Skocz do zawartości

Odnawianiegelg.pl na drodze do sądu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

bardzo rzadko zabieram głos w tego typu tematach i wole powściągliwość niż przesadną eskalację ale chyba chce napisać o sytuacji związanej z ogólnopolską firmą odnawianiefelg.pl bo nie życze nikomum, żeby znalazł się w mojej sytuacji (a wiem że paredziesiąt osób już się znalazło).

Sprawa jest w sądzie więc to chyba świadczy o skali problemu.

Napiszę w maksymalnym skrócie same fakty bez emocji:
Od prawie 2 miesięcy nie mogę odzyskać od nich kompletu felg letnich wraz z oponami. Mówimy tu o znacznej kwocie bo zestaw jest wart (nawet jeśli liczymy, że używany - przeszło 18tys zł) Wg kodeksu karnego przywłaszczenie mienia na kwotę powyżej 800zł to już przestępstwo.

Na samym początku czyli 2 miesiące temu szefostwo odbierało ode mnie telefon, obiecywało oddzwonić, nigdy tego nie zrobiło. Doszliśmy do momentu w którym nie tyle, że nie odbierają połączeń czy nie odpisują na smsy, co wręcz odrzucają moje połączenia.

Nie mam żadnych informacji co się z kołami stało. Firma zmieniła siedzibę w Warszawie, szefostwo (pan Ryszard) pracuje zdalnie, chowa się za telefonem a na pierwszą linię frontu wystawił świeżo zatrudnionego pracownika, którego trudno winić za cokolwiek. Oficjalne stanowisko wg pracownika jest takie że szukają bo koła mogły trafić w rózne magazyny.
Ale chyba wszyscy rozumiemy, że jeśli się na prawdę szuka kół klienta to w 2 miesiące chyba można je znaleść a skoro się to nie udało do tej pory to albo się nie szuka albo tych kół już nie ma. Mamy obecnie temperatury powyżej 25st a ja wciąż jeżdzę na zimówkach.

Osobiście jestem zaskoczony jak można myśleć w tak niskiej rozdzielczości, żeby uznać, że najlepsze co można zrobić w tej sytuacji to urwać kontakt z klientem, nie starać się nawiązać dialogu i wytłumaczyć sytuacji, znaleść rozwiązania (np zaproponować chociaż zastępczych opon letnich na czas rozwiązania sprawy). Jakikolwiek "normalny" dialog na poziomie klient - firma.

Mam nadzieję, że rynek zweryfikuje tego typu praktyki i tego typu firmy, ale żeby choć odrobinę pomóc rynkowi w weryfikacji, opisuję tu moją historię.
 

Podzielcie się tym proszę z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.