Skocz do zawartości

Podklejenie odchodzącego materiału na słupkach.


Radek528

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czym można podkleić odchodzący od słupków materiał, tak, żeby nie było plam i żeby to wyglądało dobrze? Jaki klej się do tego nadaje? Pewnie ze starości, albo od wilgoci zaczęło się w kilku miejscach odklejać i to bardzo szpeci wnętrze. 

20240601_195442.jpg

20240601_195447.jpg

20240601_195453.jpg

20240601_195458.jpg

20240601_195501.jpg

20240601_195508.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.budfix.pl/klej-kontaktowy-do-podsufitki-samochodowej-jak-i-czym-skleic-podsufitke-samochodowa

https://k2.com.pl/blog/jak-przykleic-lub-dokleic-podsufitke-w-samochodzie/

oczywiście, elementy do klejenia musisz zdemontować i wyczyścić powierzchnię klejenia z luźnych resztek. 

Edytowane przez 520i
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerzy używają kleju bonaterm. Jest rzadka wersja do pistoletu lub gęsta na pędzel. Nakładasz to, czekasz aż się 'zetnie' i dopiero kładziesz materiał.

 

Słupki z pasami jeszcze uratujesz, poprawisz. Tych przednich nie uda się już ładnie zrobić. Tylko nowy material

Edytowane przez fold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniałem w dwie osoby całą podsufitkę, co prawda w corolli, ale nie ma to chyba żadnego znaczenia. Dodam, że pierwszy raz w życiu się czymś takim zajmowałem. Podsufitkę wyciągnąłem z samochodu. Nie wyobrażam sobie robić tego (wg mnie to niewykonalne) na zamontowanej w samochodzie podsufitce.

Użyłem kleju Bonaterm AS jak poniżej. Nanosiłem go zwykłem pędzlem (mimo, że na opakowaniu jest, że do pistoletu). Zerwałem cały stary materiał z podsufitki i naklejałem nowy. Podsufitkę po usunięciu całego starego materiału odtłuściłem jeszcze przed nakładaniem tego kleju. Klej nakładałem i na podsufitkę i delikatnie na materiał tak aby materiał nie przesiąkł. Chwilę odczekiwałem aby rozpuszczalnik z kleju odparował i kładłem materiał delikatnie dociskając go ręką.

Podsufitka trzyma się już drugi rok. Wygląda naprawdę profesjonalnie i jestem niesamowicie zadowolony z roboty. Zdziwiłem się, że tak profesjonalnie nam to wyszło, mimo, że pierwszy raz robiliśmy.

Teraz jeśli miałbym robić słupki w e39 to kupiłbym nowy materiał. Ściągnąłbym wszystkie słupki, zdarłbym stary materiał i wszystkie okleił na nowo. Na allegro można nawet kupić wzornik na którym jest kilka rodzajów materiału i dobrać najlepiej pasujący kupując później tyle metrów ile nam potrzeba.

 

A tak przy okazji wiecie, czy podsufitkę z e39 sedan da się wyciągnąć? Zmieści się przez drzwi któreś? Kiedyś gdzieś słyszałem, że w niektórych samochodach trzeba szybę całą najpierw wyciągnąć bo inaczej podsufitka nie wyjdzie.

 

image.thumb.png.91248528aa5995e37322aded33cc26c0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Godzinę temu, mcs80 napisał(a):

A tak przy okazji wiecie, czy podsufitkę z e39 sedan da się wyciągnąć? Zmieści się przez drzwi któreś? Kiedyś gdzieś słyszałem, że w niektórych samochodach trzeba szybę całą najpierw wyciągnąć bo inaczej podsufitka nie wyjdzie.

Tak wychodzi przez tylne drzwi, trzeba zdemontować siedzisko tylnej kanapy, następnie fotel kierowcy max do przodu i oparcie też max do kierownicy. Fotel pasażera kładziesz na max i przesuwasz  tak żeby miejsce łączenia oparcia i siedziska znajdowało się zaraz za słupkiem czyli było widoczne po otwarciu tylnych drzwi. Podsufitkę opuszczasz od strony pasażera i wyjmujesz przez prawe tylne drzwi jedna krawędź podsufitki ślizga się po łączeniu oparcia z siedziskiem fotela pasażera druga krawędź idzie po przekątnej.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.