Skocz do zawartości

BMW e90 2.0D 2010r n47 automat 6hp19


Uggy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z automatem w moim bmw e90

Otoż wydałem na niego już 7k, a problem jest ten sam - oczywiście w mniejszym stopniu, ale nadal niekiedy się pojawia. Chodzi o szarpnięcie\ zmianę biegu jakbym bez płynności, szybki zrzut.

Trafiłem na takiego majstra, do którego stawiałem już chyba 5 razy na poprawkę i ciągle jest to samo. Miałem dylemat czy wrzucać używkę przed naprawą, ale majster zagwarantował, ze jak to sie zmieni wszystko, to będzie jak nowa więc zaufałem..

Wymieniona została mechatronika, regenerowany konwerter, zawory, i chyba jakieś tłoczki, do tego wiadomo nowy olej. Tyle wiem. 

Ostatnio właśnie odebrałem ponownie auto i gość wymieniał właśnie tłoczek, bo jednak okazał się zjechany lekko i mówi mi, że lepiej nie będzie i że nie ma do czego się przyczepić, a po przejechaniu trochę km czuć dokładnie, że niekiedy zmieni naprawdę elegancko, a niekiedy szczególnie z 2 na 3 lub 4 na 5 zrzuci bez przejscia i wyrwie tak jakby do przodu.  Gdyby to było 700zł, to bym machnął na to ręką, ale jest to 10 razy więcej... 

Już sam nie wiem co robić, cierpliwość i worek z pięniedzmy na ten egzemplarz się kończy, a muszę to zrobić chociażby do sprzedaży auta.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? co jeszcze może powodowac taki stan skrzyni? dodam, ze błędów żadnych nie pokazuje na kompie. 

Czy zna ktoś naprawdę jakiegoś fachowca od skrzyń, który móglby zerknąć i poprawić żeby to działało jak trzeba? Woj podlaskie, lub warszawa.

Dziękuję za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.