Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem koszt utrzymania BMW jest rewelacyjnie niski. Przynajmniej serii 1 i 3 przez pierwsze kilka lat. Auta te palą bardzo mało, serwis jest darmowy przez 5 lat 100 tys km. Ja co prawda oprócz darmowego serwisu dokladam jeszcze częstsze wymiany filtrów i oleju, ale to są groszowe sprawy nawet w ASO. Wszystkie koszty napraw trójki przez blisko 5 lat wyniosły mnie w ASO 1100 zł za jakieś gumki i uszczelnienia, których gdyby nie przegląd nawet bym nie zauważył. Klocki po 100 tys km mam fabryczne i na oko są zużyte w połowie może 2/3. Ale to akurat duza zasługa stylu jazdy zony i tego ze auto nie jezdzi wiele po mieście. Pełne AC/OC w pakiecie to 1800 zł.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To czemu jeździsz BMW a nie Fordem ? :)

 

 

przypadek :mrgreen:

 

To nie złośliwość z mej strony i daleki jestem od tego.

 

Sprzedałbyś swoją 3-jkę i kupił za nią forda ?

 

 

Podałem Mondeo bo mówimy o kwocie 35 tysiecy i w tej cenie bym je wolał . Ja dałem za swoją Bmke ponad dwa razy tyle wiec wybrałem BMW ale za 35 brałbym forda ,będzie nowszy lepiej wyposazony i zapewne mniej zmeczony życiem niż BMW w tej cenie.

 

Co macie do fordów w benzynowych silnikach turbo 2 litry 240 kucy , ja takim nowym Smaxem lub tym nowym Mondeo co ma w tym roku wyjść bym nie pogardził.A oba kosztują mniej niż goła Bemka.

 

np

http://motoguru.pl/wp-content/gallery/ford-mondeo-2013/2013-ford-mondeo-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłą rzeczy użytkownicy na forum bmw są tendencyjni w opiniach, no bo przecież coś ich przekonało właśnie do bmw a nie do forda :) Szereg samochodów dobrze wyposażonych można mieć za niższą cenę. Z samochodów tego typu którymi miałem okazję jeździć: Ford Mondeo :cool2: - fajna fura, podobało mi się, dobrze się prowadził, niezła jakość wykończenia. Nowa linia nadwozia faktycznie nawiązuje do Astona (chociaż w tym względzie nic nie przebije Jaguara XF). Mazda 6 - też mi się podobało; ładny, dobrze wykończony i wyposażony samochód. Z gorszych doświadczeń - Citroen C5 :doh: (strasznie miękki na zakrętach, tak jakbym poduszkowcem skręcał) choć w środku ok; Toyota Avensis - za słabe silniki wg mnie, trochę tandetnych plastików w środku również się znalazło. Skoda Octavia - jeździłem 1.8 TSI i jest nie gorszy od mojego silnika w BMW, ale jakość plastików i kura na masce powoduje że jednak nie. Honda Accord - niby z zewnątrz wielki ale w środku jakiś taki kusy się okazał, miejsca z tyłu w Accord kombi jest moim zdaniem mniej niż w moim sedanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, podoba mi się taka subiektywna opinia o różnych markach oparta o doświadczenia a nie opowieści kolegów i stereotypy.

 

Miło ,że jest tu ktoś poza mną :mrgreen: co jest otwarty na inne marki i ocenia co jest najlepsze dla niego w danej chwili a nie tylko pod względem prestiżu i znaczka :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem bardzo mile zaskoczony fordem ( silnik 2.5 ) . Jezdziłem nim troszkę ponad rok . Gdyby nie to że palił jak smok ( trasa min.8-10l , miasto min. 12-14) dalej bym nim jezdził. Koszty utrzymania ( nie licząc paliwa) są bardzo bardzo niskie. Moc bardzo dobra , prowadzenie gorszę niż bmw ale rownież ok. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zakup BMW - to coś nieopłacalnego bo od innych marek ( Ford, Mazda, Skoda ) można dostać więcej i lepiej i to jeszcze w niższych pieniążkach ?
_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zakup BMW - to coś nieopłacalnego bo od innych marek ( Ford, Mazda, Skoda ) można dostać więcej i lepiej i to jeszcze w niższych pieniążkach ?

 

"Więcej i lepiej" każdy rozumie inaczej bo ma inne potrzeby i wymagania (więcej czego oczekujesz - KM? bajerów? jakości wykończenia? systemów bezpieczeństwa? niezawodności? subiektywnej przyjemności prowadzenia? użyteczności samochodu przy podwożeniu dzieciaków do szkoły albo ładowaniu zakupów? lansu? utrzymania wartości za kilka lat?). Dlatego po ulicach nie jeżdzą same BMW, albo same Fordy, bo dla każdego ten mix oczekiwań jest inny.

 

Ale jeśli Twoim podstawowym kryterium jest cena/opłacalność to moja odpowiedź brzmi "TAK" - za powiedzmy 130 tys. zł moim zdaniem bardziej opłacalne jest kupienie dobrze wyposażonego Forda, Skody czy Mazdy niż gołego BMW 3er z najsłabszym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli Twoim podstawowym kryterium jest cena/opłacalność to moja odpowiedź brzmi "TAK" - za powiedzmy 130 tys. zł moim zdaniem bardziej opłacalne jest kupienie dobrze wyposażonego Forda, Skody czy Mazdy niż gołego BMW 3er z najsłabszym silnikiem.

 

Takich pieniędzy na pewno nie będę miał - o ile kiedykolwiek będę miał jeszcze w życiu uskładane ponad 40 tyś zł.

Po prostu myślałem, że żyje się też po to aby spełniać swe marzenia nie koniecznie sugerując się też zdrowym rozsądkiem. W końcu żyje się tylko raz i fajnie by było ku końcowi powiedzieć sobie - NIE ŻAŁUJĘ NICZEGO !

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie napewno cos znajdziesz ale doloz sobie 5k na pompe podcisnieniowa, nowa klapke plastikowa z tylu silnika, uszczelke pokrywy zaworow, uszczelki elektrozaworow, swiece, i pare innych rzeczy i wtedy bedziesz zadowolony .

Ja nie kalkulowalem tych 5k przy zakupie i teraz zaluje na maxa :/

To chyba jakieś padło kupiłeś, że tyle musiałeś dołożyć.

Według mnie jaka cena takie auto. Moja 318i z 2007r. wyszła mnie prawie 50tyspln, i niektórzy powiedzą że przepłaciłem, gdyż takie chodzą po 35tyspln.

Ale mam przebieg potwierdzony 65tyskm i fv23% (zapewne na fv marżę handlarzyna sćiągnąłby ją za 40tyspln ;) )

Namieszałeś w mojej głowie

Jednym gestem, jednym słowem

Nie musisz przynosić mi fiołków i bzów,

Wystarczy mi, ŻE JEŹDZISZ BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie napewno cos znajdziesz ale doloz sobie 5k na pompe podcisnieniowa, nowa klapke plastikowa z tylu silnika, uszczelke pokrywy zaworow, uszczelki elektrozaworow, swiece, i pare innych rzeczy i wtedy bedziesz zadowolony .

Ja nie kalkulowalem tych 5k przy zakupie i teraz zaluje na maxa :/

To chyba jakieś padło kupiłeś, że tyle musiałeś dołożyć.

Według mnie jaka cena takie auto. Moja 318i z 2007r. wyszła mnie prawie 50tyspln, i niektórzy powiedzą że przepłaciłem, gdyż takie chodzą po 35tyspln.

Ale mam przebieg potwierdzony 65tyskm i fv23% (zapewne na fv marżę handlarzyna sćiągnąłby ją za 40tyspln ;) )

Padlo nie padlo policz sobie.

Pompa vacuum plus wymiana w aso 1600 zl .

Olej z wymiana 600

Swiece 400

Oringi na elektrozaworach z wymiana 350

Pasek klinowy i rolka na alternatorze 550

Filtr przeciwpylkowy , napelnienie klimy , odgrzybienie i nasmarowanie silnika dmuchawy 600

Sprawdzenie innych podzespolow 350

Aha no i programowanie auta do najnowszego softu bo poprzedni wlasciciel nie robil 1200 silnik, automat i navi

A i bym zapomnial uszczelka pokrywy zaworow z wymiana 550 i plyn hamulcowy 270

 

I to wszystko po zakupie auta wyszlo lekkim ...... 5 k.

Wiadomo mozna jechac do zdzicha i zrobi taniej ale tu daja gwarancje 2 lata w aso sikora mikolow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba w tych pieniążkach a nawet dużo niższych lepiej kupić e46 2001-2002 (fajnie wyposażoną 320i-325i) i cieszyć sie jazdą :)
_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba w tych pieniążkach a nawet dużo niższych lepiej kupić e46 2001-2002 (fajnie wyposażoną 320i-325i) i cieszyć sie jazdą :)

 

Konkludując - tak to wygląda, kupno E90 za tą cenę będzie stanowiło większe ryzyko trafienia na dziwny egzemplarz. Gdybyś jednak mimo wszystko szukał E90 w tej cenie to pamiętaj o tym żeby nie napalać się na pierwszy napotkany samochód. Pooglądaj, popytaj, dokładnie sprawdź, nie spiesz się, wrzuć odpowiednie pytanie i link do aukcji na forum w odpowiednim dziale - tu jest dużo ludzi którzy niejedno widzieli i pomogą w ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się od razu tak zrażać do e90.

Moim zdaniem lepiej kupić i porobić szybko to co trza i cieszyć się dłużej przy względnych niskich kosztach.

Gdy kupiłem moje 530da to wsadziłem w nie 12k zł . Ale kupiłem najtańszą jaka była na allegro.

Ceny były od 20 w górę a ja dałem 16k. Wsadziłem 12 ( wszystko co się dało wymieniłem plus generalka ASB ) czyli za auto dałem 28k.

 

Ale do dziś czyli jakieś 4,5 roju wsadziłem do niej tylko nowe hamulce jakieś tanie TWR za 500zł i tylko olej i diesel.

Autem zrobiłem 90 000km i teraz brat nim będzie jeździł .

 

Z tego co ja widziałem - to nikt nie sprzedaje auta z pełnym serwisem wszystkiego , zawsze jest coś do zrobienia.

Ale trzeba rozróżnić padająca ASB od wycieku oleju z oringu za 5zł .

 

Więc szukaj,a znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo patrzyłeś. Ja swoją trójkę oferuje na sprzedaż z pełna sprawnością i najbliższym planowanym serwisem za 20 tys km (wymiana oleju i przegląd. Za te pól roku zrobię ten przegląd bo pewnie nikt nie kupi za średnia cenę z DE i najwyższa w PL i dalej będę oferował auto z pełnym serwisem. Ostatnio zamiast wymieniać uszczelki wybieraka mogłem ew przetrzec szmatka lekki wyciek (na tyle mały ze nie było dolewki oleju). Jednak zrobiłem to i nawet wymienilem uszczelniacz wału mimo że był sprawny.

Wymienię tez olej w skrzyni i dyfrze oraz gumowe elementy zawieszenia.

 

Po prostu liczę się z tym ze autem jeszcze pojeździ albo ja albo ktoś inny i auto musi być w stanie perfekcyjnym. I tak sumarycznie na serwis wydałem b mało.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt K8v8M ma na prawdę perełkę

Już bym przezyl tego Diesla - gdyby tylko autko bylo w zasiegu moich finansow :)

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chwilę po zakupie 320i z DE więc mogę przekazać jak wyglada ostateczna cena.

 

BMW 320i z 2005 (140 tys.) na miejscu u dilera BMW kosztowało 8300 euro. Do tego doszły opłaty dla Vincenta Rostowskiego + koszt sprowadzenia + sprawdzenia samochodu w serwisie + pierwszy przegląd (niestety nawalił wentylator chłodnicy :duh: ) co daje razem -> 43000 zł. To jest dla mnie finalnie koszt zakupu BMW z 2005. Mam nadzieję, że będą to użyteczne informacje. Na PW moge polecić dobrego sprowadzacza z usługą door to door :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz, ludzie kupują w Polsce od handlarza w tej cenie z 2008 roku, oczywiście niebite i z oryginalnym przebiegiem :mrgreen:

 

Panie, jakie 2008 my ze śfagrem to żem dizelka z 2009 wyciągli, aż temu ubekowi spod usemki oka zbielały:

 

http://moto.allegro.pl/bmw-318d-parktronic-tempomat-polskory-po-liftingu-i2941373396.html

:roll:

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doliczyć OC/AC + jakaś wymiana filtrów i oleju i trzaśnie z bakiem paliwa około 45-46tyś. Od handlarza rzeczywiście LCI w tej cenie można kupić :norty: Dodam, że nie kręcone, z opłaconym VATem i akcyzą :roll:

Jak się Kolega wyżej postarał, to okazję "znajdł" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.