Skocz do zawartości

Systemy asystujące kierowcy Plus i Professional.


J.D.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czym różnią się te dwa pakiety systemów asystujących?

W konfiguratorze napisane jest jedno, w jednym salonie mówią drugie, a w kolejnym jeszcze co innego.

Dodatkowo w jednym salonie powiedziano mi, że niektóre funkcje pakietu professional nie działają u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz Professional   na pewno ma asystenta jazdy w korku , choćby z powodu tej funkcji brałbym w ciemno, raz czy dwa też auto zaczęło mi hamować jakiś jakiś dzieciak na rowerku szybko zbliżał się z podporządkowanej ( ten ruch poprzeczny ) w skrajnym przypadku jak ktoś wymusi i się zagapisz można ograniczyć lub uniknąć przykrego dzwona

a z tym nie działaniem funkcji .. wynika to z uregulowań prawnych w danych krajach i po przekroczeniu granicy automatycznie auto wł lub wył pewne funkcje , choć ja pojąć nie mogę dlaczego we Włoszech czy Holandii ostrzeżenia do zbliżania się do znaku stop lub  z drogą z pierwszeństwem  jest aktywne a w Polsce nie,  dla mnie to absurd 

Edytowane przez Woytas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem to tak, że Professional ma:

- highway assist, czyli jazdę na L3 autonomiczności do bodajże 130km/h, ale... nie działa w Polsce

- rozpoznawanie świateł i automatyczne zatrzymywanie na czerwonym, ale... nie działa w Polsce

- trzymanie się pasa ruchu, gdy jedziesz w korku (mam to nawet w obecnym X1 z 2017 i działa świetnie, ale jest aktywne tylko na ekspresówkach). W Plus masz tylko adaptacyjny tempomat, a kierownicę zawsze trzymasz Ty

Ja zamówiłem Professional licząc, że w Polsce odblokują kiedyś przynajmniej to rozpoznawanie świateł. Przydatne zwłaszcza, gdy się zagapisz na zielonym, a kulturalny kierowca z tyłu już na Ciebie trąbi 😉 

Aha no i niezależnie od tego, co wybierzesz, w pakiecie masz upierdliwe ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości, które na szczęście można wyłączyć z kierownicy, ale trzeba to robić po każdym uruchomieniu auta. Taka kolejna regulacja EU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.