Skocz do zawartości

Parametry podczas jazdy


Kobier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam BMW G30 540i, w którym zostały przeprowadzone modyfikacje: zmapowanie silnika, montaż downpipe oraz wymiana katalizatora na MG Motorsport. Aktualnie dostępne parametry podczas jazdy to moment obrotowy (Nm) oraz moc (KM), które jednak nie oddają faktycznej mocy pojazdu, ponieważ wartości są wyższe niż te wyświetlane na wskaźnikach.

Czy istnieje możliwość zainstalowania programu, który wyświetlałby następujące parametry:

-Ciśnienie oleju
-Temperaturę oleju
-Temperaturę opon (jeśli fabrycznie zamontowane są odpowiednie czujniki)
-Wartość doładowania turbiny
Szczególnie zależy mi na monitorowaniu ciśnienia oleju, ponieważ w moim poprzednim samochodzie (Mercedes E Klasa 1.8T) doszło do zatarcia silnika z powodu braku kontroli tego parametru. Chciałbym również śledzić temperaturę oleju, aby wiedzieć, kiedy mogę w pełni korzystać z mocy auta. Czy istnieje jakieś zewnętrzne urządzenie, które pokazuje te parametry i które można umieścić w schowku, by wyjąć je w razie potrzeby?

Proszę o wyrozumiałość w kwestii mojej merytoryki, ponieważ dopiero zaczynam przygodę z marką BMW i nie znam jeszcze wszystkich technicznych szczegółów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale jaki program? Na telefon?

 

Jeśli masz Apple, to masz Bimmer Link z widgetem na CarPlay gdzie możesz powyższe wyświetlić na ekranie w samochodzie.

 

Temperature opon możesz normalnie wyświetlić -trzeba zakodować tylko.

Temperature oleju przeciez masz na liczniku

Doładowanie turbo - jesli masz auto po liftingu lub zmienisz BDC to tez po lipcu 2019 bedziesz mial w informacjach o jezdzie.

 

zostaje cisnienie oleju... tylko po co 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.