Skocz do zawartości

Dźwięk B58


adiki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy to normalny dźwięk pracy silnika B58? (7.5kkm przebiegu). Wysłałem to swojemu mechanikowi i mówi że ostatnio miał nową X5 z 3kkm nalotu i brzmiała podobnie. Jeśli to normlana praca to szczerze nie brzmi to zbyt oszałamiająca jak na silnik, owiany taką sławą.

 

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są wtryskiwacze takie głośne , tylko pompa wysokiego ciśnienia. Ona tak samo stuka w B58 jak i B48. Znajduje się dokładnie na silniku na wysokości + portu. Czasami zmienia barwę dźwięku i napierdala jeszcze głośniej. Ogólnie to lepiej nie słuchać tych motorów bo można zawału dostać od samych dźwięków jakie wydają pod maską 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karonball napisał(a):

To nie są wtryskiwacze takie głośne , tylko pompa wysokiego ciśnienia. Ona tak samo stuka w B58 jak i B48. Znajduje się dokładnie na silniku na wysokości + portu. Czasami zmienia barwę dźwięku i napierdala jeszcze głośniej. Ogólnie to lepiej nie słuchać tych motorów bo można zawału dostać od samych dźwięków jakie wydają pod maską 😄

to zostało nazwane aksamitnym dźwiękiem 😁 nie będę komentował tzw kultury pracy ale diesel R6 brzmi jakby równiej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół podobno od diesla.... więc jakby rodzinne brzmienie.

Ale faktycznie, 2.0 w Cuprze brzmiał mniej "sieczkarniowo". No ale 2 cylindry więcej jakoś łagodzą ten ból egzystencjalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Panem powyżej 🙂 Zwłaszcza w trybie sport... + i skrzynia S. Jak dla mnie super. Jasne że ciężki i to czuć ale napędza auto pięknie przy stosunkowo niskim zapotrzebowaniu na jedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, macste napisał(a):

Zgadzam się z Panem powyżej 🙂 Zwłaszcza w trybie sport... + i skrzynia S. Jak dla mnie super. Jasne że ciężki i to czuć ale napędza auto pięknie przy stosunkowo niskim zapotrzebowaniu na jedzenie.

To w takim ustawieniu to koniecznie z traction 😉

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adiki napisał(a):

To w takim ustawieniu to koniecznie z traction 😉

Fakt, trzeba uważać, jednak to nie Audi. Quattro pozwala na więcej niedoświadczonym (np genialne i piekielnie szybkie RS3). Beemwu jednak potrafi szybko zamieść ogonem 😆 Chciałbym spróbować na torze gdzie są granice... BMW robi dość fajne eventy ale dość drogie. Może grupowo coś zorganizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna kaszana. U Ciebie trochę zagłusza klimatyzacja. Ja nagrałem z wyłączoną klimą i wolnym nawiewem - dzięki temu wiatrak nie zagłusza pracy silnika.

na zimno:

https://youtu.be/GIFeKYm95sY?si=ewhVIdhKKjD-wp9h

na ciepło:

https://youtu.be/MskLNTd4V6Q?si=1b7oVLwdz8fzJ59o

 

  • Dziękuję 1
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze że o tym założyłeś wątek, miałem 440i 2017 dźwięk był super. Na początku roku będąc w Emiratach siedzę na kawie i koło mnie parkuje parkuje nowa 4ka i strasznie klekocze myślę na bank diesel, tylko skąd oni tu wzięli diesla? Jak spojrzałem na oznaczenie 440i byłem w ciężkim szoku..

Edytowane przez reaver
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.