Skocz do zawartości

Opony i Car eye


Martinez718

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie jak wyglada sytuacja z oponami z homologacja bmw, kupujecie ?(znajomy miał bmw i kupił opony bez homologacji i jak pojechał na przegląd/serwis to nie chcieli mu go wykonać).

Drugie pytanie czy ktoś użytkuje oryginalna kamerę car eye w swoim aucie czy raczej zdecydowaliście się na montaż innej kamery poza salonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy są tak restrykcyjni jak twierdzi ten kolega.

W moim przypadku to przede wszystkim kwestia barku czasu na poszukiwania. Dlatego kupiłem komplet kół zimowych u dilera, a że odbierałem samochód w październiku to od razu założyli na auto. Jak masz czas to pewnie felgi i opony z gwiazdką w sumie pewnie zdobędziesz trochę taniej, pytanie czy strawiony czas jest tego wart.

Co do kamery ja mam Fitcamx.

poparz sobie https://fitcamx.com/

Kupiłem tu: https://pl.aliexpress.com/item/1005002783720740.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.1e1d1c24O1BblQ&gatewayAdapt=glo2pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to gdzie to takie spece serwisanty ? Od lat jeżdżę na przeglądy do FUS-a na nieoryginalonym rozmiarze kół dla danego modelu i żadnych problemów. No chyba, że pojechał na serwis ogumienia albo coś z tym związane np geometria.

Edytowane przez konopson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano (edytowane)
W dniu 19.05.2024 o 17:52, Hesky napisał(a):

Nie wiem czy są tak restrykcyjni jak twierdzi ten kolega.

W moim przypadku to przede wszystkim kwestia barku czasu na poszukiwania. Dlatego kupiłem komplet kół zimowych u dilera, a że odbierałem samochód w październiku to od razu założyli na auto. Jak masz czas to pewnie felgi i opony z gwiazdką w sumie pewnie zdobędziesz trochę taniej, pytanie czy strawiony czas jest tego wart.

Co do kamery ja mam Fitcamx.

poparz sobie https://fitcamx.com/

Kupiłem tu: https://pl.aliexpress.com/item/1005002783720740.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.1e1d1c24O1BblQ&gatewayAdapt=glo2pol

Sam instalowałeś kamerę?dałbyś radę zrobić zdjęcie kamer?Interesuje mnie głównie żeby nagrywała jak jest zamknięty na parkingu.Jak z jakością?Tylna kamera też jest?

Edytowane przez Martinez718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Martinez718 napisał(a):

Sam instalowałeś kamerę?dałbyś radę zrobić zdjęcie kamer?Interesuje mnie głównie żeby nagrywała jak jest zamknięty na parkingu.Jak z jakością?Tylna kamera też jest?

W zasadzie wszystkie informacje znajdziesz pod wklejonymi wcześniej linkami.

- można zamówić kamerę 2K lub 4K, samą przednią lub komplet przód-tył;

- zasilanie ze złącza czujnika deszczu (lub ze skrzynki bezp.)

- montaż samodzielny 10 min w moim przypadku (zamówiłem tylko przód) gdy jest jeszcze tylna to trochę więcej bo trzeba pociągnąć kabel do tylnej szyby

- w zależności od asystentów, w które wyposażone jest auto - obudowa jest inna (w 3-er i 4-er to głównie B lub C)

- kamera posiada tryb parkingowy – ja nie używam, kupiłem aby mieć możliwość udowodnienia swoich racji w przypadku zdarzeń drogowych.

- jakość wg mnie OK dla tego co napisałem wyżej, nie potrzebuję publikować nigdzie tych nagrań,

- aplikacja dopracowana, działa bez problemów

- Jedna uwaga: jeżeli ktoś chce korzystać z widoku on-line w telefonie w trakcie jazdy , to nie może w tym czasie korzystać z AA lup CP, bo obydwa wykorzystują wi-fi i bt, a połączenie z kamerą jest poprzez wi-fi.

- aby nie było zakłóceń AA lub CP, trzeba zaznaczyć w telefonie aby nie łączył się automatycznie z siecią wi-fi kamery.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.05.2024 o 11:55, Martinez718 napisał(a):

Drugie pytanie czy ktoś użytkuje oryginalna kamerę car eye w swoim aucie

Mam oryginalną kamerę i jest okropna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.