Skocz do zawartości

Wymiana szczęk ręcznego, regulacja


konrad26

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Z racji że na przeglądzie wyszło, że nie hamuje ręczny z 1 storny postanowiłem się za to zabrać. Kupiłem komplet szczęk i sprężyn na 2 strony. W jednym kole był rozwalony wybierak. Po zakupie nowego i wyczyszczeniu reszty ze rdzy chciałem poruszać linką czy jest sprawna i po pociągnięciu jej do siebie wyszła kilka centymetrów. Później już nie chciała za bardzo wracać do poprzedniej pozycji. Zaznaczę, że nie wcisnąłem wcześniej sprężyny pod dźwignia ręcznego w kabinie. Doczytałem o tym później i chcąc to zrobić, zauważyłem że sprężyna wygląda na wciśnięta, nawet w dolnym położeniu dźwigni ugina się tylko minimalnie, ale nie chcę odskoczyć. Sama dźwignia działa bez oporu.

Próbowałem regulować naciąg w kole, ale w pewnym momencie same koło przestaje się obracać, tak jak byłby zaciśnięty ręczny, a sama dziwgnia działa nadal bez oporu.

Musiałem poluzować szczęki aby móc jeździć, lecz ręcznego nie mam ani trochę.

Czy może mu ktoś podpowiedzieć co mogło pójść nie tak? Nie wiem jak się do tego zabrać. Najbardziej dziwi mnie ta wciśnięta sprężyna mimo że jej nie wciskałem. Raczej nie możliwe żebym ściągnął ją poprzez pociągnięcie linki kombinerkami w 1 kole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2024 o 14:49, konrad26 napisał(a):

Zaznaczę, że nie wcisnąłem wcześniej sprężyny pod dźwignia ręcznego w kabinie. Doczytałem o tym później i chcąc to zrobić, zauważyłem że sprężyna wygląda na wciśnięta, nawet w dolnym położeniu dźwigni ugina się tylko minimalnie, ale nie chcę odskoczyć. 

A możesz rozwinąć temat tej sprężyny? Nie obiło mi sie to u uszy jeszcze a być może z tego powodu mój ręczny jest jaki jest, przegląd przechodzi ale pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.