Skocz do zawartości

elektroniczny cyrk BMW G30 530Xi


..Tony..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę, bo już brakuje mi sił na BMW Polska i mam dość tych serwisów, gdzie nieszczerze uśmiechnięty przedstawiciel opowiada tony bzdur.
Zapytam wprost. czy to normalne, że:


- Szyberdach przestał działać ok. 3-5 razy, padła "elektryka", wymagana była wizyta w serwisie w celu aktywacji. Moim zdaniem padnie znowu xD
- Ogólnie szyberdach otwiera się w tak nieprzyjemny sposób, że głowa mała... Czuć szarpnięcie, ocieranie się o uszczelki za 1-2 razem. Zgłaszałem to ze 3 razy w serwisie, ale zrobili ze mnie wariata. Operator telefonicznie pomógł mi naprawić dach, ale zalecił weryfikację, bo silniczki szyberdachu się zbyt przegrzewają. Czuć, że silniki mają problem z jego otwarciem. Ale Pan z serwisu powiedzial, ze auto na gwarancji, to zebym sie nie martwił. (Ale gościu, ja chce komfortowoo użytkować już teraz auto xd)
- Złożyły mi się automatycznie lusterka podczas jazdy raz tylko i na pewno tego nie zrobiłem przypadkowo.
- Nawigacja potrafi się wyłączyć podczas jazdy (czarny ekran przez kilka minut). (Raz taka sytuacja wystąpiła)
- Często zawiesza się Apple CarPlay, auto gubi Bluetooth (często rozłącza urzędzania i już nie łączy do nich) - (testowane na kilku telefonach, a wcześniejsze BMW F30/F80 nie miało tego problemu).

Dajcie znać, czy to normalne.

Ogólnie auto jest z 2022, stało rok w salonie, może akumulator jest padnięty? Ale to ja mam to weryfikować? Kiedy zgłaszam problemy z elektryką... -.-

 Miałem kilka BMW i nigdy takich cyrków z szyberdachem nie miałem. Ogólnie cała reszta wypada bardzo dobrze, auto świetne cudowne idealne.. Ale patologia serwisowa w BMW Polska doprowadza mnie do granicy.


 

Edytowane przez ..Tony..

.

.

.

Nienawiść do zamienników, tak zostałem wychowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby elektryka świrowała, wszystkie te problemy są typowo elektryczne. Może wiązka jest gdzieś przerwana, skrzynka bezpieczników też do sprawdzenia. Tu wymagana jest duża inwestygacja. U mnie szyberdach otwiera się dobrze, jedynie po deszczu czy coś zdarza się, że pierwsze otworzenie to takie jakby "oderwanie" jakby coś się skleiło - coś tak zastane hamulce kiedy ruszasz z miejsca. Ale dalej już żadnego ocierania nie ma. Też chyba bym zmienił ASO, skoro tutaj nie traktują klienta poważnie.

icon3.png G30 530i xDrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2024 o 23:55, MatiKosa napisał(a):

Wygląda jakby elektryka świrowała, wszystkie te problemy są typowo elektryczne. Może wiązka jest gdzieś przerwana, skrzynka bezpieczników też do sprawdzenia. Tu wymagana jest duża inwestygacja. U mnie szyberdach otwiera się dobrze, jedynie po deszczu czy coś zdarza się, że pierwsze otworzenie to takie jakby "oderwanie" jakby coś się skleiło - coś tak zastane hamulce kiedy ruszasz z miejsca. Ale dalej już żadnego ocierania nie ma. Też chyba bym zmienił ASO, skoro tutaj nie traktują klienta poważnie.

tym sklejeniem to właśnie mam tak samo, mnie to przeraża tak szczerze powiem. Na tyle, że mysle ze ten szyberdach się zepsuje fizycznie po gwaranacji 🙂 

.

.

.

Nienawiść do zamienników, tak zostałem wychowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
10 godzin temu, ..Tony.. napisał(a):

tym sklejeniem to właśnie mam tak samo

To wydaje się dość normalne. Wystarczy przesmarować uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic sie nie skleja , za to ten maly windshot z przodu otwiera sie dosyc gwałtownie i z takim lekkim trzaskiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zestaw naprawczy z tego co widze, na bimmerpost piszą o tym problemie.

ale oczywiście moim zdaniem patałachy z bmw polska to nawet nie potrafią poduszki z akcji serwisowej wymienic

.

.

.

Nienawiść do zamienników, tak zostałem wychowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję znaleźć ten wątek/zestaw. Chyba chodziło o kwestię nasmarowania.

 

Ale panowie... Dzisiaj, gdy otwierałem szyberdach, zauważyłem, że otwiera się on skokowo, a ruch otwierania szyberdachu nie jest płynny. Dodatkowo, przy pierwszym otwarciu strzela, jestem pewien, że na bank mi ten szyberdach przestania działać.

Jak zwykle, BMW mimo zgłoszenia problemu, nic nie zrobiło. Nie potrafią nawet odróżnić kół wyważonych od niewyważonych.

.

.

.

Nienawiść do zamienników, tak zostałem wychowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2024 o 07:40, luk_byd napisał(a):

Jedz do innego aso.

Az mnie ten watek zainspirowal i przesmarowalem wszedzie uszczelki szyberdachów 😄

Skoro i tak odbiegliśmy od tematu. Czym konkretnie przesmarowałeś te uszczelki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też raz złożyły lusterka podczas jazdy aż w szoku byłem. Ale chyba miałem kluczyk w kieszeni i to chyba była przyczyna. I ekran czarny też raz miałem. Ale to chyba było przed jakaś aktualizacją. Potem już to nie wróciło.

Edytowane przez kapibara22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
12 godzin temu, saab napisał(a):

Skoro i tak odbiegliśmy od tematu. Czym konkretnie przesmarowałeś te uszczelki ?

Nie wiem czy to dobrze, czy źle, mam w garazu tez preparat z serwisowki BMW ale predzej znalazlem
"Suchy smar z PTFE Wurth 300ml"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2024 o 21:45, kapibara22 napisał(a):

Mi się też raz złożyły lusterka podczas jazdy aż w szoku byłem. Ale chyba miałem kluczyk w kieszeni i to chyba była przyczyna. I ekran czarny też raz miałem. Ale to chyba było przed jakaś aktualizacją. Potem już to nie wróciło.

Ja kluczyka nie miałem w kieszeni i była odpowiednia prędkość auta, przy której nie złożysz lusterka, a jednak same sie złożyły xD

Dajcie znać, czy Apple Car też Wam się zawiesza, rozłączając urządzenia. Ogólnie to sprawdziłem w 6 różnych BMW, na różnych rynkach (USA, EU) i tam pojawia się bardzo podobny problem. Nieważne, czy to iPhone 12, czy 15.
 

.

.

.

Nienawiść do zamienników, tak zostałem wychowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda G20, ale pewnie w tym zakresie podzespoły są takie same.

Sporadycznie zdarza się, że telefon się nie połączy, kilka razy po połączeniu się rozłączył i dopiero zatrzymanie, opuszczenie i zamknięcie pojazdu i wejście ponowne rozwiązało sytuację. 

Ot, taki urok bezprzewodowego ACP. I tak wolę sporadyczne problemy niż podłączać kabel za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W kwestii elektroniki też mam pytanie:

- czy światła odprowadzania działają Wam po włączeniu/wyłączeniu samochodu? Mimo, że mam ustawione odprowadzenie, to samochód nie świeci światłami po zamknięciu go (ani po otwarciu)

- radio nie zawsze gaśnie przy otwarciu lewych drzwi, czy to jest kwestia ustawień czy powinno gasnąć w momencie otwarcia drzwi po wyłączeniu silnika?

- opadające prawe lusterko - czasem opada mimo, że ustawione jest w pozycji w której powinno zostać na swojej wysokości

W menu nie mogłem się dogrzebać do żadnych ustawień. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale moje G31 jest z Belgii. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2024 o 21:17, sebad111 napisał(a):

czy powinno gasnąć w momencie otwarcia drzwi po wyłączeniu silnika?

Można ustawić wyłączenie po otwarciu drzwi.

Tylko z tego co pamiętam, że jest to bardzo niefortunnie przetłumaczone - jakoś w stylu - "Wyłącz samochód po otwarciu drzwi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2024 o 21:17, sebad111 napisał(a):

W kwestii elektroniki też mam pytanie:

- czy światła odprowadzania działają Wam po włączeniu/wyłączeniu samochodu? Mimo, że mam ustawione odprowadzenie, to samochód nie świeci światłami po zamknięciu go (ani po otwarciu)

Odprowadzanie po wyłączeniu auta odpala się "mrugając" długimi. Powitanie to osobna opcja w menu.

W dniu 3.08.2024 o 21:17, sebad111 napisał(a):

- radio nie zawsze gaśnie przy otwarciu lewych drzwi, czy to jest kwestia ustawień czy powinno gasnąć w momencie otwarcia drzwi po wyłączeniu silnika?

Jest opcja w menu, która to kontroluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trochę źle piszecie z tym otwieraniem drzwi i wyłączeniem radia. Jeżeli czasem gasnie czasem nie to znaczy,  że masz te opcje włączona w menu ale za szybko otwierasz drzwi. Tam jest bodajże kilka sekund różnicy. Jeżeli otwierasz od razu po zgaszeniu radio będzie grać. Jak poczekasz kilka sekund (nie pamiętam dokładnie ile chyba  koło 3 czy 5🤔) to radio zgasnie .

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poza tym jak siedzi pasażer to też radio się nie wyłączy jak zgasisz silnik i otworzysz drzwi. Dopiero jak pasażer otworzy swoje.

Co do ostatniego pytania, jeśli przez opadanie lusterka masz na myśli że silniczek kieruje je w dół po wrzuceniu wstecznego to jest to funkcja. Tego się nie ustawia w iDrive. Jak nie chcesz żeby się to działo to ustawiasz przełącznik od ustawiania lusterka na lusterku pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.