Skocz do zawartości

Po odbiorze...drobna irytacja?


Tomasz73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odebrałem z salonu swoje X5 trzy miesiące temu.  Parę rzeczy mnie irytuje , porównując do poprzedniego mojego suva innej marki. Chyba , że czegoś nie wiem, nie znalałem, nie uruchomiłem:

- jak włączyć ogrzewanie samych  lustrek? Tylko tryb automatyczny, czy może tylko włączając ogrzewanie tylnej szyby? Nie można tego zrobić , kiedy się chce?

- naprawdę zewnętrzne lusterko od strony pasażera nie jest samościemniające? Wyposażenie mam prawie pełne bez haka... można to było gdzieś dobrać?

- czy jest możliwość ustawienia ulubionych kontaktów telefonicznych? Np. do 4, 6 osób prosto z ekranu? Nie znalałem tego...

- ogrzewanie przedniej szyby...to juz wiem , nie ma czegoś takiego w BMW

- u mnie nie pokazał ani razu (przy pustym zbiorniku) infromacji, że kończy sie płyn do spryskiwaczy, nie pokazuje tej informacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mariuszcom napisał(a):

Najlepsze jest że bez pakietu Travel mamy całe zero portów USB. Nie mniej i tak BMW jest najlepsze;p

 

Jest jedno USB typ A przy ładowarce bezprzewodowej z przodu, z tyłu pewnie też. W pakiecie z klimą 4 strefową są jeszcze dwa usb C pod panelem z klimą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem f15 też mnie dziwił brak fotochromu w prawym lusterku. Przejechane 70tyś km i w ogóle tego nie czuję, że brakuje, chociaż też na początku byłem wkurzony na to

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterko z angola różni się, bo bardzo powiększa wszystko odbite w lusterku. Zwykle nic nie widać

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2024 o 11:39, Tomasz73 napisał(a):

Witam

Odebrałem z salonu swoje X5 trzy miesiące temu.  Parę rzeczy mnie irytuje , porównując do poprzedniego mojego suva innej marki. Chyba , że czegoś nie wiem, nie znalałem, nie uruchomiłem:

- jak włączyć ogrzewanie samych  lustrek? Tylko tryb automatyczny, czy może tylko włączając ogrzewanie tylnej szyby? Nie można tego zrobić , kiedy się chce?

- naprawdę zewnętrzne lusterko od strony pasażera nie jest samościemniające? Wyposażenie mam prawie pełne bez haka... można to było gdzieś dobrać?

- czy jest możliwość ustawienia ulubionych kontaktów telefonicznych? Np. do 4, 6 osób prosto z ekranu? Nie znalałem tego...

- ogrzewanie przedniej szyby...to juz wiem , nie ma czegoś takiego w BMW

- u mnie nie pokazał ani razu (przy pustym zbiorniku) infromacji, że kończy sie płyn do spryskiwaczy, nie pokazuje tej informacji?

 

#1 moim zdaniem nie ma takiej opcji - grzejesz lusterka i tylną szybę, albo nic

#2 naprawdę; ja tego w ogóle nie zauważam... może za często jeżdżę lewym pasem? 😉

#3 nie ma; można to obejść korzystając z Apple CarPlay; system wyświetla wtedy ulubione numery, które masz ustawione w telefonie (nie wiem, bo nie korzystam, ale idę o zakład, że androidowim odpowiedniku jest podobnie)

#4 nie ma (ja nie narzekam; nie cierpię tych zygzakowatych mikro-drucików, które czasem widzę w taksówkach wyposażonych w ogrzewaną przednią szybę; najgorzej wygląda to jak jest ciemno i pada deszcz/śnieg... oczy rozbolałyby mnie natychmiast) 

#5 powinien pokazywać - pojawia się okienko z wiadomością, a później widać taką informację w menu z "alertami o statusie samochodu"

  • Lubię to 1

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ciekawe. Kompletnie o tym nie wiedziałem i w każdym dotychczasowym BMW uruchamiałem ów "automat do podgrzewania lusterek" naciśnięciem guzika z piktogramem grzania szyby tylnej. Mówisz, że można tego nie robić i samochód "sam włączy" grzanie lusterek, kiedy uzna, że to potrzebne? Czy z tego wynika, że ten guzik włącza tylko grzanie szyby, czy też lusterek? 

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mam wszystkie lusterka samościemniające, bo jak wyjeżdżam z garażu tyłem do światła, to na obu bocznych i wewnętrznym środek jest ciemny i mają taką jaśniejszą obwódkę ok 0,5-1cm dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogrzewanie lusterek działa tylko automatycznie (nie mogę sam zadecydować), czy po włączeniu ogrzewania tylnej szyby lusterka też sie włączają?

A sprawa ogrzewania przedniej szyby..od kilku lat w samochodach , którymi jeżdziłem nie ma żadnych drucików. Jest wklejona folia grzejąca w przednią szybe. Grzeje i nie ma tam żadnych drucików. Nie rozróżnisz, czy szyba przednia jest z ogrzewaniem , czy bez 🙂

Wskaznik pustego zbiornika od płynu do spryskiwaczy...czyli wychodzi, że powinienem mieć kominikat...serwis 🙂

Ja na 100% nie mam lusterka od pasażera samościemniającego się.... bida Panie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2024 o 11:39, Tomasz73 napisał(a):

Witam

Odebrałem z salonu swoje X5 trzy miesiące temu.  Parę rzeczy mnie irytuje , porównując do poprzedniego mojego suva innej marki. Chyba , że czegoś nie wiem, nie znalałem, nie uruchomiłem:

- jak włączyć ogrzewanie samych  lustrek? Tylko tryb automatyczny, czy może tylko włączając ogrzewanie tylnej szyby? Nie można tego zrobić , kiedy się chce?

- naprawdę zewnętrzne lusterko od strony pasażera nie jest samościemniające? Wyposażenie mam prawie pełne bez haka... można to było gdzieś dobrać?

- czy jest możliwość ustawienia ulubionych kontaktów telefonicznych? Np. do 4, 6 osób prosto z ekranu? Nie znalałem tego...

- ogrzewanie przedniej szyby...to juz wiem , nie ma czegoś takiego w BMW

- u mnie nie pokazał ani razu (przy pustym zbiorniku) infromacji, że kończy sie płyn do spryskiwaczy, nie pokazuje tej informacji?

 

 

- czy jest możliwość ustawienia ulubionych kontaktów telefonicznych

można zaprogramować pod guziczki różne działania - ja mam 3 wybrane numery telefonu 
- u mnie nie pokazał ani razu (przy pustym zbiorniku) infromacji, że kończy sie płyn do spryskiwaczy, nie pokazuje tej informacji?

pokazuje i jest ikonka ( wczesniej opisane ) 

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LCI nie ma guziczków... a dostęp do "podręcznego" menu "szybkich opcji" w LCI jest moim zdaniem bardziej kłopotliwe niż po prostu naciśnięcie ikony słuchawki tel, która od razu otwiera panel telefonu w AppleCarPlay, gdzie jest na dzień dobry opcja "favorites"... 

 

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maciek_w napisał(a):

W LCI nie ma guziczków... a dostęp do "podręcznego" menu "szybkich opcji" w LCI jest moim zdaniem bardziej kłopotliwe niż po prostu naciśnięcie ikony słuchawki tel, która od razu otwiera panel telefonu w AppleCarPlay, gdzie jest na dzień dobry opcja "favorites"... 

 

sorry, nie wiedziałem, że guziczków brak ( w i4 tez tak mam) 

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz73 napisał(a):

Czyli ogrzewanie lusterek działa tylko automatycznie (nie mogę sam zadecydować), czy po włączeniu ogrzewania tylnej szyby lusterka też sie włączają?

A sprawa ogrzewania przedniej szyby..od kilku lat w samochodach , którymi jeżdziłem nie ma żadnych drucików. Jest wklejona folia grzejąca w przednią szybe. Grzeje i nie ma tam żadnych drucików. Nie rozróżnisz, czy szyba przednia jest z ogrzewaniem , czy bez 🙂

Wskaznik pustego zbiornika od płynu do spryskiwaczy...czyli wychodzi, że powinienem mieć kominikat...serwis 🙂

Ja na 100% nie mam lusterka od pasażera samościemniającego się.... bida Panie...

 

Niestety, ogrzewanie lusterek zewn. jest w pełni automatyczne. Zdaje się, że Body Domain Controller (BCD) tym zawiaduje i dostosowuje siłę grzania w zależności od różnych czynników wejściowych. Nie zdziw się, jeśli nie będzie odparowywało tak szybko jakbyś chciał. Też jestem w lekkim "szoku", że BMW tak ma.

Stan płynu - mam co prawda preLCI, ale na pewno sygnalizuje. Jak kupiłem, to było ok, ale już teraz w zimie też mi przestało alarmować. Nie zalałem oryginalnego co prawda, ale też żadnego silikonowego. Dlaczego wspominam taki? Bo szukałem na zagranicznych forach i tam opisywano, że pewne płyny na bazie silikonu mogą powodować usterki czujnika. Wydaje mi się, że można nawet w BMW kupić taki płyn, który ma czyścić silikon. Teraz na lato kupiłem oryginał, zalałem i zobaczę, czy jak będzie się kończył, to wróci alarm. Jak nie, to serwis. Bo bez tego nigdy nie wiesz jaki stan masz dokładnie, a do G05 wchodzi sporo płynu, więc trochę czasu schodzi na jego wykorzystanie. Jedna ciekawostka, bo miałem to i się zastanawiałem, czy coś się zepsuło w pompce lub układ się zatkał. Jako, że nie miałem alarmu, nie wiedziałem jaki mam stan. I w pewnym momencie przestał działać sprysk tylnej szyby, ale przedniej działał. Stąd myślałem, że się zatkało lub popsuło. Zacząłem sprawdzać co i jak i wyszło, że mam za mało płynu. Zbiornik jest tak skonstruowany, że pompki do tyłu i przodu (osobne) są na różnych wysokościach. Więc jak stan jest już za niski na tył, to ciągle ok na przód. Gdyby Wam też tak się przydarzyło, zacznijcie od dolania płynu i sprawdzenia wtedy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W g20 miałem ten sam problem z płynem, nagle przestawało psikać bez żadnego uprzedzenia. I to płyn letni a nie zimowy (który może powodować przekłamania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim trzeba być pseudo-inżynierem, żeby spartolić tak banalną rzecz jak czujnik braku płynu do spryskiwaczy. A jeśli ten sam zespół brał udział w projektowaniu hamulców?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2024 o 16:53, kenhor napisał(a):

Niestety, ogrzewanie lusterek zewn. jest w pełni automatyczne. Zdaje się, że Body Domain Controller (BCD) tym zawiaduje i dostosowuje siłę grzania w zależności od różnych czynników wejściowych. Nie zdziw się, jeśli nie będzie odparowywało tak szybko jakbyś chciał. Też jestem w lekkim "szoku", że BMW tak ma.

A to raczej zaleta, że opcja ta działa (świetnie) w tle i nie wymaga uwagi kierowcy.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, klakierek napisał(a):

A to raczej zaleta, że opcja ta działa (świetnie) w tle i nie wymaga uwagi kierowcy.

 

No właśnie, czy świetnie to nie jestem pewien. I bez przesady z tą uwagą kierowcy. Osobiście wolę wiedzieć, że włączam i idzie pełna moc grzania i za chwilę lusterka będą odparowane lub suche. I mogę wtedy wyłączyć lub zostawić, jak chcę. W X5 miałem sytuację, że były zaparowane i nic się z nimi nie wydarzyło wtedy, kiedy potrzebowałem, bo system uznał najwyraźniej, że jeśli już, to powinien grzać ale niską mocą. I nie miałem na to żadnego wpływu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.