Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze tego samochodu nie ma. Jest to przykład w jakiej cenie zostało sprowadzone powyższe auto. Kontaktowałem się z podobnie działającą firmą swego czasu i dostałem kilka ofert na samochody. Procedura wygląda mniej więcej tak: jest samochód, który będzie licytowany za tydzień, dostaję ofertę, za zdjęciami i dokładnym opisem (ale bez końcowej ceny), dostaję tylko informację, ze prawdopodobnie za tyle, a tyle uda się go kupić. Jeśli się decyduję, podpisuję umowę i wpłacam zaliczkę (chyba coś koło tys. złotych - nie pamiętam dokładnej kwoty - raczej niewiele). Firma będzie licytować go do max. tej kwoty. Jeśli wszystko pójdzie ok. samochód przyjeżdża do Polski. Jeśli coś się nie zgadza z opisem lub danymi, które dostałem wcześniej, mogę się wycofać, firma oddaje zaliczkę. To tyle. Opisy samochodów są rzetelne, do zdjęć można mieć jakieś zastrzeżenia (co do jakości), ale wszystko jest całkiem profesjonalnie. Oczywiście po sprowadzeniu, samochód jest czyszczony, myty, niekiedy malowane są zderzaki, które zwykle mają jakieś rysy - dlatego samochód przy odbiorze wygląda zwykle jak nowy (prawie).

Mylisz się kolego, ten samochód jest. Kontaktowałem się z nimi w sprawie tego auta, nawet byłem wstępnie zainteresowany ale odpuscilem. Co rozmiawiałem z nimi przez telefon to przypominali żeby szybko wpłacić zaliczkę bo mają masę klientów na niego i w każdej chwili się może sprzedać. Oczywiscie mialem dostac jakas umowe rezerwacyjna, niestety wynikalo z niej że musze wziac auto, w przeciwnym wypadku zaliczka przepada. A co gdyby okazalo się nie takie jak opisuja? Zrezygnowalem. To wszystko działo się w poniedziałek w tym tygodniu. Dzisiaj mamy piątek wieczór i auto nadal stoi. Więc ja się pytam co jest z nim nie tak? Ja przestałem wierzyć w cuda i wiem, ze za dobre auto trzeba dobrze zapłacić.

 

Co do sposobu działania firm, który opisujesz powyżej, to tak działa m.in. firma Automeritum opisywana już na forum. Auto-house chyba nie działa dokładnie w ten sam sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwsze tego samochodu nie ma. Jest to przykład w jakiej cenie zostało sprowadzone powyższe auto. Kontaktowałem się z podobnie działającą firmą swego czasu i dostałem kilka ofert na samochody. Procedura wygląda mniej więcej tak: jest samochód, który będzie licytowany za tydzień, dostaję ofertę, za zdjęciami i dokładnym opisem (ale bez końcowej ceny), dostaję tylko informację, ze prawdopodobnie za tyle, a tyle uda się go kupić. Jeśli się decyduję, podpisuję umowę i wpłacam zaliczkę (chyba coś koło tys. złotych - nie pamiętam dokładnej kwoty - raczej niewiele). Firma będzie licytować go do max. tej kwoty. Jeśli wszystko pójdzie ok. samochód przyjeżdża do Polski. Jeśli coś się nie zgadza z opisem lub danymi, które dostałem wcześniej, mogę się wycofać, firma oddaje zaliczkę. To tyle. Opisy samochodów są rzetelne, do zdjęć można mieć jakieś zastrzeżenia (co do jakości), ale wszystko jest całkiem profesjonalnie. Oczywiście po sprowadzeniu, samochód jest czyszczony, myty, niekiedy malowane są zderzaki, które zwykle mają jakieś rysy - dlatego samochód przy odbiorze wygląda zwykle jak nowy (prawie).

Mylisz się kolego, ten samochód jest. Kontaktowałem się z nimi w sprawie tego auta, nawet byłem wstępnie zainteresowany ale odpuscilem. Co rozmiawiałem z nimi przez telefon to przypominali żeby szybko wpłacić zaliczkę bo mają masę klientów na niego i w każdej chwili się może sprzedać. Oczywiscie mialem dostac jakas umowe rezerwacyjna, niestety wynikalo z niej że musze wziac auto, w przeciwnym wypadku zaliczka przepada. A co gdyby okazalo się nie takie jak opisuja? Zrezygnowalem. To wszystko działo się w poniedziałek w tym tygodniu. Dzisiaj mamy piątek wieczór i auto nadal stoi. Więc ja się pytam co jest z nim nie tak? Ja przestałem wierzyć w cuda i wiem, ze za dobre auto trzeba dobrze zapłacić.

 

Co do sposobu działania firm, który opisujesz powyżej, to tak działa m.in. firma Automeritum opisywana już na forum. Auto-house chyba nie działa dokładnie w ten sam sposób.

 

Ok. Może też tak być, że samochód jest na miejscu. Skoro jest, to jeszcze lepiej, bo gdybym chciał kupić e90 w takiej wersji to następnego dnia rano byłbym w Gdańsku, czy Gdyni (nie pamiętam gdzie maja siedzibę) i samochód zaprowadził do najbliższego serwisu BMW, a po kilku godzinach, albo byłbym w plecy podróż i 500 zł za sprawdzenie, albo byłbym posiadaczem fajnej bryki z M-pakietem :)

Co do Automeritum - chyba od nich też miałem jakieś oferty. Jedna kiepska, druga całkiem fajna na coupe, ale tym nie byłem zainteresowany. Przejrzałem wątek o Automeritum i nie widzę w nim nic niepokojącego, jedni byli zadowoleni, inni nie... tak bywa. Natomiast uzasadnione wątpliwości może budzić fakt że trzeba podjąć decyzję trochę "w ciemno", co przy kwotach rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych nie jest łatwe :)

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ....

Za pare godzin moje subar impreza wrx jedzie sobie w diably ..... :)

Szukam od jakiegos czasu e90/91 z 2.0d, no i .......

 

Uslyszałem opinie, ze ten silnik to tylko z automatem, bo przy recznej 150 tys. i dwumasa/sprzegło do roboty. Podchodze z duzym dystansem do takich newsów, ale ... moze cos w tym jest? Jesli tak, to bardzo to boli finansowo?

 

Szukam czegos w granicach 45-50 tys. Przebieg, rocznik nie wazny. Niby ogloszen jest duzo, na kilka sprawdzonych vin'ow nawet przebiegi wydają sie realne. Ale powtarza sie jedna historia - wiele aut w ogole nie ma zarejestrowanych przeglądów, wpisy z kluczyka się pojawiają. Ki czort?

v40 -> s60 -> s40 -> s60 -> wrx -> e90 ->A6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w tym budzecie przy założeniu przebieg nie ważny to 99% ofert e90/91 na allegro jest dla Ciebie ... a co do historii to trudno się ją "pisze" od nowa ... co do news'ow polecam atrykuł o silnikach 2.0d w siepniowym BMW TRENDS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w tym budzecie przy założeniu przebieg nie ważny to 99% ofert e90/91 na allegro jest dla Ciebie ... a co do historii to trudno się ją "pisze" od nowa ... co do news'ow polecam atrykuł o silnikach 2.0d w siepniowym BMW TRENDS

 

Tylko jak oddzielic ziarno od plew .... :)

Skąd BMW trends wziąść?

v40 -> s60 -> s40 -> s60 -> wrx -> e90 ->A6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło i zamach w każdym samochodzie się zużywa (wiadomo w klekocie szybciej).

Wymienisz za 3 tys PLN i masz spokój na następne 150tys km

Wychodzi 2gr na km więc to chyba żaden powód do zmartwień. :D

A co automat się nie psuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba w każdym kiosku...sprawdz http://www.tredns.com.pl

...najlepsze sito to budzet ale Twoje dziurawe bardzo :wink: jak od ręki to u handlarzy masz prawie bezwypadkowe ale licznikx2 minimum...można szukac poza RP powypadkowego do naprawy o ile czas nie gra zbytnio roli ... napisz w dziale Ogłoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.automeritum.pl/

 

Napisz maila do nich z opisem co Twoje bmw ma posiadać. Mój ojciec ma trójkę od nich; spotkałem też już kilka osób jeżdżących bmw z automeritum i wszyscy firmę chwalą.

Na prawdę polecam.

 

...przykładowa oferta z ich strony( nie było ceny ale może zle szukałem ) i mamy to samo co u tanich handlarzy czyli poleasingowy samochód z aukcji ... to samo co wszędzie ale w miłej oprawie... może inne auta mają ciekawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleasingowe 320d 07.2008 130kW sedan 122583km przebiegu koniec aukcji 20.09 obecnie 12,032 Eur brutto wycena Rzeczoznawcy+dokumentacja zdjęciowa

Jak jesteś zainteresowany to podaj maila na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poleasingowe 320d 07.2008 130kW sedan 122583km przebiegu koniec aukcji 20.09 obecnie 12,032 Eur brutto wycena Rzeczoznawcy+dokumentacja zdjęciowa

Jak jesteś zainteresowany to podaj maila na PW

 

Co jest złego w autach poleasingowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem czy dobrze rozumiem intencje Twojego pytania? jeśli sprzedający nie ukrywa stanu technicznego i skarbowego to samochód poleasingowy jest atrakcyjny cenowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...nie wiem czy dobrze rozumiem intencje Twojego pytania? jeśli sprzedający nie ukrywa stanu technicznego i skarbowego to samochód poleasingowy jest atrakcyjny cenowo

 

Intencje są czyste :) Pytam, bo znam dobrze rynek aut używanych i wiem, że sporo aut używanych pochodzi z flot i leasingów. Osobiście nie widzę w tym nic złego, bo sam przez 5 lat zarządzałem flotą samochodów służbowych i mogę powiedzieć, że były to auta zadbane, pieczołowicie serwisowane - od ich sprawności zależała mobilność handlowców i ich przełożonych, co bezpośrednio przekładało się na wyniki finansowe firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...myślę, że mój komentarz nie budzi Twoich wątpliwości ... ale masz świadomośc, że nie wszyscy dbali o flotę jak Ty :) zadbane auto zawsze ma wyższą wycenę od zaniedbanego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oczywiście ale rynek chce TANIO tak weryfikuje... więc aby zarobic trzeba kupowac tanio a aby było tanio musi byc duży przebieg i dlatego jak wcześniej wspomniana e91 325d'09 z przebiegiem podnad 190 ma 19 licytujących a F10 530d'09 z pzrebiegiem ponad 160 aż 29 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...oczywiście ale rynek chce TANIO tak weryfikuje... więc aby zarobic trzeba kupowac tanio a aby było tanio musi byc duży przebieg i dlatego jak wcześniej wspomniana e91 325d'09 z przebiegiem podnad 190 ma 19 licytujących a F10 530d'09 z pzrebiegiem ponad 160 aż 29 ...

 

Nie zawsze rynek chce tylko tanio - patrz poprzednia sprzedaż e92 Klagosza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w E90 można w jakiś konkretny sposób poznać rocznik np. po kierownicy?

Dla przykładu pokrętła od temperatury klimatyzatora po 2007r mają srebrne obręcze. Te z 2006r są całe z czarnego plastiku.

Jak to jest z kierownicą? Bo z tego co się orientuję, to starsze modele mają płaską powierzchnię od poduszki powietrznej, a młodsze z okrągłą wyspą na środku.

Dziwne jest w tym aucie:

http://tablica.pl/oferta/bmw-e90-320d-163km-2006r-navi-xenon-skora-czarna-bezwypadkowa-2-wlasciciel-perfekcyjna-zobacz-IDerXT.html

rocznik 2006, a kierownica jakby z 2008???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.