nie da się czegoś w ustawieniach przełączyć tak, żeby sam brał ograniczenia ze znaków?

Poniżej wycinek z opisu opcji `Systemy asystujące kierowcy Professional` z konfiguratora:

Cytat
  • na życzenie automatyczne dostosowanie tempa jazdy do rozpoznanego ograniczenia prędkości

Gdzieś w innych (starszych) tematach znalazłem wzmianki o tym, że to ograniczenie wynikające z naszych lokalnych przepisów, jednak średnio to do mnie przemawia skoro taki VAG czy Tesla (o innych nie wiem) mają tę opcję o lat na naszym rynku i żadne przepisy ich nie ograniczają.

 

ps. żeby nie było z samochodu jestem mega zadowolony, jest pod każdym względem lepszy od A7 i za żadne skarby bym nie wrócił. Tanzanite Blue + sport pro + fotele koniak + felgi 22" wyglądają jak milion baksów, żałuję jedynie że wziąłem deskę srebrny szlif zamiast antracytowego matu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to kwestia ustawień w systemie, ja osobiście wyłączyłem to pikanie o przekroczeniu i jedzie cały czas zadaną predkosc ew zwalnia na wiekszych zakretach, ale wydaje mi się, że da sie ustawić by sam zwalniał/przyspieszał wedle ograniczeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W Polsce się nie da, przynajmniej pre-LCI. Co ciekawe jak się autem wyjedzie za granicę, to ta opcja się aktywuje. Podobnie jest z rozpoznawaniem czerwonego światła. To ma chyba związek z homologacją auta w danym kraju i dostosowaniem do lokalnego prawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2024 o 23:08, PanTom napisał(a):

Wydaje mi się, że to kwestia ustawień w systemie, ja osobiście wyłączyłem to pikanie o przekroczeniu i jedzie cały czas zadaną predkosc ew zwalnia na wiekszych zakretach, ale wydaje mi się, że da sie ustawić by sam zwalniał/przyspieszał wedle ograniczeń 

Gdzie wyłącza się to pikanie o przekroczeniu prędkości. Przeleciałem (chyba) wszystko menu i nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.06.2024 o 00:20, ArturPa napisał(a):

Gdzie wyłącza się to pikanie o przekroczeniu prędkości. Przeleciałem (chyba) wszystko menu i nie znalazłem


U mnie jedynie po naciśnięciu SET na kierownicy. Da się to również wyłączyć w opcjach ASYSTENT OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI, ale (przynajmniej u mnie) do kolejnego uruchomienia pojazdu. Przy wyłączaniu ostrzeżeń akustycznych o przekroczeniu prędkości pojawia się informacja - "Funkcja ze względów prawnych zostanie ponownie aktywowana podczas następnej jazdy".

https://freeimage.host/i/dKZ1fII

https://freeimage.host/i/dKZ1byl

Co ciekawe - w dwóch identycznych X5 powiadomienia akustyczne są wyłączone na stałe.  Już na samym początku menu nie ma pokazanej ikonki Ostrzeżenie o ograniczeniu prędkości.

https://freeimage.host/i/dKZ1yjS

Nie wiem w czym leży problem? 

 

Edytowane przez hamster325730
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2024 o 00:20, ArturPa napisał(a):

Gdzie wyłącza się to pikanie o przekroczeniu prędkości. Przeleciałem (chyba) wszystko menu i nie znalazłem

Wydaje mi się, że to to. I nie muszę co jazdę tego wyłączać.

IMG_9789.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2024 o 20:41, hamster325730 napisał(a):


U mnie jedynie po naciśnięciu SET na kierownicy. Da się to również wyłączyć w opcjach ASYSTENT OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI, ale (przynajmniej u mnie) do kolejnego uruchomienia pojazdu. Przy wyłączaniu ostrzeżeń akustycznych o przekroczeniu prędkości pojawia się informacja - "Funkcja ze względów prawnych zostanie ponownie aktywowana podczas następnej jazdy".

https://freeimage.host/i/dKZ1fII

https://freeimage.host/i/dKZ1byl

Co ciekawe - w dwóch identycznych X5 powiadomienia akustyczne są wyłączone na stałe.  Już na samym początku menu nie ma pokazanej ikonki Ostrzeżenie o ograniczeniu prędkości.

https://freeimage.host/i/dKZ1yjS

Nie wiem w czym leży problem? 

 


a z kiedy produkcja? Bo gdzies czytalem ze to mieli wprowadzić obowiązkowe w trakcie tego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 8.07.2024 o 15:22, PanTom napisał(a):

Wydaje mi się, że to to. I nie muszę co jazdę tego wyłączać.

IMG_9789.jpeg

Na moim przykładzie to:
W produkcji 16/03 da się wyłączyć.
W produkcji 4/04 nie da się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego znalazłem na forum to MY25 jest produkowane od kwietnia, więc to pewnie dlatego usunięto możliwość wyłączenia dźwięków na stałe. Potwierdźcie proszę jakie macie daty produkcji aut i czy jest możliwość wyłączenia dźwięków przekroczenia prędkości na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, hamster325730 napisał(a):

Z tego znalazłem na forum to MY25 jest produkowane od kwietnia, więc to pewnie dlatego usunięto możliwość wyłączenia dźwięków na stałe. Potwierdźcie proszę jakie macie daty produkcji aut i czy jest możliwość wyłączenia dźwięków przekroczenia prędkości na stałe?

Na pewno sa juz tacy co potrafią to wykodowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, IronSzn napisał(a):

Na pewno sa juz tacy co potrafią to wykodowac

Raczej nie, bo obecnie auto jest w połączeniu z chmurą i BMW blokuje możliwość kodowego dłubania w aucie - nawet Bimmercode powiedziało, że LCI niestety jest poza ich zasięgiem.

 

Cytat

Dear Customer,

This model uses secure coding and it will most likely never be codable unfortunately.
--
Kind regards / Schöne Grüße
Stephan Gauch
--
SG Software GmbH & Co. KG
Linsenäcker 18/1, 72379 Hechingen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2024 o 17:53, hamster325730 napisał(a):

Z tego znalazłem na forum to MY25 jest produkowane od kwietnia, więc to pewnie dlatego usunięto możliwość wyłączenia dźwięków na stałe. Potwierdźcie proszę jakie macie daty produkcji aut i czy jest możliwość wyłączenia dźwięków przekroczenia prędkości na stałe?

Odebrałem dziś swoją x5 i faktycznie powiadomienie o ograniczeniu da się wyłączyć do czasu kolejnego uruchomienia silnika. Produkcja maj 2024. U znajomego z produkcji lutowej, da się wyłączyć powiadomienie na stałe. Dealer też mi potwierdził, że ta funkcja została zaktualizowana w ostatnim czasie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.07.2024 o 07:34, IronSzn napisał(a):

Na pewno sa juz tacy co potrafią to wykodowac

Niestety w nowszym sofcie nie można wyłączyć. Ja odebrałem 3 tyg temu i szukałem u wielu dobrych koderów w Polsce i jeszcze nie zabierają się za iDrive 8,5. Jedynie ten SET na kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w systemie ID 8,5 nie ma możliwości wyłączenie na stałe, ale jest możliwość przypisania gestów funkcji wyłączenia dźwięku powiadomienia o przekroczeniu prędkości. u mnie działa super 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.