Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za oświecenie.


Cóż, tak wertuję te ogłoszenia z BMW E92 i Volvo C70 II w benzynach i już nie wiem co myśleć.


Volvo raptem kilkanaście benzynowych egzemplarzy w Polsce, E92 też nie wygląda to kolorowo.


Czy pora spojrzeć w stronę E92 320d? :lol:

 


wszystko zalezy od budzetu, jak chcesz wydac 30tys na auto to możesz sie mocno zdziwić, ja np w swoje w ciagu roku wpakowałem ok 10tys zł (wtryski, pompa wody, sprzeglo itp). Co ciekawe w 320i też może Cie to czekać :|


a co do doprowadzania auta z USA do stanu używalności to pomyśl ile to auto kosztowało handlarzy ? kupili je w cenie złomu ? bo przecież tranport z USA nie kosztuje 1000zł, łatwo możesz sie wpakować na mianę.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki Panowie za oświecenie.


Cóż, tak wertuję te ogłoszenia z BMW E92 i Volvo C70 II w benzynach i już nie wiem co myśleć.


Volvo raptem kilkanaście benzynowych egzemplarzy w Polsce, E92 też nie wygląda to kolorowo.


Czy pora spojrzeć w stronę E92 320d? :lol:

 


wszystko zalezy od budzetu, jak chcesz wydac 30tys na auto to możesz sie mocno zdziwić, ja np w swoje w ciagu roku wpakowałem ok 10tys zł (wtryski, pompa wody, sprzeglo itp). Co ciekawe w 320i też może Cie to czekać :|


a co do doprowadzania auta z USA do stanu używalności to pomyśl ile to auto kosztowało handlarzy ? kupili je w cenie złomu ? bo przecież tranport z USA nie kosztuje 1000zł, łatwo możesz sie wpakować na mianę.

 

Jeszcze się nie nastawiam na kupno, tylko tak ciekaw jestem ile trzeba dać za jakiegoś nie-ulepa E92, do 40 tys można już coś znaleźć?

Póki co wygrywa C70, przynajmniej jeśli chodzi o kwestie awaryjnośći (R5 w Volvo są nie do zajechania) i tego, że raczej nie były upalane przez Sebków pod remizą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wygrywa C70, przynajmniej jeśli chodzi o kwestie awaryjnośći (R5 w Volvo są nie do zajechania) i tego, że raczej nie były upalane przez Sebków pod remizą.

 

cos za coś, jak dla mnie C70 wyglada jak dziadkowóz :D taki na emeryturę w sam raz :cool2:

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wygrywa C70, przynajmniej jeśli chodzi o kwestie awaryjnośći (R5 w Volvo są nie do zajechania) i tego, że raczej nie były upalane przez Sebków pod remizą.

 

cos za coś, jak dla mnie C70 wyglada jak dziadkowóz :D taki na emeryturę w sam raz :cool2:

 

No widzisz, to mi znowu C70 II się dużo bardziej podoba od E93, ma naprawdę zgrabną linie, dach po zamknięciu nie wygląda jakby był "doczepiony", jak to ma miejsce w przypadku E93. :D Okej, koniec OT


volvo-c70-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jesteście w stanie mi doradzić w sprawie modelu poniżej? Samochód 5 lat temu sprowadzony z Włoch przez prywatną osobę (jeździł 2 lata) następnie kupił ją aktualny właściciel (jeździ 3 lata). Przy kupowaniu miał zwiększoną wartość na czujniku lakieru na drzwiach (lakierowanie ponoć) + nad lewym reflektorem (tutaj większa wartość). Moim zdaniem wygląda sensownie, na pierwszy rzut oka, po za delikatnymi niedociągnięciami jest OK. Wykupienie sprawdzenia VINu u Draya (bimmer-check) polecacie?


https://www.olx.pl/oferta/bmw-3-e90-325i-jasna-skora-ksenony-CID5-IDvHFHz.html#2e5ae92df0

VIN: WBAVB11030KU25055

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, jesteście w stanie mi doradzić w sprawie modelu poniżej? Samochód 5 lat temu sprowadzony z Włoch przez prywatną osobę (jeździł 2 lata) następnie kupił ją aktualny właściciel (jeździ 3 lata). Przy kupowaniu miał zwiększoną wartość na czujniku lakieru na drzwiach (lakierowanie ponoć) + nad lewym reflektorem (tutaj większa wartość). Moim zdaniem wygląda sensownie, na pierwszy rzut oka, po za delikatnymi niedociągnięciami jest OK. Wykupienie sprawdzenia VINu u Draya (bimmer-check) polecacie?


https://www.olx.pl/oferta/bmw-3-e90-325i-jasna-skora-ksenony-CID5-IDvHFHz.html#2e5ae92df0

VIN: WBAVB11030KU25055

Tak, polecamy. Polecamy też korzystanie z odpowiedniego działu do pytania o samochody z ogłoszeń: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44

Natomiast co do samochodu to przede wszystkim poproś o zdjęcia z jakimi uszkodzeniami został sprowadzony. O ile w ogóle mają takie zdjęcia lub wiedzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jesteście w stanie mi doradzić w sprawie modelu poniżej? Samochód 5 lat temu sprowadzony z Włoch przez prywatną osobę (jeździł 2 lata) następnie kupił ją aktualny właściciel (jeździ 3 lata). Przy kupowaniu miał zwiększoną wartość na czujniku lakieru na drzwiach (lakierowanie ponoć) + nad lewym reflektorem (tutaj większa wartość). Moim zdaniem wygląda sensownie, na pierwszy rzut oka, po za delikatnymi niedociągnięciami jest OK. Wykupienie sprawdzenia VINu u Draya (bimmer-check) polecacie?


https://www.olx.pl/oferta/bmw-3-e90-325i-jasna-skora-ksenony-CID5-IDvHFHz.html#2e5ae92df0

VIN: WBAVB11030KU25055

Tak, polecamy. Polecamy też korzystanie z odpowiedniego działu do pytania o samochody z ogłoszeń: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44

Natomiast co do samochodu to przede wszystkim poproś o zdjęcia z jakimi uszkodzeniami został sprowadzony. O ile w ogóle mają takie zdjęcia lub wiedzę...

 

Również skorzystałem z tamtego działu, jednak odwiedzając od pół roku codziennie to forum wywnioskowałem, że większą szansą na pomocną odpowiedź jest napisanie tego również tutaj.


@Blade1984

2.5 silnik, duża nawigacja za 32k zł to cena wysoka Twoim zdaniem? Przeglądam ogłoszenia od pół roku i jest to naprawdę jedna z nielicznych ofert która mnie poruszyła. Twoim zdaniem jaka cena jest w porządku za takie wyposażenie? (głównie zależy mi na nawi i 2,5 silniku / 3.0 przedlift.


Abstrahując od tematu samochodu z linku powyżej, bo może się to przydać każdemu.

Przedzwoniłem do ASO BMW. Podając numer VIN nie znaleziono jakiejkolwiek historii serwisowej zaś ostatni odczyt z kluczyka był z 2013 roku i miał 108k km - o czym może świadczyć brak historii serwisowej i brak odczytu z kluczyka po 2013 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Chyba logiczne, że o tym, że ktoś nie serwisował auta w ASO po 2013 r.

Co wcale nie skreśla auta.

Musisz zrozumieć, że cena za auto w 90% to cena za jego stan, rocznik, stan blacharski, historię napraw itp. Wyposażenie nie stanowi aż tak o cenie auta jak to co przed chwilą napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczne, że o tym, że ktoś nie serwisował auta w ASO po 2013 r.

Co wcale nie skreśla auta.

Musisz zrozumieć, że cena za auto w 90% to cena za jego stan, rocznik, stan blacharski, historię napraw itp. Wyposażenie nie stanowi aż tak o cenie auta jak to co przed chwilą napisałem.

 

czyli rozumiem, że Polskie ASO posiadają historie serwisową tylko z Polski, a odczyt z kluczyka mogą zrobić wszędzie (tylko wtedy kiedy było serwisowane ostatnio w ASO), tak? Wykupując u Draya raport dostaję z całej europy (również Włochy) jak wyglądała sytuacja?


Ja w pełni zdaję sobie sprawę, że cena za samochód to jego ogólny stan, tylko rozchodzi mi się o to, że bardzo ciężko znaleźć sensownie wyglądające CHOCIAŻBY ogłoszenie z 2,5 silnikiem i nawigacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rynek krajowy na E90 z 3.0 jest beznadziejny, szczerze to nawet w CH i DE nie jest różowo. Ta wygląda całkiem nieźle, cena wywoławcza też spoko. Największym problemem są skóry bez grzania.

 

Wykupując u Draya raport dostaję z całej europy (również Włochy) jak wyglądała sytuacja?

Generalnie tak, możesz też spróbować po taniości na auto-records.com będziesz miał datę, miejsce i przebieg przy przeglądzie.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja w pełni zdaję sobie sprawę, że cena za samochód to jego ogólny stan, tylko rozchodzi mi się o to, że bardzo ciężko znaleźć sensownie wyglądające CHOCIAŻBY ogłoszenie z 2,5 silnikiem i nawigacją :)

 

Ja patrze na biksenony, fotele z pamięcią po cholere Ci nawigacja? I do tego jeszcze 13letnia? Uwierz mi ze to dziadostwo jakich mało bo jest poprostu stare a takie rzeczy bardzo szybko wypadają z obiegu. Wspolczesny telefon z niskiej półki oferuje 10x więcej.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tobie mogę zadać to samo pytanie, po co Ci fotele z pamięcią? :)

Fotel ustawiasz raz, więc tym bardziej mój argument jest trafny.

Kolega chce mieć nawigacje, może nie ze względu na jej użyteczność a względy wizualne, bo ładnie dopełnia deskę rozdzielczą i bez niej jest pusto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Arolst, dlaczego nie możesz zrozumieć że lepiej mieć tę nawigację i nie korzystać niż nie mieć jej wcale. Tak było i będzie zawsze. I proszę nie próbuj "lepiej nie mieć nawigacji ale sprawne auto"... Lepiej mieć sprawne auto i nawigację. To samo tyczy się każdego innego gadżetu jaki można sobie dołożyć do samochodu - skóra, pamięć foteli, xenon, nagłośnienie, uchwyty na kubki itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ze warto mieć nawigacje ale nie kierowalbym sie tym szukając auta. Mam najnowsza nawigacje ze wszystkimi aktualizacjami w serii F i uwierz mi ze wielokrotnie musialem odpalić google maps bo nawigacja seryjna nie miała niektorych pozamykanych dróg.

Dlatego uważam ze jest to najmniej przydatny gadżet w erze smartfonów.


Chce tylko przekazać osoba ktore szukaja swojego wymarzonego auta zeby skupili sie ma innych dodatkach bo nawigacja seryjna jest duzo gorsza niz zwykle google.maps.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Idąc tym tropem to można powiedzieć że czarne materiałowe siedzenia są lepsze niż skórzane - bo praktyczniejsze jak te mapy Google. W zimę nie mrożą a w lato nie parzą. Po to wybieramy markę premium żeby mieć te wszystkie zbyteczne bajery. Nawet jeśli stać nas tylko na bajery sprzed kilkunastu lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Panowie dajcie spokój z tą niby wyższością nawigacji , wszystko zależy co się komu podoba.


Chociaż przypuszczam, że nie wszyscy wiedzą iż z nawigacją fabryczną dostawało się w gratisie :wink: przy akumulatorze IBS- Intelligent Battery Sensor .

Czy to dobrze, czy źle w przypadku już starszych :| autek niech każdy sobie sam odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa gadka, która wraca na forum jak bumerang. Nawigacja w prawie piętnastoletnim samochodzie poszukiwana niczym bożek, bo funkcjonalność rodem z Pegasusa ale ładnie wygląda w samochodzie. Ja pierd... :mad2:


Teraz uwaga - w samochodzie bez kurnika też można sterować klimatyzacją. Nawet jest opcja sterowania radiem. :duh:

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.