Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

sam stoję przed podobna decyzja choć biorę pod uwagę jeszcze BMW 330d przed liftem. Według mnie za audi przemawia na pewno wnętrze które jest ciekawiej zaprojektowane i niższy koszt utrzymania (cześci tańsze i dostępne wiele dobrych zamienników). Znajomy polecał jeszcze Opla Insignie 2.0 w ON ale strasznie cieżkie auto jak na 160 koni....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie ma xenonu, słabsza jednostka, tapicerka fatalna, mała navi jak Tobie to nie przeszkadza to jedź oglądnij czy zadbany

 

ps. może się ktoś wypowiedzieć jak jest odnośnie uchwytów na kubki, czy to była kwestia doposażenia czy w pewnych rocznikach muszą być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica między E90 a e90 LCI jest jakaś znacząca?

Co głównie się zmieniło ?

 

Wizualnie :

Przód : Inny grill, inna maska, reflektory Bi-xenonowe

Tył : Inna klapa bagażnika, Lampy led

 

Środek : inny iDrive, System nawigacji CIC, inny przycisk start-stop

 

Silnik : "Poprawiony" N47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie mi jeszcze jaka jesr roznica miedzy 330i a 335i? Tylko moca? Bo oba maja 3 litry. Mowicie tez ze 335i jest drozsze od 330i w utrzymaniu czy tansze? 2 wasze ostatnie posty pokazuja 2 przeciwstawne opinie heh.

 

Btw jakie minusy nosi chipowanie? Nie wierze ze zadnych bo takto csemu producent mialby nie wypuszczac mocniejszych wersji, przeciez BMW ma specjalistow ktorzy mogli by od razu tak ustawic silnik jakby byl po chipowaniu, a jednak tego nie robia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica między E90 a e90 LCI jest jakaś znacząca?

Co głównie się zmieniło ?

 

Wizualnie :

Przód : Inny grill, inna maska, reflektory Bi-xenonowe

Tył : Inna klapa bagażnika, Lampy led

 

Środek : inny iDrive, System nawigacji CIC, inny przycisk start-stop

 

Silnik : "Poprawiony" N47

 

Ja mam model przed liftem z bixenonami i nie jest to jakas dokladka tylko w winie są wkodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Planuje zakup bmw e90 i w mojej okolicy jest model 325i z silniki9em N52b25 218km.

 

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego auta http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e90-325-bi-xenon-218km-ID4p95dx.html#a13ba59fe5

 

 

dla zainteresowanych vin WBAVB11060KT53672.

 

p.s nie przeraża mnie przebieg auta ani brak navi. Czekam na Wasze opinie :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Planuje zakup bmw e90 i w mojej okolicy jest model 325i z silniki9em N52b25 218km.

 

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego auta http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e90-325-bi-xenon-218km-ID4p95dx.html#a13ba59fe5

 

 

dla zainteresowanych vin WBAVB11060KT53672.

 

p.s nie przeraża mnie przebieg auta ani brak navi. Czekam na Wasze opinie :) Pozdrawiam

 

 

Jak chcesz mały przebieg za 30k to sobie fiata kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkładka z autohandlu z tyłu, z przodu tablica na szpaxy ciekawe czy trzeba być tak chytrym czy taki leniwym :duh: jedź oglądnij potem będziesz żałował że nie ma

 

co jest powodem tego że nawet wolisz wersję bez navi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy raczej unikać silnika 3.0i 258KM - ale tego chyba nie było w E92. Silnik 3.0i 272KM jest już poprawiony jak pisali poprzednicy i to powinien być dobry wybór.

 

Ja od siebie mogę polecić 3.0d 231KM. Mam taki od ponad 5 lat i jest ogólnie bezproblemowo. Jeszcze lepszy będzie 335d 286KM, ale ja go nie miałem (jeździłem jedynie w 535d 272KM).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

258 napewno nie bylo w coupe ........ dlaczego nalezy unikac tego motoru ?

moich dwoch znajomych uzywa ten silnik gdzie jeden z nich jest w gazie i raczej cale serwisowanie polega na wymianie oleju filtrow swiec - maja go w seri 5 e60..... ja z tego co slyszalem to bardziej awaryjny byl wlasnie ten co mial 272 ... zreszta niewazne i tak nie ma go w coupe :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam e90. Przeczytałem kilka artykułów o silnikach n47 m57 (chyba taką mają nazwę) zapewne mniej palą niż r4 2.0 bądź r6 2.5 ale są bardzo awaryjne i zdecyduje się chyba na r4 2.0 lub r6 2.5 (zależy co będzie w lepszym stanie). Jeszcze mi chodzi po głowie 3.0 diesel, bo podobno też jest mało awaryjny.

 

Jakie oznaczenie ma silnik 3.0 diesel w e90? Z którego roku szukać? Z przed 2007 tak jak benzynę?

 

Z którego roku szukać auta z tymi silnikami? Rozumiem, że przed liftem czyli 2007r? Bo później był problem z wtryskiem, pompami, panewkami, turbiną

 

Kierowałem się trochę tym artykułem http://regiomoto.pl/portal/auta-uzywane/bmw-serii-3-e90-radosc-z-jazdy-smutek-w-serwisie-wideo

Edytowane przez ArtBir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.