Skocz do zawartości

Bmw 118i n46b20 - wypadanie zapłonu 4 cylinder


Kamils90

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

Postanowiłem już napisać, może ktoś z Was nakieruję Mnie na odnalezienie usterki w mojej jedynce.

A mianowicie kupiłem już auto niesprawne, brak mocy, kręci do 3 tyś obrotów, ewidentne wypadanie zapłonu, szarpie motorem, na wolnych obrotach gaśnie. Zanim się zdecydowałem na zakup, domyślałem się, że winowajcą w dużej mierze jest valvotronic. Poprzedni właściciel stwierdził, że było wszystko ok, po prostu pewnego dnia się auto zepsuło i nic z tym nie robił nawet. Po wstępnym odczytaniu błędów 2A59, 2A5B, 2A69, 2A70 - czyli wstępnie obstawiłem silniczek do wymiany i kod 2E27 - wypadanie zapłonu na 4 cylindrze. Silniczek nie reagował w Inpa na nic, stwierdziłem, że wymienię na nowy - VOD. Po wymianie pięknie pracuje, ustala swoje położenia poprzez test w inpie. Po odpaleniu auta nadal wypadanie zapłonu, szarpie silnikiem ale kręci do pełnych obrotów, na wolnych - gaśnie. Błędy po zaczytaniu to 29D0 - wykrywanie przerw zapłonu w cylindrze 4 w 3. kolejności zapłonu i 2E27 - cylinder cewki zapłonowej 4 w 3. kolejności zapłonu. Po wykasowaniu pozostaje już tylko 2E27 który pojawia się tam po 2 tyś obrotów ale silnik pracuje źle od samego początku. Odłączenie kostki od czujnika VVT nic nie pomaga, bez zmian w pracy silniku jedynie ograniczenie mocy i błędy dotyczące silniczka i VVT. Świece ok, zamiana cewek nie pomaga, błąd tylko na 4 cylindrze. Czy mogę wyeliminować wałek w tym przypadku, niestety do końca nie wiem w jakim jest stanie, fachowo nie zdiagnozowałem, jedynie powierzchownie wydawał sie ok. Przebieg auta na blacie 215tys. Jakieś pomysły bądź kierunek gdzie uderzyć i oczywiście pozdrawiam.

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wytłumaczyć o co chodzi? Jaki jest problem na tym 4 cylindrze, brak kompresji? Dodam że na odpalonym silniki po odpięciu 4 cewki samochód nie reaguje na nic, nie pracuje gorzej, czyli pracuje na 3 cylindry ciągle.

20240613_190548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka z czujnika wałka valvetronic. Na czwartym cylindrze mokra świeca i jest to niestety olej, kompresji nie sprawdzałem ale jak dostanę sprzęt to sprawdzę. Jest możliwość że poszedł tylko jeden cylinder i to w tym silniku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymienione, wtryskiwacz podmieniony z pierwszym. Zasilanie cewek jest. Chyba wszystko wskazuje na wałek raczej. Niedługo pewnie jeszcze raz zdejmę pokrywę i przyjrzę się bardziej wałkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kkx5 napisał(a):

No wlasnie nie. Tak sie sprawdza walek, odpinasz wtyczke i przestaje wypadac zaplon, auto jest slabsze, ale 

A więc u Mnie po odłączeniu wtyczki czujnika wałka vvt wypadanie zapłonu nadal jest na 4 cylindrze plus błędy vvt. Jeszcze raz napiszę po wymianie silnika vvt (VOD) pozostał mi tylko błąd wypadania zapłonu na 4 cylindrze ale wczoraj popracowal dłużej silnik aż złapał temp optymalną i wywalił od nowa błędy vvt, silniczek vvt nie reaguje... tak sobie myślę może czujnik vvt ma przecieki i go zalewa teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sytuacja jest taka że silniczek VVT wariował też poprzez uszkodzony przekaźnik w skrzynce pod maską. A okazało się że nie ma kompresji na 4 cylindrze, sprawdziłem kamerą inspekcyjną i wypalony zawór wydechowy stąd wypadanie zapłonu. Diagnoza postawiona. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.