Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem podstawowe i niezbędne wyposażenie to :

 

automat, podgrzewane siedzenia, klima aut, sportowe fotele, ksenony,

 

reszta jak chcesz.

 

Ja mam prawie wszystko co można ale i tak sie tym nie bawię , przeszło mi po 2 tygodniach, za to automat przydaje się w 100 % codziennie a grzane sportowe stołki są cudowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Największy wybór zapewne w Niemczech. Ale z doświadczenia wiem, że można znaleźć w naprawdę dobrych pieniądzach i z niskim przebiegiem benzynę w Belgii(sam kupiłem tutaj swoje e91 325i). Ogólnie benzyna jest tu niepopularna, ponad 90% rynku to diesel, ale tak jak już pisałem można trafić małe przebiegi w benzynie (pewne, tutaj nie ma możliwości cofania licznika). Jakieś 4 miesiące temu oglądałem właśnie 320i w sedanie z 2006 roku z przebiegiem nieco ponad 19000 tyś :shock:, cena coś w okolicach 10tys. euro, pierwszy właściciel (pani po 60ce), bezwypadkowe. Także okazje się trafiają mimo, że wszędzie kryzys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mozna znalesc auto z polskiego salonu-Latwiej wtedy sprawdzic historie i przebieg, choc rzadno z pelnym wyposa. ale mimo to lepiej niz od hanlarza.W Niemczech tez nie latwo znalesc dobre bmw i trzeba sie najezdzic - niestety.A co do silnika to min 320i 150 km silnik n46 naprawde niezawodny .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem podstawowe i niezbędne wyposażenie to :

 

automat, podgrzewane siedzenia, klima aut, sportowe fotele, ksenony,

 

reszta jak chcesz.

 

Ja mam prawie wszystko co można ale i tak sie tym nie bawię , przeszło mi po 2 tygodniach, za to automat przydaje się w 100 % codziennie a grzane sportowe stołki są cudowne.

 

Ze wszystkim oprócz automatu się zgodzę. Dla mnie automat w przypadku e90 to tylko 325d i wzwyż, zwyczajnie przy seryjnym 2.0 163 automat trochę go muli, mam porównanie u siebie - ręczna skrzynia i u znajomego automat.

 

 

I nie zgodzę się, że nie można w takich pieniądzach kupić 320i szczegolnie 2006 rocznik. Ja zakupiłem swoje e91 od forumowicza 2006 r, bezwypadkowy serwisowany i całkiem fajnie wyposażony w cenie nie allegrowej, ale jestem zadwolony :)

Edytowane przez qwertykk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że tak szybko uzyskam odpowiedź!

 

Na sam samochód planuję wydać ok 12K euro.

 

Jeszcze jedna sprawa - co dokładnie daje ten i-drive, czego nie ma w samochodach bez tego? Nie można czegoś poustawiać, czy robi się to inaczej?

I czy buisness - mały ekran a professional - duży ekran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-drive to joystick do sterowania multimediami, navi itp w autach wyposażonych w nawigację fabryczną.

Buisness - mały ekran, professional - duży ekran.

Sam szukałem auta z dużą navi, ale ostatecznie kupiłem z małą i szczerze nie żałuję tego.

Większą navi zawsze można dołożyć.

Jeszcze jedna mała uwaga w wersji Navi Buisenss drugiej generacji w trakcie nawigacji wyświetlana jest normalna mapa, dopiero jak wyjmę płytę są tylko strzałki.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby to było w vin zakodowane, ale mogę się mylić.

U mnie jest to opcja: S606A NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS

Pytanie teraz do kogoś kto ma navi tylko ze strzałkami, jaką u siebie ma opcję.

EDIT: Doczytałem gdzieś, że nowsza buisness była montowana od 03/2007 r., ale głowy nie dam;)

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem świeżo po zakupie swojej E90 i poszukiwania benzyniaka (automat) trwały kilka miesięcy to podam kilka faktów na własnym przykładzie.

Otóż poszukiwania zacząłem na pułapie poniżej 40tyspln, skończyłem na zakupie na gotowo za 49tyspln (2007, 318i, przebieg 63tyskm), gdyż większość aut w niskiej cenie oferowanych w Polsce, to zazwyczaj auta z cofniętym przebiegiem lub/i złożone z dwóch (lub trzech :wink: ) lub/i przekręt na vacie (faktura vat MARŻA) i inne "cuda/wianki" Więc proponuję poszukać np. auta na które importer czy też właściciel wystawia FV 23%, gdyż wtym przypadku jesteśmy przynajmniej pewni, że auto zostało sprowadzone legalnie przez firmę i zostały dokonane wszystkie niezbędne opłaty. Dodatkowym atutem jest jeśli sprzedawca umieszcza na takiej fakturze notkę o bezwypadkowości auta i zamiescza informację o przebiegu.

 

peku33 - poszło PW.

Namieszałeś w mojej głowie

Jednym gestem, jednym słowem

Nie musisz przynosić mi fiołków i bzów,

Wystarczy mi, ŻE JEŹDZISZ BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby to było w vin zakodowane, ale mogę się mylić.

U mnie jest to opcja: S606A NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS

Pytanie teraz do kogoś kto ma navi tylko ze strzałkami, jaką u siebie ma opcję.

EDIT: Doczytałem gdzieś, że nowsza buisness była montowana od 03/2007 r., ale głowy nie dam;)

 

Hmm, przy tej opcji w VINie masz nawigacje professional? Myslalem ze professional to S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL. Tylko ze Ty masz chyba poliftowego, tam jest business juz chyba bez strzalek (nowsza), o ile czegos nie kręcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję biznes ze strzałkami i jestem zadowolony . Pewnie ,że profesional byłoby lepsze ale róznica jest niewielka bo tylko mapa w 2D a reszta obok jest rwnież dostępna w biznesie ale w innym menu czyli dane z komputera . Te strzałki na prawdę dokładnie wskazują kiedy skręcić i odliczja metry na wykresie co wymaga mniej uwagi niż wpatrywanie się w mapę . Tak wogóle to było mi obojetne czy to było biznes czy prof bo zależało mi na wyświetlaniu funkcji auta i mozliwości kasowania i sprawdzania serwisu niż na navi , którą ma się już w kazdym smartfonie i oczywiście deska rozdzielcza bez daszku i navi wygląda po prostu bardzo ubogo jak na takie auto . Innyą zaletą tego wyświetlacza czy to w biznes czy w prof jest wyswietlanie funkcji audio oraz tytułów utworów zwłaszcza w mp3 i programowanie ich odtwarzania , Następna zaletą jest blutoth , dzieki któremu na ekranie wyświetlana jest cała książka telefoniczna kontaktów i bezposredni do nich dostęp z kierownicy lub za posrednictwem komend głosowych przy zastosowaniu podłaczenia w podłokietniku . Fakt ,że biznes jest uboższy ale nie na tyle aby go ignorować i lepiej wybrać model z tym systemem niż golca bez niego i potem udawać ,że nie jest potrzebny itp. Doposażenie w ten system nawet biznes jest bardzo kosztowne i dlatego warto a wrecz obligatoryjnie trzeba kupić BMW 3 z tym systemem . Wiadomo ,że zawsze liczy się stan auta ale jesli jest możliwość to wybierajcie auta z ta funkcją .
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali wcześniej koledzy polecam zakupić odpowiednio skonfigurowany samochód. Benzyna m.in. 150 kucy, gdyż 129 koni słabo sobie radzi przy większych prędkościach. Ja mam 318i (n46) w automacie - i tragedii wielkiej nie ma - do spokojnej jazdy miejskiej wystarcza - jednak drugi raz wybrałbym coś mocniejszego. Wszystko zależy jakie masz oczekiwania względem osiągów -tak naprawdę dopiero od 325i zaczyna się radość z jazdy. Jestem zwolennikiem automatów - trzeba tylko dobrze sprawdzić skrzynie przed zakupem - bo naprawy mogą być bardzo drogie. Automat to naprawdę coraz większe zbawienie w naszych coraz bardziej zakorkowanych miastach.

Z wyposażenia obowiązkowego poleciłbym :

- klime automatyczną

- sportowe fotele

- nawigacje prof.

- ksenony

- uchwyty na napoje w desce rozdzielczej !

- kierownice sportową

no i oczywiście automat - najlepiej z 325i.

Część wyposażenia można później dołożyć, np sportowa kierownica , ksenony, fotele sportowe (jest mnóstwo ofert części z rozbitków na allegro) Jednak , zawsze jest to dodatkowy stres, - coś jest połamane, brakuje jakiegoś elementu, ciężko trafić odpowiednią kolorystykę tapicerki itd itp. Problematyczna może być też później odsprzedaż takiego ulepa.

Polecam szukanie na własną rękę za granicą - prywatne ogłoszenia - może być ciężko znaleźć w tym budżecie idealną konfigurację ale napewno stan samochodu będzie o niebo lepszy od tego co wala się u nas na otomoto.

Unikaj wersji 320si 170 koni - awaryjny silnik i drogie naprawy.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wyposażenia można później dołożyć, np sportowa kierownica , ksenony, fotele sportowe (jest mnóstwo ofert części z rozbitków na allegro) Jednak , zawsze jest to dodatkowy stres, - coś jest połamane, brakuje jakiegoś elementu, ciężko trafić odpowiednią kolorystykę tapicerki itd itp.

 

Tak... do tego tlumacz zonie dlaczego potrzebujesz wydawac pieniadze na sportowe fotele z alledrogo celem doposazenia auta ktore wlasnie kupiles :mad2: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wyposażenia można później dołożyć, np sportowa kierownica , ksenony, fotele sportowe (jest mnóstwo ofert części z rozbitków na allegro) Jednak , zawsze jest to dodatkowy stres, - coś jest połamane, brakuje jakiegoś elementu, ciężko trafić odpowiednią kolorystykę tapicerki itd itp.

 

Tak... do tego tlumacz zonie dlaczego potrzebujesz wydawac pieniadze na sportowe fotele z alledrogo celem doposazenia auta ktore wlasnie kupiles :mad2: :duh:

 

Wszystko zależy jaką kto ma żone :) Chciałem tylko przypomnieć koledze, że niektóre rzeczy da się "w miarę" tanio dokupić...a z niektórymi jest problem...

Ciężko jest znaleźć idealny samochód w kwocie do 12k euro, i niekiedy trzeba pójść na pewne ustępstwa przy zakupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliftowe maja inny bardziej rozbudowane (dodatkowe klawisze bezpośredniego dostępu) pokrętło sterowania

 

Tylko jeśli chodzi o navi buisness to są dwie generacje w pre-lci, a pokrętło jest to samo.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję biznes ze strzałkami i jestem zadowolony . Pewnie ,że profesional byłoby lepsze ale róznica jest niewielka bo tylko mapa w 2D a reszta obok jest rwnież dostępna w biznesie ale w innym menu czyli dane z komputera . Te strzałki na prawdę dokładnie wskazują kiedy skręcić i odliczja metry na wykresie co wymaga mniej uwagi niż wpatrywanie się w mapę .

 

Widzę kolego, że nie jeździłeś z navi pro. Ekran w tej navi podzielony jest na dwie części (coś koło 2/3 i 1/3) i ustawiając odpowiednio navi, kiedy zbliżasz się do skrętu/zjazdu na większym/lewym ekranie masz wyświetlaną mapę, a na prawym/mniejszym strzałki z odliczaniem odległości jak w navi buisness. Więc ten argument z wpatrywaniem się w mapę trochę chybiony :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz dokładnie gdyż napisałem o podzielonym ekranie oraz ,że prof jest bardziej rozbudowana a strzałki w prof potwierdzają tezę ,że nie wiele się tak naprawdę różnią i masę funkcji mają tych samych :wink:
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inne wyjscie moim zdaniem lepsze .W zwyklych wersjach ( bez dodatkowego daszku) mozna zainstalowac tzw. multikombajn przystosowany do modelu e90/e91/92/93 z duzym ekranem dotykowym i o wiele wiekszymi mozliwosciami i estetyczniejszym wyglądem.

Masz może jakies foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.