Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kupiłem 3.0d 2 tyg temu za 35tys na gotowo ze wszystkim (akcyza, podatki i rejestracje) stan wręcz idealny,a przebieg tylko 172tys... Niestety golas nawet xenonu nie mam... Ale jak widac za 35 tys idzie wyrwać zdrową sztukę. Dwumas i sprzegło chodzi jak nowe. musisz kolego być czujny , jak coś się nowego pojawia to nie czekasz tylko jedziesz i oglądasz- szukasz to znajdziesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciężko znaleźć egzemplarz zadbany z silnikiem 3.0d , jest ich mało i są rzadko spotykane, a jeśli już znajdziesz to licznik kręcony, więc graniczy to z cudem.

 

W cywilizowanych krajach EU 330d jest sporo.

 

Wiadomo dlaczego trudno w Polsce poszukać 330d, przecież zdajemy sobie także sprawę, że jeśli kupujemy naprawdę dobrą sztukę (a w tych przypadkach nie da rady obniżyć rachunku, bo ŻADEN Niemiec nie zaniży rachunku, absolutnie ŻADEN) to jest dużo droższa, choćby ze względu na akcyzę.

A te sztuki z zapłacona niską akcyzą to wiadomo NA PEWNO, że pochodzą z różnego rodzaju "placów". A to gwarantuje różnego rodzaju atrakcje pozakupowe.

I kółko się zamyka.

znajomy miał 320d z 2006 , bardzo chwalił, jedynie co wymienił to wycieraczki :)

 

Jeśli ma tendencję do niedbania - co tu widać gołym okiem - to fakt - można nie wymieniać nic więcej we wszystkich wersjach BMW 3.

 

Ja osobiście radziłbym mu zainteresować się chociaż kolektorem ssącym, termostatem, pompą wody, pasem wieloklinowym osprzętu, nie wspomnę o olejach i filtrach..., amortyzatorach, odbojach, geometrii, oponach, akumulatorze czy choćby świecach żarowych.

Ale każdy eksploatuje auto jak uważa. I to jest sprawa jak definiuje swój sposób "dbania" o auto.

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to zadałem sobie trud i zalogowałem się na autoscout24.

 

z założeniami: BMW-> cała Europa->330->e91->DIESEL->kombi->skrzynia ręczna->rok od 2005-> rok do 2013->przebieg od 150tys.->przebieg do 175tys.

link poniżej:

http://www.autoscout24.pl/ListGN.aspx?vis=1&state=A&atype=C&make=13&model=15779&fuel=D&fregfrom=2005&fregto=2013&pricefrom=1000&kmfrom=150000&kmto=175000&body=5&gear=M&powerscale=KW&page=1&results=20&ustate=N,U&sort=price&mmvco=1&mmvmk0=13&mmvmd0=15779

 

I co?

 

1. za 8.500 euro najtańsza pierwsza rejestracja 05-2006 rok - włoska,

2. najtańsza niemiecka 9.700 euro - pierwsza rejestracja 01-2006

 

Jeśli zapłacimy akcyzę, rejestrację, transport, to jakby nie liczyć najtańsza z tym przebiegiem w Europie wyjdzie 43.000 zł.

 

Jak Wy to robicie, ze udaje Wam się kupić takie cacka aż tak tanio?

 

Ja kupiłem 3.0d 2 tyg temu za 35tys na gotowo ze wszystkim (akcyza, podatki i rejestracje) stan wręcz idealny,a przebieg tylko 172tys... Niestety golas nawet xenonu nie mam... Ale jak widać za 35 tys idzie wyrwać zdrową sztukę. Dwumas i sprzęgło chodzi jak nowe. musisz kolego być czujny , jak coś się nowego pojawia to nie czekasz tylko jedziesz i oglądasz- szukasz to znajdziesz

Alduwiel - Ty piszesz o E91, z Twojego podpisu czy o E46?

Bo jeśli za 35.000 zł kupiłeś na gotowo E91 330d w stanie "WRĘCZ IDEALNY" to prosimy o instrukcję, jak ją znalazłeś, i co zrobiłeś, że właśnie TY kupiłeś ją najtaniej w Europie?

Chętnie posłuchamy.

Edytowane przez miczek.mk

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3.0d 2 tyg temu za 35tys na gotowo ze wszystkim (akcyza, podatki i rejestracje) stan wręcz idealny,a przebieg tylko 172tys... Niestety golas nawet xenonu nie mam... Ale jak widac za 35 tys idzie wyrwać zdrową sztukę. Dwumas i sprzegło chodzi jak nowe. musisz kolego być czujny , jak coś się nowego pojawia to nie czekasz tylko jedziesz i oglądasz- szukasz to znajdziesz

 

A później okaże się, że Twoje auto jest ciężarówką, albo akcyza nigdy nie była opłacona, albo było kupione na słupa bez VATu, lol. Za 35 z tym przebiegiem :) haha, pożyjemy, zobaczymy. Powodzenia ! :cool2:

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste, trzeba kumać niemiecki i umiejetnie sie targować-to nie jest proste bo Niemcy opuszczają max 200-300euro, ale kluczem jest wiara ,że się uda i działanie(poszukiwania) do skutku- dzwonisz i dzwonisz- jak sie uda to jedziesz i tyle. Jakoś w lipcu była do kupienia we Wrocławiu na polskich blachach manual kombi za 30tys .... i maiała zapchany dpf...

 

Za 8,5 koła euro wyrwiesz juz sztukę z navi bez targowania na mobile, jest jedna niebieska nawet blisko granicy, ogladałem ją jest badzo ładna ...

 

mnie z przywiezieniem+akcyza + tłumaczenia+ podatek i oc wyszło 35800zl, ale auto z dodatków ma tylko kierate multifunkcyjną i klimatronik- za to stan auta jak nowy- pierwszy lakier

 

 

 

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/330/vhc:car,pgn:2,pgs:20,srt:price,sro:asc,mke:bmw,mdl:330,frn:2005-01,ful:diesel,ger:manual_gear,vcg:estatecar/pg:vipcar/183474101.html tę szt polecam . blisko granicy i ładny stan ale mniej niz 8500 euro nie bedzie, dlatego jej nie kupiłem...

 

na mobile jest ileś szt za 8000euro do wyboru, poszukajcie kogos co zna niemiecki i nich dzwoni i targuje

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbavu91080kt00481 sam jestem ciekaw przebiegu bo nie dostałem ksiązki serwisowej ani 2 kluczyka... to bylo własnie monetą przetargową do obnizenia ceny... w sumie niemcy tez czasem dygają przebiegi do tyłu, ale stan auta mówił mi,że auto ma max 200tys, choć w sumie w dzisiejszych czasach to wszystko jest mozliwe(mogli np wymienic fotel i kierownicę)

 

niestety te z navi wychodzą tak z 5 tys zł drozej... akcyza mi wyszła mi 3800zl

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

172 tyś km i sprzęgło oraz dwumas jak nowe to ciekawe jakie było jak miało tylko 50 tyś km najechane :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to sie sprawdza? mam na myśli neta , bo w serwisie to wiem,ze sprawdzają :D ja zawsze mówiłem ,że książka serwisowa bez sensu nie ginie!!! Ale skoro stan auta jest bardzo dobry to dlaczego nie zaryzykować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej już wymienili wcześniej dwumasa i sprzegło to napewno ...

 

No to na pewno masz 170kkm. Kupiłeś auto od ciapatych ?

 

Za 35k to w polsce 320d nie kupisz ładnej, zadbanej, co mówić o 330d z przebiegiem 170kkm

 

Nie dziwi cię to, że E46 330d stoją po 7 - 7,5tys euro a ty kupiłeś za tyle E90 ?

 

Pzde

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt kupiłem od Turka... a pal licho niech ma nawet i z 400tys przejechane bo co to ma do rzeczy? Ważne jest to ,że aktualnie auto jest w świetnej kondycji i tyle :D co do ceny to mnie to nie dziwi, ja umiem targować i generalnie zawsze jak coś kupuję używanego to po dobrej cenie. Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt kupiłem od Turka... a pal licho niech ma nawet i z 400tys przejechane bo co to ma do rzeczy? Ważne jest to ,że aktualnie auto jest w świetnej kondycji i tyle :D

akurat takie myślenie popieram :) w razie problemow to Ty bedzesz miał kłopot a nie my :) pozdro i zyczę udanego zakupu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
wbavu91080kt00481

 

 

Ostatni odczyt kluczyka w ASO 245.034km

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy to było , ten odczyt z kluczyka? to pewnie ma teraz ze 300tys, ale co to ma do rzeczy jak chodzi jak ta lala :D silnik suchy, zawieszenie igła, pierwszy lakier wszędzie, dwumas ze sprzeglem chodzi jak by był tydzien temu wymieniony i za 35 tys :D to chyba się opłacało... Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie ma teraz ze 300tys, ale co to ma do rzeczy jak chodzi jak ta lala :D silnik suchy, zawieszenie igła, pierwszy lakier wszędzie, dwumas ze sprzeglem chodzi jak by był tydzien temu wymieniony i za 35 tys :D to chyba się opłacało...

 

Kolego, to ma do rzeczy, że kupiłeś przedmiot niezgodny z umową i gdybyś wiedział,że ma 300 tys to byś go nie kupił nawet za 35 tys lub byś sie jeszcze bardziej targował. A nawet jeśli nie to byś był świadomym kupującym.

Normalne oszustwo to cofanie liczników , szkoda że nnie mamy takich baz danych w UE jak w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo na tym łańcuchu pojeździsz. Już ja to widzę jak ty masz wszystko lux i silnik suchy bo pewnie świeżo złożony a jak pojeździsz trochę to się wycieki zaczną :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie fakt, oszukali mnie. Ale gdzieś w sercu czułem ,że licznik się nie zgadza bo książki serwisowej nie było, a ona nigdy nie znika bez powodu! Tyle ,że stan auta mnie przekonal , bo wskazywał na te 170 tys...

W sumie Turek mi opuścił właśnie ze względu na brak książki. Ale auto było w tak dobrym stanie ,że powiedziałem kij z tą książką .

Dzwoniłem do tych co mi aktualnie robią chipa i powiedzieli, że dziś pokazuje 228 koni więc dużo nie ubyło po tym przebiegu... za 2 godziny ma być gotowa i się okaże ile wykrzesali dodatkowej mocy :D

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Turek mi opuścił właśnie ze względu na brak książki.

 

Turek też musi zarobić, więc sądząc po cenie można powiedzieć, że przebieg to nie wszystkie tajemnice jakie kryje to auto.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie kiedy ten ostatni wyciąg z kluczyka był robiony... Bo jak w tedy miała 240tys przebiegu to wiedząc kiedy to było można by ustalić mniej więcej ile ma teraz przejechane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.