Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

 

========================================
Vehicle information
========================================
VIN: WBAVC91060KS07123
Type code: VC91
Model: 330D OL (EUR)
E-F-R series: E90
Series: 3
Type: LIM
Steering: LL
Doors: 4
Engine: M57/T2
Displacement: 3.00
Power: 170 (231 hp)
Drive: HECK
Transmission: MECH
Paint code: 381 - LE-MANS-BLAU METALLIC
Upholstery code: ANAT - STOFF BLUE SHADO
Prod.date: 2005-10-27
S1CA	SELECTION COP RELEVANT VEHICLES
S2MF	BMW alloy wheel, M spider spoke 193
S4AD	Interior trim strips, brushed aluminium
S4AE	Armrest front, retractable
S5DC	Rear-seat headrests, folding
S6AA	BMW TeleServices
S8SP	Control unit COP
S249	Multifunction f steering wheel
S313	Fold-in outside mirror
S321	Exterior parts in vehicle colour
P337	M Sports package
S423	Floor mats, velours
S428	Warning triangle and first aid kit
S431	Interior rear-view mirror with auto dip
S441	Smoker package
S465	Through-loading system
S470	Isofix-System
S481	Sports seat
S493	Storage compartment package
S494	Seat heating driver/passenger
S497	Centre armrest, rear
S502	Headlight cleaning system
S508	Park Distance Control (PDC)
S520	Fog lights
S521	Rain sensor
S522	Xenon Light
S524	Adaptive Headlights
S534	Automatic air conditioning
S544	Cruise control with brake function
S548	Kilometre speedo
S563	Light package
S609	Navigation system, Professional
S612	BMW Assist
S620	Voice control
S633	Preparation, mobile phone, Business
S672	CD changer for 6 CDs
S704	M Sports suspension
S710	M leather steering wheel
S715	M Aerodynamics package
S760	High gloss shadow line
S775	Headlining anthracite
L801	NATIONAL VERSION GERMANY
S818	Battery master switch
S851	Language version German
S863	Dealer List Europe
S879	Operating instructions German

 

Bardzo ciekawa opcja, dodatki w stylu czarnych nerek performance a la F3X dyskusyjne, ale to łatwo poprawić. Ciekawe jak DPF się trzyma. Kierownica i gałka mocno wytarte, przydałoby się zdjęcie spod maski.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to nie jest m pakiet? co to jest w takim razie? a Jeżeli chodzi o sam silnik, to warto patrzeć na 177km czy nie zawracać sobie nimi głowy nawet?

Bardzo słabo to auto wygląda. Oszukany rocznik, oszukana bezwypadkowość (przód nie trzyma się kupy). Założone gówniane chińskie lampy z przodu. Zdjęcia ogólnie są mocno wyretuszowane ale środek też wygląda tak sobie.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o opinie na temat tego samochodu. Czy silnik 177km nie będzie problematyczny? (szukać lepiej 163 lub 143km?) Na co zwrócić uwagę przy zakupie? o co dopytać sprzedawcę?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2xmpakiet-recaro-skory-177ps-pdc-manual-sedan-serwis-alu-18-1wl-ID6AUB1F.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Ale goscia poniosło...2009..auto w żaden sposób nie jest godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to nie jest m pakiet? co to jest w takim razie? a Jeżeli chodzi o sam silnik, to warto patrzeć na 177km czy nie zawracać sobie nimi głowy nawet?

Fabryczny pakiet sport, określany jako m pakiet to zawieszenie sport , inne zderzaki oraz progi plus zawsze czarna podsufitka i wszystkie listwy. Silnik n47 177ps bardzo dobry. Szukaj czegoś innego bo tamten to ulep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No to najważniejsze...przyłożyć miernik i juz brać bo nie malowany. Nie ważne ze elementy w kolor były wrzucane..tacy znawcy właśnie napędzają i zachęcała ludzi do handlu autami. Każdy zna mentalność polski nabywców aut używanych. Ludzie na jakiś świecie żyjecie. E90 z 2006 roku to już stary samochód i bardzo mało jest ich na sprzedaz w stanie akceptowalnym(sam mam e91 z 2006). Powtarzam kolejny raz mechanika, sprawność mechaniczna prxy aucie 12 letnim jest słowo klucz.

Są tu na forum ludzie, którzy świadomie kupują auta po przejściach, ciągną je z drugiego końca świata np, naprawiają i jeżdżą bo są świadomi i wiedzą co jest 5. Jak takich ludzi szanuje i zazdroszczę momentami wiedzy i samozaparcia w doprowadzaniu bmw do doskonalosc, a przecież można kupić w pierwszym lakierze w pl...trochę więcej rozumu

Ty przeczytałeś co ja napisałem czy do kogo rozmawiasz? Chcesz i lubisz się bawić w powypadkach to się baw, nie ma niczego godnego pozazdroszczenia w Twojej mentalności, jeszcze ten tekst, że zazdrościsz jak ktoś sam w tym dłubie... w Polszy jeszcze długo nie będzie dobrze jak ulepy są tu akceptowalne, bo panie sam naprawiam.

Słowa mechanika to jak jakiegoś boga? Mechanik to zwykły koleś jak ja czy ty, Stefan Mietek nieważne, co on się zna jak 90% mechaników wymienia tarcze klocki i olej w aucie...

Co to za argument, że słowa mechanika... szpachla się już nie liczy? A słowo blacharza i księdza z osady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najważniejsze...przyłożyć miernik i juz brać bo nie malowany. Nie ważne ze elementy w kolor były wrzucane..tacy znawcy właśnie napędzają i zachęcała ludzi do handlu autami. Każdy zna mentalność polski nabywców aut używanych. Ludzie na jakiś świecie żyjecie. E90 z 2006 roku to już stary samochód i bardzo mało jest ich na sprzedaz w stanie akceptowalnym(sam mam e91 z 2006). Powtarzam kolejny raz mechanika, sprawność mechaniczna prxy aucie 12 letnim jest słowo klucz.

Są tu na forum ludzie, którzy świadomie kupują auta po przejściach, ciągną je z drugiego końca świata np, naprawiają i jeżdżą bo są świadomi i wiedzą co jest 5. Jak takich ludzi szanuje i zazdroszczę momentami wiedzy i samozaparcia w doprowadzaniu bmw do doskonalosc, a przecież można kupić w pierwszym lakierze w pl...trochę więcej rozumu

Ty przeczytałeś co ja napisałem czy do kogo rozmawiasz? Chcesz i lubisz się bawić w powypadkach to się baw, nie ma niczego godnego pozazdroszczenia w Twojej mentalności, jeszcze ten tekst, że zazdrościsz jak ktoś sam w tym dłubie... w Polszy jeszcze długo nie będzie dobrze jak ulepy są tu akceptowalne, bo panie sam naprawiam.

Słowa mechanika to jak jakiegoś boga? Mechanik to zwykły koleś jak ja czy ty, Stefan Mietek nieważne, co on się zna jak 90% mechaników wymienia tarcze klocki i olej w aucie...

Co to za argument, że słowa mechanika... szpachla się już nie liczy? A słowo blacharza i księdza z osady?

Widzisz to co mnie i ciebie dzieli to różnica w wiedzy i realiach z tym,ze ja szanuje TWOJE zdanie...

I jeszcze jedno na całe szczęście do weryfikacji stanu tech auta nie potrzebne mi są osoby, o których wspomniałeś wyżej. Mam wystarczająco wiedzy i sprzęt,żeby auto sprawdzić bez udziału tych osób.

Nie myśl tu o mierniku lakieru, którego umiejętność obsługi opanowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Napisałem, że auto nie jest bezwypadkowe. od pierwszego komentarza dorobiłeś do tego jakąś teorię i bronisz swoich racji, ale nikt z tobą dyskusji nie prowadzi. Pyta się forumowicz o auto to piszę, że nie jest bezwypadkowe. Nikt nie pytał czy Cie to obchodzi a piszesz tu swoje wywody. Przedstawiłem natomiast fakt. Nie schodź już proszę na jakieś argumenty ad personam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie jest 2009 i nie jest m pakiet...dalej nie czytam i tobie tez to proponuje.

Dołożony lub nie ale tam akurat MPakiet jest...

 

Prosze o opinie na temat tego samochodu. Czy silnik 177km nie będzie problematyczny? (szukać lepiej 163 lub 143km?) Na co zwrócić uwagę przy zakupie? o co dopytać sprzedawcę?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2xmpakiet-recaro-skory-177ps-pdc-manual-sedan-serwis-alu-18-1wl-ID6AUB1F.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Silnik N47 177KM nie jest problematyczny. Miałem cztery lata więc mówię z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Myślę nad kupnem E90 przed liftem. :)

Chciałbym zakupić E90 320i lub 325i, ale niektórzy mi to odradzają ze względu na wysoki koszt eksploatacji np. wymiany rozrządu. Czy zawsze przy wymianie rozrządu trzeba wymienić również wał korbowy? W jakich silnikach rozrząd montowany jest z tyłu, pod przednią szybą? Czy valve tronic naprawdę często się psuje? Po zakupie samochodu na początku chciałbym wymienić rozrząd. Co jeszcze warto zrobić zaraz po zakupie? Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie takiego samochodu? 

Myślałem o BMW z tego ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ID6A0gTY.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z ogłoszenia to akurat 320si. Poczytaj sobie lepiej o tym silniku. Ja bym omijał szerokim łukiem !!!

 

najgorsze ze ktoś na nieswiadomce kupi to auto i to jeszcze w tej cenie :duh: no ale jak ogłoszeniodawca napisał "limitowana edycja jedna z 2500 sztuk, które wychodziły w takiej wersji." a wersje limitowane sa drogie :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Myślę nad kupnem E90 przed liftem. :)

Chciałbym zakupić E90 320i lub 325i, ale niektórzy mi to odradzają ze względu na wysoki koszt eksploatacji np. wymiany rozrządu. Czy zawsze przy wymianie rozrządu trzeba wymienić również wał korbowy? W jakich silnikach rozrząd montowany jest z tyłu, pod przednią szybą? Czy valve tronic naprawdę często się psuje? Po zakupie samochodu na początku chciałbym wymienić rozrząd. Co jeszcze warto zrobić zaraz po zakupie? Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie takiego samochodu? 

Myślałem o BMW z tego ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ID6A0gTY.html

Chcesz kupić e90 z początku produkcji. 80%-90% tych samochodów z ogłoszeń nie nadaje się do eksploatacji - albo ulepy, albo zajechane do granic możliwości, albo mają wady ukryte o których wolałbyś nie wiedzieć, albo wydatki na "bieżące naprawy" zbliżają się do wartości samochodu. Rozrząd w tych samochodach to problem trzeciego albo czwartego rzędu. Twoje pytanie pokazuje, że masz raczej marną wiedzę na temat tego co chcesz kupić , więc albo odpuść albo zleć znalezienie auta komuś kto się zna. Dla swojego dobra :mad2:

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytanie pokazuje, że masz raczej marną wiedzę na temat tego co chcesz kupić , więc albo odpuść albo zleć znalezienie auta komuś kto się zna. Dla swojego dobra :mad2:

Twoja odpowiedź również pokazuje, że masz słabą wiedzę na temat tego co chcę kupić. Możecie Panowie odpowiedzieć na moje pytania? Co jest nie tak z silnikami si? Po lift też nie jest bezawaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytanie pokazuje, że masz raczej marną wiedzę na temat tego co chcesz kupić , więc albo odpuść albo zleć znalezienie auta komuś kto się zna. Dla swojego dobra :mad2:

Twoja odpowiedź również pokazuje, że masz słabą wiedzę na temat tego co chcę kupić. Możecie Panowie odpowiedzieć na moje pytania? Co jest nie tak z silnikami si? Po lift też nie jest bezawaryjny.

 

oczywiście ze możemy :D po to jest forum żeby wymieniać się wiedza :D na początek proponuje użyć :search: a efekt będzie, n.p. taki

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=246901&p=1865507&hilit=si+320+si#p1865507 bodaj czwarty post licząc od góry dokładnie i krotko wyjaśnia co jest z tym silnikiem nie tak :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję. Tego z ogłoszenia sobię odpuszcze. :cool2:

 

prosze :D

niestety jest tak jak kolega kamil_89 napisał :) , większość aut sprzedawanych w Polsce, w tym i nie tylko w tym zakresie, to po prostu grubo kombinowane przez januszy ulepy z wszelkimi dodatkami/"mpakietami" i super zretuszowanymi zdjęciami w ogłoszeniu-wiadomo coś musi odciągnąć uwagę kupującego od ukrywanych przez nich problemow :lol:

ale zostaje to 10-20% aut, które może są gorzej "doposażone" ale często zadbane i jak będziesz miał trochę szczęścia i samozaparcia to znajdziesz fajny egzemplarz, który będzie ci służył. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
V6 też bardzo fajny motor, tylko jak tu znaleźć dobrą sztukę. Będę się oglądał za 2.0 i za 2.5. Co możecie polecić, 323i czy 325i? Mam możliwość kupna auta w Szwecji. Przynajmniej mogę być pewny przebiegu.

Chodzi Ci pewnie o R6 lub I6 (inline six). To, że większy silnik to droższa eksploatacja w używanym aucie to mit. Ja w swoje auto R6 włożyłem przez dwa lata kwotę paliwa i rzeczy eksploatacyjne, a auto ma 10 lat.

Co z tego, że możesz kupić tańsze 320i skoro będzie w stanie takim, że bez 8 tys. zł na naprawy nie podchodź. Patrz na stan auta a nie na to, że mniejszy silnik mniejsze wydatki. Silnik to silnik, do R6 więcej oleju wchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.