Skocz do zawartości

E6x czemu w tym dziale nic się nie dzieje ?


speed1211

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witajcie, tak się zastanawiam czemu w dziale E6x nic się nie dzieje 🤔 

Czy nasz bunie już się nie psują 😄 a może już ich tak mało zostało 😉

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nic się nie dzieje to z jednej strony dobrze dla właścicieli E6x, a może już wszystko zostało napisane. Bardziej martwi mnie fakt że 1 na x pytających wraca i pisze że problem ogarnięty z resztą pytajacych nie wiadomo czy naprawione czy nie i nie ma potwierdzonego rozwiązania dla innych użytkowników i dotyczy to większości działów forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie e60/61 jest malo awaryje, w moim przypadku jak narazie tak jest od prawie 7 lat. Najlepsze jest to ze według znawców motoryzacji mam najgorszy silnik na świecie czyli slynny n47d20a który jak na złość nie chce się popsuć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lukaseq1 napisał(a):

Najlepsze jest to ze według znawców motoryzacji mam najgorszy silnik na świecie czyli slynny n47d20a który jak na złość nie chce się popsuć 

Czyżby stare prawidło mówiące "Jak dbasz tak masz" było prawdziwe ? Chodź jest jeszcze jedno równie mądre, "Nie samochód/silnik problemem lecz jego poprzedni właściciel" 😋

Oby auto jeździło długo i bez awaryjnie. 

A co do ciszy w dziale e6x to akurat moja miewa humorki i walczę z tym. Mam nadzieję że i dla mnie spokój i cisza przyjdzie niebawem 🤣

Edytowane przez Franczesko1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chwilę to poopowiadaj o humorach, ja uwielbiam rozwiązywać zagadki w serii E.

Ja z moją e61 dziennie rozmawiam jak ją schowam do garażu a i zdarza sie że ja poglaskam ( wiem wiem pierdo..... Jestem ) poprostu lubie te auto za wyglad, wygode i bezawaryjność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukaseq1 napisał(a):

Jak masz chwilę to poopowiadaj o humorach, ja uwielbiam rozwiązywać zagadki w serii E.

W takim razie zapraszam do dyskusji TUTAJ.

Temat jest obszerny ale można powiedzieć na daną chwilę że się z nim prawdopodobnie uporałem. 

Muszę jeszcze chwilę autem pojeździć aby być pewnym i zaktualizować swój wątek.

 

1 godzinę temu, lukaseq1 napisał(a):

Ja z moją e61 dziennie rozmawiam jak ją schowam do garażu a i zdarza sie że ja poglaskam ( wiem wiem pierdo..... Jestem ) poprostu lubie te auto za wyglad, wygode i bezawaryjność 

W żadnym wypadku nie pomyślał bym tak o kimś kto uwielbia swój wóz i się z nim utożsamia. Również należę do tego grona, samochód dla mnie to coś więcej niż tylko środek transportu a druga kwestia jest taka iż to moje pierwsze BMW mam je od niedawna, i bardzo mi się podoba, długo szukałem w miarę godnego egzemplarza koniecznie w manualu i trzy litrowym dieslu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmm...

Też czasem nad tym myślę. Może to przez to , że średnia wieku posiadaczy e60-61 spadła a młodzi więcej na FB gadają?

Może też przez to , że coraz więcej mechaników nie boi się BMW?

No i nagminne odsyłanie do wyszukiwania co czasem nie jest wcale łatwe.

Albo już większość zagadnień została opisana?

Szkoda bo kilka lat temu to był fajny prężny dział...

  • Lubię to 1
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jakbyś zebrał materiał o e60 z tego forum to mógłbyś wydać z 5 książek. Napisano już wszystko o wszystkim. To stary kapeć. FB żyje, bo przychodzą po porady młodzi gniewni typu panowie jaki silnik dobry bo mam 20k zł.

Fajne e60 to są jak mają <50k km, to można się bawić, ale zobacz ile na mobile.de kosztują takie sztuki.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na forach są pustki , teraz wszystkie dyskusje- porady przeniosły się niestety na różne grupy tworzone na fejsach, znak nowych czasów☹ niestety poziom niektórych "ludzi" jest tam dramatyczny i proszę nie pisać, że nasze auta są stare , albo ,że wszystko zostało już napisane ,dlatego jest tutaj mało tematów, bo ciągle pojawiają się nowe problemy i nowe rozwiązania tych problemów, mam nadzieję, że to forum nie umrze śmiercią naturalną ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciejg76 napisał(a):

 niestety poziom niektórych "ludzi" jest tam dramatyczny 

Zgadzam się z tym. Niestety poziom druciarstwa na tych grupach uświadamia mi jak wielki odsetek tych wspaniałych pojazdów jest w stanie agonalnym. Życzę sobie oraz innym PRAWDZIWYM użytkownikom Bawarek aby to forum istniało, można tutaj jeszcze spotkać coś takiego jak poziom wypowiedzi, wiadomo od wszystkiego są reguły i wyjątki ale jednak jestem pewien że moderatorzy forum a moderatorzy grupy na FB to trochę inna liga. Z drugiej strony naszła mnie teraz dygresja. Nie jestem stary to na pewno, mam dopiero 33 lata ale zawsze bardziej ciągnęło mnie do zakładania konta na forum danej marki niż na grupie, pamiętam czasy jak FB nie istniał na naszym rodzimym rynku a królowała nasza klasa, w tedy informacje czerpało się głównie z for internetowych i to właśnie chyba przez to zostało mi tak do dzisiaj. Szczerze ? Tęsknie za tamtymi czasami jak na forach po prostu się działo, dziesiątki tematów w poszczególnych działach to była codzienność. Pozdro dla wszystkich. Dbajmy o nasze Bimerki.

Edytowane przez Franczesko1991
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No właśnie chyba wszyscy na innych mediach teraz działają, jakieś grupy na fb to dla mnie dramat, bo tam ciężko cokolwiek znaleźć, co chwila te same pytania się przewalają a i poziom odpowiedzi, że aż się odechciewa poprawiać te głupoty. 

Osobiście dużo rzeczy szukam na youtube, baza jest dobra i o wiele łatwiej ocenić trudność naprawy na przykład i ile czasu musze sobie zarezerwować.

No a przy okazji, zaraz zawijam się do najmniej obleganego działu tego forum - f07 😄

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 29.05.2024 o 10:09, Ponta napisał(a):

Jakbyś zebrał materiał o e60 z tego forum to mógłbyś wydać z 5 książek. Napisano już wszystko o wszystkim. To stary kapeć.

 

Popatrz w lustro i zobacz jaki stary kapeć się zrobiłeś. A mimo wszystko żyjesz, funkcjonujesz. Nie trawię takich tekstów jak śmierdzi mychą, stary kapeć i inne takie. Swoje E60 mam 10 rok. W tym roku ma 20 lat. To samo Z4. I nie mam najmniejszej ochoty na jakiekolwiek nie śmierdzące F czy nowsze, bo nie jestem hazardzistą i nie lubię ruletki. Dla mnie każde BMW 5 po 2006 to dopiero śmierdzący temat i nic poza tym. Wolał bym koreańską KIE niż jakiekolwiek germańskie bmw 5 po tej dacie. Pięknie opakowany tablet z wydmuszkami pod maską. W mojej skończył się okres docierania. Teraz zacznie się dopiero eksploatacja właściwa, gdzie przy takim przebiegu (270.000) te cudne nowości stoją albo na szrotach albo w krzakach z wysranymi panewkami, popękanymi wałami i innymi historiami których naprawy średnio idą w 40.000kkz, albo są już po tej naprawie głównej silnika. Więc jak traficie nie skręcone E60 w dobrym stanie na żeliwnym silniku, przeżyje jeszcze F, G i następną spokojnie. To że stare nie ma nic do rzeczy. To jest jeszcze BMW zrobione przez inżynierów dla ludzi, a nie przez księgowych dla serwisu.

Co do for zdychają bo dinozaurów już mało, a nowi młodzi ze smartfonami przenieśli się na FB i tam robią śmietnik w gruzach i ulepach. I bardzo dobrze, bo tego nie da się czytać nawet. Tutaj jest wszystko skatalogowane, łatwe aby odszukać. Wielu myśli tak jak ja i po rozstaniu z E60 poszli w zupełnie inne marki. Toyota, Kia, Hyundai i podobne prawdziwe samochody, a nie wydmuszki.  

Edytowane przez darek63
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.