Skocz do zawartości

BMW Z3+ Kompresor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy BMW 🙂 Chciałbym prosić o pomoc w następującym temacie. Mam BMW Z3 1.9 118KM R4 ( silnik oczywiście wolnossący)rocznik 2002.  Bardzo lubię ten samochód i cały czas przy nim majstruję. 🙂 Ostatnio wpadła mi do głowy myśl, żeby wstawić do niego kompresor. I tu zaczynają się pytania:)

1. Czy jest sens wystawiania kompresora do tego samochodu. Czy da to jakiś wzrost mocy i czy nie uszkodzi silnika. Zaznaczam, że nie nastawiam się na jakiś astronomiczny przyrost mocy. Cały czas mam na uwadze, że to tylko 4 cylindry 1.9. Zależy mi na tym, żeby był bardziej zrywny i dynamiczny... no i żeby można było ruszyć czasami z piskiem opon 😁

2. Jeśli jest sens, to jaki komoresor wybrać? Na aukcjach przeplatają się kompresory od Mercedesa 1.8 lub 2.0. Któryś z nich był by dobry? 

3. Ostatnie najbardziej nurtujące mnie pytanie. Czy da się to wystroić? Jak wystroić ten silnik pod kompresor? Czy można zrobić to analogowo, mechanicznie, czy trzeba podpiąć się pod komputer? Jeśli da się zrobić to analogowo to jakie czynniki zmienić? Dawka paliwa, kąt wyprzedenia zapłonu?  Jak to zrobić i co ustawić? Jeśli zostaje komputer, to czy jest jakiś program, żeby samemu  to zrobić,czy trzeba już jechać na hamownie do wyspecjalizowanego warsztatu?

Jestem samoukiem, i trochę blądzę, a ten temat jest dla mnie nowy więc wybaczcie jeśli zadałem jakieś głupie pytanie 🙂 z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.