Skocz do zawartości

Mac Pherson- lozysko kolumny zawieszenia ?


alled

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich moje pytanie dotyczy dokladnie lozyska kolumny zawieszenia , szukalem na allegro bo tam zawsze zaczynam i nic nie znalazlem . Moze ktos juz wymienial te czesc i posiada informacje o jej ewentualnym zakupie ( jak zdemontowac i zamontowac to wiem) :Numer katalogowy wedlug BMW : 31 33 6 752 735 . Dzeki z gory za wszelkie info. PS: znalazlem w jednym sklepie cena okolo 195zl :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Odkręć końcówkę drążka, łącznik stabilizatora, zacisk, wahacze od wózka i wyjmij całą zwrotnicę z mcpersonem.

IMG_20210929_120631.jpg

Edytowane przez szumrak
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)
W dniu 6.05.2024 o 18:06, 520i napisał(a):

czas na wymianę mcphersonów. Potrzebuję ściągacz żeby zdjąć ze sworznia itp... Macie jakiś namiar na odpowiedni ściągacz?

Mój mechanior kiedyś oryginalne wahacze 15-letnie wywalał ze zwrotnicy to tuleki powyskakiwały połamane, musiałem nowych szukać. Ale on na prasie właśnie je wyciskał.

Jak chcesz to zrobić prawidłowo, to jakieś takie coś powinieneś mieć. Albo bardziej profesjonalnie do zaieczonych jest taki widelec pneumatyczny (widziałem na YT jak kolo wybijał)

https://allegro.pl/oferta/yato-sciagacz-do-sworzni-kulistych-z-regulacja-wahacz-yt-06122-10566426418
 

Edytowane przez madseason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, madseason napisał(a):

oglądałem go na allegro bo jest bardzo podobny do tego który fabryka zaleca.....jednak nie kupiłem bo miałem obawy czy on nie ma czasami za krótkich ramion....

ale chyba wydam dyspozycje żonie coby mnie to kupiła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No, nie wiem czy ten YATO nie polegnie. Tam potrzeba coś większego kalibru, np. Satra S-B4CB. Też będę musiał wymienić banan, bo ma już minimalny luz, ale zastanawiam się czy warto samemu się z tym szarpać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
8 godzin temu, Krzyś111685053072 napisał(a):

Panowie, po co się męczyć napinacie ściągacz do momentu aż czujecie że dalej nie pójdzie i wtedy strzał z 1kg młotka w wachacz w miejscu kulki sworznia, każdy sworzeń się poddaje temu zabiegowi.

Na zdjęciu które załączyłem jest właśnie taki przyrząd 😜

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.