Skocz do zawartości

G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze pytanie ile kosztuje przegląd, bo w pakiecie do 100tys km za 7700 bodaj wejdą trzy przeglądy bo są co 30 tys. Jeśli przywiozę swoje OEM oleje i filtry i przegląd wyjdzie 2600zl to po co płacić im z góry za to? Jeśli wyjdzie sporo więcej to się opłaci, ale jeśli 2500-2600 to się w ogóle nie opłaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, palusik napisał(a):

Dziękuje za konkretną odpowiedz. Poprawiłem konfiguracje. Pakiety też kupie poza konfiguracją. 

Natomiast zastanawia mnie jedna opcja dalej: Pakiet Innowacji. Jest tam kamera 360 (lubię tę opcję) i systemy asystujące. Czy te systemy są warte takiej dopłaty? Head-up mnie nie interesuje za bardzo. Szkoda że samej kamery 360 nie można dołożyć poza pakietem. 

Pakiet kosztuje 14400. W tym są kamery 360, systemy asystujace które kosztują poza pakietem 4400 (z najciekawszy opcji jest w tym martwa strefa). Do tego masz jeszcze cockpit pro w którym jest ulepszona nawigacja z rozszerzona rzeczywistością. Kamera obserwuje otoczenie oraz wyświetla Ci obraz rzeczywisty na środku zegarów, jest to powiazane z nawigacja - ciekawa opcja. Dodatkowo ten head-up jest teraz fajnie rozbudowany, można mape wyświetlać na szybie. Tanio nie jest. Na pewno można się obejść bez tych systemów, dla samych kamer bym tego nie brał.

U mnie w konfiguracji 340i G21 touring mam pakiet innowacji + systemy pro. Zależy mi ma maksymalnym odciążeniu w trasach, regularnie robię samochodem ciągiem po 4-6h. Mam to teraz w samochodzie i nie wyobrażam sobie bez tego skonfigurować samochodu. Inny np. musi mieć największą felgę z konfiguratora by samochód dobrze wyglądał czy panorame. Dla każde coś innego. Natomiast warto w miarę rozsądnie skonfigurować biorąc opcje z których się faktycznie korzysta. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@komoornik Czytałem opinie, że i owszem te systemy są w kilkukrotnie tańszych autach, ale często również działają kilkakrotnie gorzej, ktoś nawet pisał że strach mu to w ogóle włączać o wypadek, bo jedzie w pasie wszystko działa, a nagle auto bez ostrzeżenia nie skręca na zakręcie.. A co do posiadania tego w bmw to chyba są dwa typy ludzi, ci którzy to mają i ci którzy będą mieli (wiem powiedzenie które można użyć do praktycznie wszystkiego heh), korków mamy coraz więcej i na zmianę się nie zanosi, a asystenty sprawiają że w sumie nawet przestaje przeszkadzać że się stoi w korku, biorę telefon i już jestem jedną nogą w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem na tydzień Yarisa Cross na tydzień z systemem trzymania w pasie i działało to tragicznie. Gubiło linie bez przerwy, zamiast w środku pasa jechało z boku przy lewej lub prawej linii, wyłączało się bez powodu i to w taki nieoczywisty sposób. Uważam w takiej formie taki system nie powinien być dopuszczony w ogóle do użycia. Zakładam, że w BMW działa to już dobrze, bo bardzo mi na tym zależy.

Przy okazji wracając do pakietów BRI, dzisiaj sobie z ciekawości skonfigurowałem nowe X3, wyszła mi cena za x3 30e taka sama jak 330i 3er z tym samym wyposażeniem, czyli cennik porównywalny. Tylko BRI na 5 lat kosztuje absurdalne 17k, 11k więcej niż na 4 lata. A ja myślałem, że 12k w 3er to przesada. Ewidentnie BMW nie chce tych pakietów sprzedawać.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, i043W napisał(a):

Rok temu miałem na tydzień Yarisa Cross na tydzień z systemem trzymania w pasie i działało to tragicznie. Gubiło linie bez przerwy, zamiast w środku pasa jechało z boku przy lewej lub prawej linii, wyłączało się bez powodu i to w taki nieoczywisty sposób. Uważam w takiej formie taki system nie powinien być dopuszczony w ogóle do użycia. Zakładam, że w BMW działa to już dobrze, bo bardzo mi na tym zależy.

Przy okazji wracając do pakietów BRI, dzisiaj sobie z ciekawości skonfigurowałem nowe X3, wyszła mi cena za x3 30e taka sama jak 330i 3er z tym samym wyposażeniem, czyli cennik porównywalny. Tylko BRI na 5 lat kosztuje absurdalne 17k, 11k więcej niż na 4 lata. A ja myślałem, że 12k w 3er to przesada. Ewidentnie BMW nie chce tych pakietów sprzedawać.

Trochę z cenami pskietów przeginają...

X3 a 3er zupełnie inne auta dla różnych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, i043W napisał(a):

Rok temu miałem na tydzień Yarisa Cross na tydzień z systemem trzymania w pasie i działało to tragicznie. Gubiło linie bez przerwy, zamiast w środku pasa jechało z boku przy lewej lub prawej linii, wyłączało się bez powodu i to w taki nieoczywisty sposób. Uważam w takiej formie taki system nie powinien być dopuszczony w ogóle do użycia. Zakładam, że w BMW działa to już dobrze, bo bardzo mi na tym zależy.

Przy okazji wracając do pakietów BRI, dzisiaj sobie z ciekawości skonfigurowałem nowe X3, wyszła mi cena za x3 30e taka sama jak 330i 3er z tym samym wyposażeniem, czyli cennik porównywalny. Tylko BRI na 5 lat kosztuje absurdalne 17k, 11k więcej niż na 4 lata. A ja myślałem, że 12k w 3er to przesada. Ewidentnie BMW nie chce tych pakietów sprzedawać.

W M3 też kosztuje to ok. 17k. a tam warto, nawet moim zdaniem bardzo wpływa na wartość odsprzedaży samochodu po 3 latach. Drugi właściciel kupi bo śpi spokojnie przez pierwsze dwa lata, a tam koszty napraw często są bardzo wysokie. Moim zdaniem warto przeliczyć ile to jest % wartości katalogowej samochodu, aby stwierdzić tanio/drogo.

Ja mam taką hipotezę: robimy tanie pakiety na 3 lata to więcej ludzi weźmie auto w comfort-lease ze zwrotem pojazdu niż kupi w tradycyjny leasing = więcej zarobimy bo jak ja liczę, jak to się liczy to nieźle ludzi kasują + klient wraca za 3 lata po nowe auto. A nie będzie narzekać, że się mu psuje:P A takie 3 letnie autko po serwisie i nałożeniu gwarancji dla samochód z rynku wtórnego sprzedadzą za nadal duże pieniądze bo samochody mniej teraz tracą na wartości.

Edytowane przez GrzegorzKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3 to cena dużo wyższa, auto bardziej wysilone, taka cena ma sens. X3 inny klient, ale wielkościowo zbliżony segment, ceny te same co 3/4, a w 4er 5 lat to 10k, w X3 17k...

Ale tak, pewnie chodzi o kierowanie klienta aby kupił nowe auto po 3 latach. Ja wziąłem gwarancję na 5, lekkiego kaca po tym mam, ale chcę mieć możliwość sprzedaży po 5 latach, nie wcześniej (bez gwarancji nie chce jeździć). Swoją drogą uważam, że prawnie każde auto powinno mieć gwarancję 5 lat, to nie jest telewizor za kilka tysięcy aby tylko ustawowo 2 wymuszać i jak się zepsuje to tragedii nie ma.

Comfort Lease się nie spina w ogóle. Nie płacisz tylko utraty wartości auta, płacisz odsetki za pełną wartość auta z większą marżą niż normalnie. To jest efektywnie zwykły Polski leasing, a nie jak to jest np. w Stanach. Nie mówię aby nie brać, tylko aby być świadomym całościowego kosztu (który BMW nie podaje na ofercie, trzeba ręcznie policzyć). 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m340i/d pierwszy przegląd 2kola, drugi 3.5, trzeci 2kola. Bez rabatu. Plus wymiana płynu 500. A pakiet na 5lat/100tys km 7700zl. Czyli BMW chce kasę z góry za 5lat, bo wejdą w pakiet trzy przeglądy które kosztują tyle samo co pakiet.

Powiedzcie mi, czy wymiana oleju po 2tys km musi być w ASO czy może być w warsztacie który wpisuje taką czynność do bazy BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić gdzie chcesz bez wpisywania do bazy, nikt tego nie sprawdza nikogo to nie obchodzi.
Coś się później stanie mówisz że nic nie robiłeś i niech się bujają. 😇

Edytowane przez Markok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maxox napisał(a):

W m340i/d pierwszy przegląd 2kola, drugi 3.5, trzeci 2kola. Bez rabatu. Plus wymiana płynu 500. A pakiet na 5lat/100tys km 7700zl. Czyli BMW chce kasę z góry za 5lat, bo wejdą w pakiet trzy przeglądy które kosztują tyle samo co pakiet.

Powiedzcie mi, czy wymiana oleju po 2tys km musi być w ASO czy może być w warsztacie który wpisuje taką czynność do bazy BMW?

Ja może pomogę. W X5 jak wymienialiśmy to w warsztacie partnerskim z dostępem do systemu BMW. Wszystko wprowadzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki właśnie miałem zamiar, olej OEM i filtr ze sklepu z forum i wymiana z wpisaniem, tylko czy w okresie gwarancji w ogóle można jechać do nieautoryzowanej stacji na wymianę, bo może prościej po prostu wymienić i tyle, bez wpisów bo nikt się nie będzie zastanawiał wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maxox napisał(a):

No taki właśnie miałem zamiar, olej OEM i filtr ze sklepu z forum i wymiana z wpisaniem, tylko czy w okresie gwarancji w ogóle można jechać do nieautoryzowanej stacji na wymianę, bo może prościej po prostu wymienić i tyle, bez wpisów bo nikt się nie będzie zastanawiał wtedy

Dogadamy się z ASO, robocizna z ogólnym sprawdzeniem i wpisem ok. 300pln brutto. Tragedii raczej nie ma... jak nie chcesz ryzykować dla 150pln to nie myśl dłużej, czas teraz dużo kosztuje... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników samochód z fabrycznymi oponach 18" Bridgestone Turanza i xDrive. Czy też macie takie obserwacje, że samochód bardzo łatwo wprowadzić w poślizg na łukach drogi jak jest mokro? Szczególnie jest to odczuwalne na zjazdach/wyjazdach na autostradę gdzie te łuki się zacieśniają. Nie trzeba jechać bardzo szybko ani dodawać zbytnio gazu i czuć jak samochód zaczyna jechać bokiem a za chwile zarzucać tyłem. Oczywiści ESP zaraz interweniuje ale przez chwile jest uczucie jakby jechało się po lodzie. Przesiadłem się z Audi A4 w ośce i tamten samochód o wiele pewniej prowadził się w takich warunkach. Dodam, ze na suchym nic takiego nie ma miejsca i przyczepność jest bardzo doba.

Podejrzewam, że to wina opon ale aż nie chce mi się wierzyć że mogą być takie słabe.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, proarnes napisał(a):

Podejrzewam, że to wina opon ale aż nie chce mi się wierzyć że mogą być takie słabe.   

jakie stare te opony? z mojego doświadczenia wynika ze nawet niezła opona ale stara na śliskim jest beznadziejna. Na necie pewnie tez znajdziesz czy ta konkretna opona wypada słabo na śliskim. Mam w swoim pilot sport 4 bodaj i tez już 2 razy auto zaskoczyło dziwnym zachowaniem i jazdą bokiem na mokrym w sytuacji gdzie wydawało się, że nie powinno to mieć miejsca. Co prawda obydwa razy jechałem blisko limitu wiec sam poślizg nie był jakiś zaskakujący, ale sposób w jaki auto w niego weszło był dziwny, bardzo nerwowy i nagły. Może jeszcze nie przywykłem do nowego auta, albo piloty na mokrym ssają 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ratm napisał(a):

jakie stare te opony? z mojego doświadczenia wynika ze nawet niezła opona ale stara na śliskim jest beznadziejna. Na necie pewnie tez znajdziesz czy ta konkretna opona wypada słabo na śliskim. Mam w swoim pilot sport 4 bodaj i tez już 2 razy auto zaskoczyło dziwnym zachowaniem i jazdą bokiem na mokrym w sytuacji gdzie wydawało się, że nie powinno to mieć miejsca. Co prawda obydwa razy jechałem blisko limitu wiec sam poślizg nie był jakiś zaskakujący, ale sposób w jaki auto w niego weszło był dziwny, bardzo nerwowy i nagły. Może jeszcze nie przywykłem do nowego auta, albo piloty na mokrym ssają 😉

Opony jak i auto są nowe, odebrane w sierpniu tego roku.

U mnie też sposób wchodzenia w ten poślizg jest dziwny i moim zdaniem nie powinno to mieć miejsca przy takie prędkości, choć nie mówię tutaj o całkiem wolnej jeździe.

W najgorszym przypadku zobaczę czy to sie zmieni na oponach zimowych ale moze znajdzie się ktoś kto ma takie same opony i się wypowie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, proarnes napisał(a):

Pytanie do użytkowników samochód z fabrycznymi oponach 18" Bridgestone Turanza i xDrive. Czy też macie takie obserwacje, że samochód bardzo łatwo wprowadzić w poślizg na łukach drogi jak jest mokro? Szczególnie jest to odczuwalne na zjazdach/wyjazdach na autostradę gdzie te łuki się zacieśniają. Nie trzeba jechać bardzo szybko ani dodawać zbytnio gazu i czuć jak samochód zaczyna jechać bokiem a za chwile zarzucać tyłem. Oczywiści ESP zaraz interweniuje ale przez chwile jest uczucie jakby jechało się po lodzie. Przesiadłem się z Audi A4 w ośce i tamten samochód o wiele pewniej prowadził się w takich warunkach. Dodam, ze na suchym nic takiego nie ma miejsca i przyczepność jest bardzo doba.

Podejrzewam, że to wina opon ale aż nie chce mi się wierzyć że mogą być takie słabe.     

Ogólnie dziwne ponieważ, znajomy ma dokładnie tą oponę w swoim samochodzie - nie BMW. Jest to opona tourowa charakteryzuje się słabszym gripem na suchym, nie jest to opona sportowa. Za to masz niższe opory toczenia = mniejsze spalanie ok. 0,5-1l w zależności do samochodu. Zero uwag jeśli chodzi o jakieś zrywanie przyczepności etc. natomiast on jeździ raczej spokojnie, nawet zdarzyło się jechać na wiosennym śniegu i nadspodziewanie dobrze radziła sobie w takich warunkach. Co do pilotów to one mogą mieć trochę gorsze parametry na mokrym, jest to opona która z założenia ma generować najlepszą przyczepność na suchym. 

Edytowane przez GrzegorzKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, GrzegorzKo napisał(a):

Ogólnie dziwne ponieważ, znajomy ma dokładnie tą oponę w swoim samochodzie - nie BMW. Jest to opona tourowa charakteryzuje się słabszym gripem na suchym, nie jest to opona sportowa. Za to masz niższe opory toczenia = mniejsze spalanie ok. 0,5-1l w zależności do samochodu. Zero uwag jeśli chodzi o jakieś zrywanie przyczepności etc. natomiast on jeździ raczej spokojnie, nawet zdarzyło się jechać na wiosennym śniegu i nadspodziewanie dobrze radziła sobie w takich warunkach. Co do pilotów to one mogą mieć trochę gorsze parametry na mokrym, jest to opona która z założenia ma generować najlepszą przyczepność na suchym. 

Myślę że homologowane modele opon do BMW mogą różnić się od zwykłych więc takie porównanie może nie być dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden pomysł. Asfalt w różnych miejscach ma różną przyczepność. Znam w okolicy Krakowa kilka miejsc gdzie asfalt nawet suchy jest tak śliski że mozna z łatwością bokiem jeździć. Chociaż z Twojego opisu nie wynika że to była jednorazowe sytuacja. Więc pewnie nie to 🙂 generalnie G20 to jednak ciężkie auto, prawie 1.8t wiec opony na mokrym nie mają lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabrycznie zamontowane Bridgestone Turanza i też uważam że na mokrym zachowują się kiepsko. Co prawda jeżdżę spokojnie, więc nie miałem nigdy problemów na zakrętach, ale przy próbie szybkiego ruszenia na wilgotnym asfalcie bardzo łatwo zerwać przyczepność (w 318i 😄 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ratm napisał(a):

Jeszcze jeden pomysł. Asfalt w różnych miejscach ma różną przyczepność. Znam w okolicy Krakowa kilka miejsc gdzie asfalt nawet suchy jest tak śliski że mozna z łatwością bokiem jeździć. Chociaż z Twojego opisu nie wynika że to była jednorazowe sytuacja. Więc pewnie nie to 🙂 generalnie G20 to jednak ciężkie auto, prawie 1.8t wiec opony na mokrym nie mają lekko.

Też jestem z okolic Krakowa więc to może ten asfalt 🙂 A tak na serio to jak zauważyłem ten problem to testowałem w różnych miejscach ale efekt jest ten sam. Poza tym porównuję to do poprzedniego samochodu gdzie często jeździłem tymi samymi drogami i nie było problemu.  BWM składa się zupełnie inaczej w zakręty niż Audi ale tak czy inaczej przyczepności tracić tak szybko nie powinna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.