Skocz do zawartości

BMW M5 (G90)


jaworq

Rekomendowane odpowiedzi

Mówią. Jak oglądałem w październiku G60 to gość mówił, że będą tylko podstawowe diesle i benzyny R4, a poza tym tylko plug in i M5. 

Faktycznie nie powiedział o dieslu R6, ale może o tym nie było wtedy wiadomo.

Ogólnie jednak poziom obsługi w salonach jest moim zdaniem niższy niż kiedyś i często wystarczy posiedzieć chwilę w internecie, żeby wiedzieć więcej na temat konfiguracji auta niż sprzedawca.

Edytowane przez przemekk23
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, kiedyś oglądałem g60 i jakoś spontanicznie zacząłem rozmawiać z innym klientem, po połowie godziny rozmowy o „postępie” w motoryzacji itp powiedział, że powinienem tu samochody sprzedawać, bo więcej się dowiedział niż od sprzedawców. Samochody trochę sprzedają się same, więc umiejętności sprzedażowe aż tak nie wchodzą w grę… co do wersji silnikowych- rok temu na bimmerposcie były informacje o tym, że będzie wersja 540d, że w Europie nie będzie 530i itp. Ogólnie przez bałagan z wyposażeniem - już niewiadomo na 100% co daje wykupienie jakiejś opcji powinny być wersje demo doładowane opcjami, gdzie można deaktywowac elementy wyposażenia, żeby klient mógł sprawdzić co będzie miał, a czego nie i podjąć właściwą decyzję, no chyba, że trend jest taki, żeby brał wszystko, to będzie wtedy pewien co ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, davidpl napisał(a):

już niewiadomo na 100% co daje wykupienie jakiejś opcji

Jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem albo jego sprzedawca jest słaby i nie potrafi wytłumaczyć to wtedy może i nie wiadomo. Ale ogólnie to nie uznawałbym od razu ludzi za totalnych debili ;D Ja tam czytam i wiem co która opcja daje. Nawet widzę że BMW poprawiło opisy i teraz już np wiadomo co daje pakiet sportowy za 1500 zł w m340i. W trakcie gdy ja zamawiałem auto nie było to opisane tak dobrze jak teraz… Kiedyś było napisane że tylko dodatkową chłodnicę oleju dają a teraz jest również wzmianka o większych tarczach hamulcowych z przodu i zaciskach… Z tego powodu będę niedługo wywalał 20 tys zł (zamiast 1500 zł przy zamówieniu) na upgrade hamulców bo mój sprzedawca niestety nie wiedział że opcja za 1500 zł zawiera coś więcej niż tylko dodatkową chłodnicę oleju…

Edytowane przez jaworq
  • Lubię to 1
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, davidpl napisał(a):

. Samochody trochę sprzedają się same, więc umiejętności sprzedażowe aż tak nie wchodzą w grę… co do wersji silnikowych- rok temu na bimmerposcie były informacje o tym, że będzie wersja 540d, że w Europie nie będzie 530i itp. 

Na końcu zawsze działa niewidzialna ręka rynku  cokolwiek by się producentowi nie  wydawało , tak jak przesadzili z 7mką co już zresztą widać w centrum Londynu na 100 szt W223 jak przypadnie 2 szt G70 .. to dużo 🤣

Edytowane przez Woytas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaworq nie mówię, że ludzie to totalni debile, mówię o niejasnościach w opisach i nie do końca wykwalifikowanych sprzedawcach. Z resztą sam dałeś świetny przykład z własnego doświadczenia 🙂 w głównym wątku o g60 były dyskusje o pompowaniu boczków (kiedy jest, a kiedy nie ma) oraz które opcje dodają ACC, a to (i inne rzeczy) powinno być jawnie widoczne żeby uniknąć rzeczy typu chciałem to, a okazało się, że dostałem coś innego

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to z danymi od bmw, w rzeczywistości były lepsze - około 3 sekundy F90 robią na filmikach. Ciekawe czy nowa kobyła też pokona dane techniczne, jeśli nie to będzie jeszcze większy zawód.. 🥲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.06.2024 o 19:48, davidpl napisał(a):

powinny być wersje demo doładowane opcjami, gdzie można deaktywowac elementy wyposażenia, żeby klient mógł sprawdzić co będzie miał, a czego nie i podjąć właściwą decyzję, no chyba, że trend jest taki, żeby brał wszystko, to będzie wtedy pewien co ma

Trend jest teraz taki, że masz na pokładzie praktycznie cały dostępny hardware, ale żeby z niego skorzystać, to musisz zapłacić worek pieniędzy. A najlepiej za rok kolejny worek, bo inaczej ten sprzęt przestanie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.