Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na hak


kamsoner

Rekomendowane odpowiedzi

Yakima JustClick 3 - bardzo fajny bagażnik, ja używam z trzema rowerami, ale można dokupić przystawkę na czwarty. Oczywiście trzeba patrzeć na wagę, ale to zawsze. Jest odchylany, więc jak potrzeba się dostać do bagażnika, nie trzeba demontować. Fajne systemy montażu. Dla pełnej informacji, w X5 akurat nie mam haka, więc doświadczeniami dzielę się z innego auta (kombi), ale nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posidam VeloCompact na 3 rowery z opcja wieszka na 4. Jestem bardzo zadowolony, czuć że to produkt premium. Jeśli planujesz wozić większe rowery/elektryki to rozważ model Velospace. 

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Thule Velospace XT3 z dostawką na 4 rower. Solidny, łatwo się go montuje. To co dla mnie ważne, to szerokie rozstawienie między rowerem 1 i 3 (bo najczęściej wożę 1 lub 2 i tak) - wchodzą duże rowery bez konieczności skręcania kierownic, etc. Zwróć też uwagę na szerokość samego bagażnika -  do mnie wchodzą duże rowery na kołach 29'' w rozmiarze XL - a czasami jest z tym problem i brakuje pasków. W Thule jest fajny system dopinania ramy - ma moment obrotowy więc nie uszkodzisz karbonowej ramy (ja i tak polecam jednak używanie opasek Thule).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam atera strada evo 3 z dostawką na 4ty rower. Dla mnie plus ze bagaznik po zlozeniu miesci sie w bagazniku auta. Jak dojade do celu to nie zawsze jest gdzie zostawic bagaznik a tak wrzucam go po prostu do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj ueblera to zupełnie inna liga jakości w porównaniu do thule. Miałem Thule Velocompact 2 sezony i jak wziąłem do ręki ueblera to sprzedałem thule na olx i kupiłem nowy ueblera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, swoje x5 odbieram w lipcu, natomiast będę chciał zamontować bagażnik na haku. Pytanie czy nie ma problemu z miejscem wokół kuli? W x3 jest taki problem, że wieszając bagażnik, opiera się on o kostkę zasilającą przez co trzeba albo kostkę zdemontować i wtedy sobie wisi, albo kombinować z delikatnym piłowaniem bagażnika. Jak to wygląda w x5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.05.2024 o 11:30, ryb55 napisał(a):

Kupuj ueblera to zupełnie inna liga jakości w porównaniu do thule. Miałem Thule Velocompact 2 sezony i jak wziąłem do ręki ueblera to sprzedałem thule na olx i kupiłem nowy ueblera.

Hej, opisz cos wiecej o przewadze ueblera nad thule? Ktory model uzytkujesz? Chodzi mi po glowie i41s na 4 rowery. Sklada sie do mega malych rozmiarow. Nie znalazlem wogole konkurencji na rynku dla bagaznika ktory skladal sie do tak kompaktowych rozmiarow i miescil 4 rowery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie takiego mam. Jest dużo lżejszy niż Thule, składa się do mniejszych rozmiarów, jest lepiej wykonany, o wiele łatwiej się go montuje i demontuje, można wybrać uchwyty do rowerów zwykłych i elektrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Thule velocompact 926 z adapterem , jestem mega zadowolony. Zabieram 4 rowery dwa 29 cali rama M (damski, męski) oraz dwa 27.5 rama M (damski , męski- dzieciaków) . Co najważniejsze łatwość pakowania rowerów i odpowiednią ilość miejsca. Okazuje się , że wielokrotnie u znajomych na innych bagażnikach włożyć 4 rowery ta sztuka układania , kół, pedalow , ramy, obniżania siodełek i przekręcania kierownicy - puzzle. Tutaj jest na prawde bezproblemowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ueblera w ręku ale mogę potwierdzić że Thule jest dość ciężki (nie jest to jakiś problem dla mnie) ale największa upierdliwość to sposób składania tego pałąka. Trzeba się trochę siłować, imho można było to jakoś lepiej zrobić. Jeśli w ueblerze to jakoś lepiej rozwiązali to warto rozważyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po testach thule easyfold xt3. Generalnie bardzo solidny, ciężki, ale solidny. Łatwy w montażu i rozkładaniu. Minus to sposób mocowania uchwytow ramy - jak ktoś się pomyli to łatwo uderzyć górną klapą przy otwieraniu lub zamykaniu w momencie kiedy rowery są zdjęte. Tutaj model epos ma to lepiej rozwiązane. Z ogólnych wrażeń brakuje mi tylko zapięć kół pod kluczyk (z tego bagażnika znajomemu zdjęli rower podczas jego pół godzinnej nieobecności - wszystko bez użycia narzędzi).

IMG_3049.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedalem Atere i kupilem tego Ueblera na 4 rowery z czujnikami parkowania. Atera to marka premium, ale Uebler to półka wyzej. Mega wysoka jakosc, wszystko przemyslane. Lekki, sklada sie do bardzo malych rozmiarow i od razu na jeszcze na haku mozna nalozyc pokrowiec. Zdejmujesz z haka juz z pokrowcem i wrzucasz do auta. Nie musisz na urlopie kombinowac gdzie schowac bagaznik, tylko wozisz w aucie. Mega latwo sie zaklada i zdejmuje z haka. Uchwyty na ramy karbonowe, dlugie paski. Wszystko proste i przemyslane, no i czujniki parkowania wbudowane. Drogi, ale ja nie zaluje zadnej zlotowki. Nie wiem dlaczego marka jest tak malo popularna. Ja polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie po założeniu bagażnika, który miałem w 6GT aż zwątpiłem - koła pierwszego roweru wypadną 30 cm bezpośrednio za wydechem. To tak może być? Chciałbym mieć opony na rowerze po przejechaniu kilkuset kilometrów a obawiam się, że zostaną stopione.

 

image.thumb.jpeg.1901b934816ac88278f1e927e7aabe79.jpegimage.thumb.jpeg.5dd846cf467510ae87b5e3c5ed16f54b.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam bagażnik i używam go w X5M od 3 lat - nic się nie dzieje, opony są 👌. Bagażnik jak pisałem wyżej sprawuje się ok, ale gdybym nie potrzebował miejsca na 4 rowery to teraz wybrałbym chyba Epsosa (jak kupowałem swój nie było jeszcze tej opcji).

IMG_6859.jpeg

Edytowane przez BigCactus
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz dobry człowieku, o taką informację mi chodziło! Jak zobaczyłem te rury przy kole to od razu się przeraziłem ale skoro mówisz, że daje radę to super wiadomość. A masz może fotkę na jakiej wysokości jest ten bagażnik po założeniu na hak? Bo wydaje mi się, że u mnie jakoś nisko wypada.

PS. Przepiękny rower! Co to za model?

Edytowane przez _holek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na tym zdjęciu będzie to lepiej widać - montując bagażnik musisz go podnieść delikatnie do góry i dopiero wtedy przykręcić - jeśli tego nie zrobisz, nie będzie dobrze wypoziomowany. Rowerek to Orbea Wild.

IMG_6861.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kingu napisał(a):

Z innej beczki: jak ogarniacie temat dodatkowej rejestracji na bagażniku? Czy przepisy już są poprawione czy dalej kolekcjonerskie blachy z allegro?

Nie rozumiem pytania, ja dostałem 3 tablicę, z wpisem w dowodzie "bagażnik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kingu napisał(a):

Z innej beczki: jak ogarniacie temat dodatkowej rejestracji na bagażniku? Czy przepisy już są poprawione czy dalej kolekcjonerskie blachy z allegro?

Nie warto. Od 1 października 2023 art 306C KK brzmi tak:

§  1. 

Kto dokonuje zaboru tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego, umożliwiającej dopuszczenie tego pojazdu do ruchu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, albo w celu użycia za autentyczną tablicę rejestracyjną pojazdu mechanicznego podrabia lub przerabia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5
§  2. 
Tej samej karze podlega, kto używa tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono, albo używa jako autentycznej podrobionej lub przerobionej tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego.

 podrobionej lub przerobionej tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego

 

Edytowane przez _holek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, januszm napisał(a):

Nie rozumiem pytania, ja dostałem 3 tablicę, z wpisem w dowodzie "bagażnik".

Czyli poprawione przepisy? Normalnie w urzędzie można zawnioskować o 3 tablicę na bagażnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.