Skocz do zawartości

Ułamany zbiorniczek, czym to można skleić?


Radek528

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dziś wyciek na zbiorniczku wyrównawczym płynu, okazało się, że część zaznaczona na zdjęciu jest pęknięta i odłamała się całkiem, czym można to skleić do czasu dostawy nowego zbiorniczka? Niestety najszybsza dostawa jest na środę, a ja we wtorek muszę odstawić auto na umówioną wizytę do mechanika. Jakiś klej? Żywica? Może ktoś to kleił i trzymało?

zbio.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego kupiłem, facet w sklepie mówił, że powinno dać radę, jutro to spróbuję skleić, jak nie pójdzie to rzeczywiście może wtopię rurkę i wtedy tym osmaruje, grunt, żeby auto dało radę przejechać do mechanika 2km w mieście, później niech się dzieje co chce ;-)

klej.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ułamany wlot działa tylko w jednym kierunku. Tzn, płyn leci tylko do zbiorniczka. Może po prostu zatkaj, ściśnij tą gumową rurkę która była założona na ten ułamany króciec. Np. jakimś ściskiem. Na 2 km powinno wytrzymać.

Tylko i tak i tak musisz czymś dziurę w zbiorniczku zatkać.

Edytowane przez mcs80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, ten klej co kupiłem, nie nadaje się do takiego plastiku, więc niech nikt nie próbuje bo szkoda kasy, praktycznie od razu zaczęło przeciekać i po chwili oderwało się całkiem, skleiłem to klejem montażowym Mamut, zasmarowałem grubo dookoła, lekko przecieka, ale trzyma dużo lepiej, na dojechanie do mechanika wystarczy, na szczęście zbiorniczek na zmianę już jest w drodze do paczkomatu, więc wymienię od razu po powrocie od mechanika. Myślałem nad zatkaniem tego wężyka, ale prawdę mówiąc nie wiem jakie dokładnie jest jego zadanie więc trochę się bałem to zrobić, szczególnie że płyn leci od razu po odpaleniu silnika, więc to jest do czegoś potrzebne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.