Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem oglądnąć tą 320i N43 i muszę przyznać, że trochę jestem zaskoczony jak ta benzynka jedzie. Na zimnym silniku bardzo nie przeciągałem obrotów ale tak do 4-5k to się całkiem dobrze zbiera (w porównaniu do mojego 1.9TDI 140KM) Co do samego egzemplarza to trójka dość bogata bo i grzane fotele, szyberdach, xenon i hi-fi, 2x pdc. Nie szukam full opcji bo chcę auto do normalnej jazdy na co dzień ale też nie golasa. https://bimmer.work/vin/v23f99dfe2f7dcec96add00b8b3879148/


Auto świeżo sprowadzone z Niemiec, sprzedane na fakturę z kompletem dokumentów. Są wpisy do książki - ostatnia wymiana oleju 2019 rok przy 190k kilometrów. Aktualnie ma 210. Pod korkiem czysto widać ładne alu bez nagarów, przy odpalaniu żadnego chrobotania tarcia czy co tam jeszcze łańcuchy lubią robić.


No tylko ten N43, bezpośredni wtrysk to dla mnie trochę nowość w domu. Czego się bać w tych jednostkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gazie to wiem, że do piezo nie założy, ale rozrząd jest chyba z przodu - po odkręceniu korka oleju widać łańcuch na kołach zmiennych faz. Niemniej jednak spalanie 10L benzyny w cyklu mieszanym trochę przeraża przy dzisiejszych cenach. Dieslem potrafiłem zejść mimo korków do 7 litrów. Ale co poradzisz jak nie idzie znaleźć diesla N47 z dobrym wyposażeniem i co najmniej 163KM? Bo albo bieda edyszyn albo 184KM na full opcji za 50 tysięcy złotych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystkiego. Seria N = "nie kupuj". Nie zagazujesz tego, wtryskow nie zregenerujesz, rozrzad z tylu silnika zmiana 5000 pln i wiecej. Masa innych smaczków ale jak masz gruby portfel to juz będziesz mial w co inwestować :mrgreen: pozdro

Kompromitacji ciag dalszy. Rozrzad z tylu... W benzynie, czlowieku, wszystkie sa z przodu :duh:

N nie zagazujesz? A takie n52...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gazie to wiem, że do piezo nie założy, ale rozrząd jest chyba z przodu - po odkręceniu korka oleju widać łańcuch na kołach zmiennych faz. Niemniej jednak spalanie 10L benzyny w cyklu mieszanym trochę przeraża przy dzisiejszych cenach. Dieslem potrafiłem zejść mimo korków do 7 litrów. Ale co poradzisz jak nie idzie znaleźć diesla N47 z dobrym wyposażeniem i co najmniej 163KM? Bo albo bieda edyszyn albo 184KM na full opcji za 50 tysięcy złotych.

 

Wszystko fajnie tylko ja nie rozumiem twoich pytan, bo piszesz tak jakbys juz kupil N53 2.0 natomiast nadal piszesz o dieslach.


To kupiles juz czy nie kupiles? Bo jak kupiles to nawet nie ma sensu juz gadac o dieslach skoro jest juz po ptakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystkiego. Seria N = "nie kupuj". Nie zagazujesz tego, wtryskow nie zregenerujesz, rozrzad z tylu silnika zmiana 5000 pln i wiecej. Masa innych smaczków ale jak masz gruby portfel to juz będziesz mial w co inwestować :mrgreen: pozdro

Tym postem dales wiare w to, co wielu pisalo, ty nie masz zadnego 335i, moze jakis rowerek jedynie. Jakbys mial takie auto to bys wiedzial ze wszystkie silniki benzynowe, wliczajac "twoje" n55, ma rozrzad z przodu. Przestan dawac rady na tym forum, ktos to czyta, jest wielu co nie znaja sie na silnikach i dadza wiare w te twoje "rady"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam N55 calkiem inny silnik. Tego tez mu nie polece, bo bedzie musial wziac kredyt by to auto utrzymac.


Ale frajda z jazdy jest. Jakby ktos szukal to moj egzemplarz na sprzedaz za 50 k pln :8)


3.0 306 koni n55 2009 218 000 przebieg. Po serwisie olejowo filtrowym. Wszystko dogladane na biezaco.


Jak cos moge podeslac fotki i filmik jak to sie zbiera.


Interesowalaby mnie tez zamiana za E60 550i 367 koni LCI 2010 rok. Igła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam N55 calkiem inny silnik. Tego tez mu nie polece, bo bedzie musial wziac kredyt by to auto utrzymac.


Ale frajda z jazdy jest. Jakby ktos szukal to moj egzemplarz na sprzedaz za 50 k pln :8)


3.0 306 koni n55 2009 218 000 przebieg. Po serwisie olejowo filtrowym. Wszystko dogladane na biezaco.


Jak cos moge podeslac fotki i filmik jak to sie zbiera.


Interesowalaby mnie tez zamiana za E60 550i 367 koni LCI 2010 rok. Igła.

Co ty teraz? M5 to zlom byl dla ciebie a jakiegos mula 550i chcesz kupic? Przeciez 2.0d po chipie cie objedzie.... Czekamy na linka "twojego" cuda 335i. Bedzie sie dzialo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria N = "nie kupuj".

Zmieniłeś jutubera to i retoryka inna?

3.0 306 koni n55 2009

N55 do 335i wszedł dopiero od marca 2010

zamiana za E60 550i 367 koni

Nie dawno śmiałeś się jak to nie objeżdżasz M5 e39 ,a teraz zmiana na coś słabszego?

Jakby ktos szukal to moj egzemplarz na sprzedaz

Coś znaleźć nie mogę ,poświęciłem 5 min Niedzieli na szukanie. Dasz link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.