Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem skąd się wzięło u Was tyle jadu. W rurkach nie chodzę, Levisy mam, też jeżdżę BMW tak jak Wy.

 

Przesadzas z tym jadem :mrgreen: Marina_club cie grzecznie ukasila bo sie nie zna i nie lubi ALfy Romeo ale faktycznie trzeba porownywac sprawy porownywalne i troche szukasz guza z 3 postami aby powiedziec na forum BMW ze za ta cene wolisz kupic Alfe :shock:

 

żartobliwie napisałem bo wyskoczył jak filip z konopi, nie mam zdania na temat Alfy bo nigdy nie miałem a znać się nie muszę wystarczy że TY się znasz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

myślicie że Mazda psuje się częściej niż Alfa :twisted2: :duh:

nikogo nie zachęcam do takiego auta ale powiem wam że jest dosyć ciekawe!

co do trwałości to miała na blacie 200tyś.km (może kolejny motor ale skoro w AutoReaktywacji mogą wkładać V8 do każdego auta to może i tu by pasował :D )

ja tam jestem jak narazie za 3.0d BMW i jak dla mnie to najwyżej może zmieniać się ilość turbin :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wankla nie jest tak naprawde awaryjny tylko musi byc uzytkowany w specyficzny sposob (np nie wolno nie doprowadzac silnika do temperatury roboczej zanim sie go wylaczy bo zaleje ci swiece) tylko ze malo kto w polsce umie go serwisowac. Za to np silniki mazdy dizla wykazuja awaryjnosc ale nie na zasadzie ze czesto cos pada ale np rozrzad sie zrywa bez oszczerzenia i wiadomo co wtedy sie dzieje... Mazda i ALfa (to juz dawno jest ttlko mit o psujacych sie Alfach) maja podobno usterkowosc, ponizej BMw na pewno.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem, że miałem alfę 159 (150km), miałem też A6c6, b6 passata, coopera, mam e91 i f11 i alfa w porównaniu z tymi modelami, była cudownym samochodem - jakość wykonania,prowadzenie i osiągi porównywalne z e91 i duże lepsze niż c6. I proszę mi tu alfy - zwłaszcza 159 nie obrażać, bo to świetny samochód za niewielkie stosunkowo pieniądze. Poza tym każdy facet pwonien choć raz mieć alfę :D - Clarkson ma rację - to samochód z duszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym każdy facet pwonien choć raz mieć alfę :D

 

:cool2: :cool2:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem jak narazie za 3.0d BMW i jak dla mnie to najwyżej może zmieniać się ilość turbin :mrgreen:

 

super silnik, popieram, jak dotąd wszystkie moje BMW były w dieslu, tym razem powiedziałem sobie, że następna będzie benzyna, i nie dlatego, że diesel zły (wręcz przeciwnie) z czystej ciekawości..=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfy posiadają super stylizacje, są ładne, mają dusze. I na tym koniec.......

 

prowadzenie jest na poziomie BMW, silniki sa na poziomie i trwale (w przeciwienstwie do BMW tutaj). Nie jest zle, wrecz jest dobrze tylko gamma modeli bardzo na razie okrojona.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakość wykonania - przynajmniej w mojej 159 sw JTDM 20V (spalanie w trasie 5 l) - na równi z bmw. Przejechałem nią 40 000 i sprzedałem przy wskazaniu licznika 130000 i nic się nie działo. Nikt mi nie powie, że to niewspaniały samochód. I ta cena ... Ale bmw to bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem jak narazie za 3.0d BMW i jak dla mnie to najwyżej może zmieniać się ilość turbin :mrgreen:

 

super silnik, popieram, jak dotąd wszystkie moje BMW były w dieslu, tym razem powiedziałem sobie, że następna będzie benzyna, i nie dlatego, że diesel zły (wręcz przeciwnie) z czystej ciekawości..=)

 

 

Miałem kiedyś E46 z 2,5i wszystko fajnie ale spalanie mnie przeraza...

U mnie wynosiło 15 w gore po mieście i 8 w trasie...

Poza dźwiękiem silnika (którego nie słychać w kabinie) nie widzę potrzeby kupywania PB, tym bardziej ze chcąc kupić benzynę która dorowna dla 3,0d(po chipie) mocowo to musi być albo z turbina albo V8...

Niedawno przejechałem kilkaset kilometrów 525i E60 za mną jechała E46 320d i powiem wam szczerze ze szła tak samo jak ta Pb a spaliła dużo mniej...

Jeżeli bede myślał o odejść od 3.0d to pewnie zmienie tez marke- choć narazie nie zamierzam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadzenie jest na poziomie BMW.
--- :duh: :nienie: Różnica w prowadzeniu sporo na plus w BMW (tył napęd przekazywanie informacji o drodze na kierownicy)
alfy posiadają super stylizacje, są ładne, mają dusze. I na tym koniec.......
Podpisuje się pod tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masterokocim fajne felgi, cena w miarę. Przebieg (bardzo niski) i bez wypadkowość do sprawdzenia... Jeżeli przebieg i bez wypadkowość się potwierdzi można brać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla was jest to dobra cena, to ja się chyba nie znam... :mrgreen:

...ta kierownica i fotele :( Tylko ten dołożony M Pakiet z zewnątrz ratuje to auto.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla was jest to dobra cena, to ja się chyba nie znam... :mrgreen:

...ta kierownica i fotele :( Tylko ten dołożony M Pakiet z zewnątrz ratuje to auto.

x2 :cool2:

 

do tego ten handlarski bełgot w treści ogłoszenia,

na 90% zmarnowany czas i kasa na sprawdzenie auta,

chyba że kupujesz tylko oczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna ta niebieska, pytanie tylko co się dzieje pod folią, zadzwoń zapytaj na 99% forumowicz więc będziesz mógł poczytać

Po czym poznałeś że forumowicz? :-D a może ktoś wie co ile w takim samochodzie robi się rozrząd? Podobno 2.0d 163 KM to udany silnik.... Wypowie się ktoś posiadający ten model? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna ta niebieska, pytanie tylko co się dzieje pod folią, zadzwoń zapytaj na 99% forumowicz więc będziesz mógł poczytać

Po czym poznałeś że forumowicz? :-D a może ktoś wie co ile w takim samochodzie robi się rozrząd? Podobno 2.0d 163 KM to udany silnik.... Wypowie się ktoś posiadający ten model? :-)

Sugeruje żebyś zajrzał do linku w moim podpisie. Sam ocen czy 2,0 163KM to udany silnik, no problemów z nim jest ogrom.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś wie co ile w takim samochodzie robi się rozrząd? Podobno 2.0d 163 KM to udany silnik.... Wypowie się ktoś posiadający ten model? :-)

Rozrządu się nie robi bo jest łańcuch chyba że zaczyna hałasować (ale to chyba przy przebiegu 400 tyś +)... Osobiście mam ten silnik i po chipie na 185hp/429nm nic ale to nic się z nim nie dzieje... Znajomy ma od 4 lat (300 tyś przebiegu) silnik 150ps w e46 i zupełnie nic poza wymianami oleju nie robił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś wie co ile w takim samochodzie robi się rozrząd? Podobno 2.0d 163 KM to udany silnik.... Wypowie się ktoś posiadający ten model? :-)

Rozrządu się nie robi bo jest łańcuch chyba że zaczyna hałasować (ale to chyba przy przebiegu 400 tyś +)... Osobiście mam ten silnik i po chipie na 185hp/429nm nic ale to nic się z nim nie dzieje... Znajomy ma od 4 lat (300 tyś przebiegu) silnik 150ps w e46 i zupełnie nic poza wymianami oleju nie robił...

Ile masz przebiegu w niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robek123 zweryfikowane 256 tyś km i silnik chodzi jak powinien, na hamowni przed chipem idealnie trzymał serie, teraz 185km/420nm... Zalany LL-04 5W30 Shell, zero brania oleju... Edytowane przez Blade1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.