Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Z ta gwarancja to polecam zaktualizowac informacje :)

Co do wpadek jakościowych - pokazcie mi markę, która ich w dzisiejszych czasach nie zalicza.

Co do awaryjnosci, na pewno dużo większa, niż np japonce, ale bez przesady.

No i jeszcze jedno, na przykładzie mojego egzemplarza - pod wieloma względami, jest to zupełnie przeciętny samochód: nie ma zbyt dużego bagażnika, ma mało miejsca z tylu, bardzo drogi serwis i części, nie pali mało paliwka, baaardzo mało schowkow, uchwytów itd itp - ale kocham go i uwielbiam i nie zamienilbym na żadna inna markę! To jest kwestia podejścia do samochodu, jeśli ktoś ma trochę benzyny w żyłach, bedzie zupełnie inaczej odbierał jazdę samochodem i wszystko co się z nim wiąże i na wymienione wyżej rzeczy może dużo łatwiej przymknac oko. Jednym zdaniem - BMW to nie jest głos rozsądku :) ale dla fana motoryzacji cieżko jest znaleźć coś lepszego.

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do wpadek jakościowych - pokazcie mi markę, która ich w dzisiejszych czasach nie zalicza.

Co do awaryjnosci, na pewno dużo większa, niż np japonce, ale bez przesady.

No i jeszcze jedno, na przykładzie mojego egzemplarza - pod wieloma względami, jest to zupełnie przeciętny samochód: nie ma zbyt dużego bagażnika, ma mało miejsca z tylu, bardzo drogi serwis i części, nie pali mało paliwka, baaardzo mało schowkow, uchwytów itd itp - ale kocham go i uwielbiam i nie zamienilbym na żadna inna markę! To jest kwestia podejścia do samochodu, jeśli ktoś ma trochę benzyny w żyłach, bedzie zupełnie inaczej odbierał jazdę samochodem i wszystko co się z nim wiąże i na wymienione wyżej rzeczy może dużo łatwiej przymknac oko. Jednym zdaniem - BMW to nie jest głos rozsądku :) ale dla fana motoryzacji cieżko jest znaleźć coś lepszego.

 

sedno sprawy , 100% racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... ale kocham go i uwielbiam i nie zamienilbym na żadna inna markę! To jest kwestia podejścia do samochodu, jeśli ktoś ma trochę benzyny w żyłach, bedzie zupełnie inaczej odbierał jazdę samochodem i wszystko co się z nim wiąże i na wymienione wyżej rzeczy może dużo łatwiej przymknac oko. Jednym zdaniem - BMW to nie jest głos rozsądku :) ale dla fana motoryzacji cieżko jest znaleźć coś lepszego.

 

Wypowiedz rodem z forum Alfy Romeo :-). Tam też ludzie usprawiedliwiają w ten sposób swoje auta.

 

O gwarancje po prostu pytam bo nie mama pojęcia, nigdy nie kupiłem sobie nowego auta więc się nie orientuje.

 

P.S

Alfa Romeo to moja ulubiona marka, niestety ostatnio zaczęli robić bardzo wolne samochody :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pol roku :mrgreen:

Ekspertujesz tu o beta testerach a nawet nie wiesz ile jest gwarancji na nowe BMW.

 

Nie wiem czy mam szczescie, czy pecha ale uzytkuje juz chyba trzecie BMW, moj ojciec z siedem uzywal w ostatnich 7-8 latach i niewiem czy to kwestia szczescia ale oboje jestesmy straszliwie zadowoleni. Fakt faktem ze samochody kupujemy nowe lub Demo ponizej 10 000km i wszystkie zostaly sprzedane przed 100 000 km

Ale przez ten okres z autami nie robilismy NIC, tylko serwisy tak jak poleca ASO oraz stacje benzynowe :)

O ile ja jestem samochodowym pedantem i u mnie srodek wyglada jak nowy, tak moj tata samochod uzywa jak samochod, czyli uzytkuje go normalnie ( nie mylic z zajezdzaniem ) i u niego tez wszystko sie ok trzymie. I mowie tu o prawie pelnej gamie modelowej od E46 Coupe po 740d. Nie wiem co trzeba robic zeby w E90 wytrzec tunel srodkowy :shock: panowie te rzeczy jesli juz to robi sie na tylnej kanapie :mrgreen:

 

Taka moja dygresja, to jest tak jak z Range Roverami, ludzie kupuja zajezdzone egzemplarze klepane z przystanku autobusowego, auto zaczyna sie sypac co jest logiczne a oni robia sie wielce ekspertami jakie to jest dziadostwo i robia opinie wszedzie gdzie sie da...

 

Polecam Skode Fabie z gwarancja tam za 40 000pln bedziesz mial nowke z gwarancja bezawaryjna, a jakosc wykonczenia taka sama - wedlug Ciebie :)

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pol roku :mrgreen:

Polecam Skode Fabie z gwarancja tam za 40 000pln bedziesz mial nowke z gwarancja bezawaryjna, a jakosc wykonczenia taka sama - wedlug Ciebie :)

 

Nie wiem czy zauważyłeś że zadałem pytanie co do gwarancji bo się nie orientuje.

Dziękuje za polecenie mi Fabi. Tobie polecam tatuaż BMW na klatce piersiowej :D .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie jestem tak zdesperowany :mrgreen:

 

Gwarancja tominimum dwa lata, moze byc dluzsza zalezy od pakietu. Mozna miec np. 5 lat.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie jestem tak zdesperowany :mrgreen:

 

Gwarancja tominimum dwa lata, moze byc dluzsza zalezy od pakietu. Mozna miec np. 5 lat.

 

Dziękuje za odpowiedz. Nie byłem świadom że w BMW można mieć 5 lat gwarancji.

Taki czas to uważam idealny wynik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji można w tej gwarancji mieć wliczona wymianę materiałów ekploatacyjnych :cool2:

A co do tekstu, ze moja wypowiedz była rodem z forum alfy romeo :) fanatyków tej marki jestem w stanie w zupełności zrozumieć, oni maja czym sobie zrekompensować awaryjnosc ich samochodów. Gorzej, jak się taki focus tdci zaczyna sypac ;)

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy twoje auto posiada xenon skrętny, spryskiwacze na reflektor , idrive, PDA czy inne tego typu rzeczy. Jeśli jest to najbardziej bazowe 318D to faktycznie może się nie psuć.

"

Mnie się psuły "bazowe" rzeczy: zawieszenie, osprzęt silnika, klimatyzacja. Czy któreś z aut tego nie ma , ma nawet focus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo pakietow, to sa takie tak jak wspomnial kolega ze np. Przez 5 lat lub 100 000km nie interesuje cie totalnie nic procz benzyny. Oleje, klocki, tarcze, sprzeglo, zarowka czy cokolwiek jest wymieniana na koszt BMW Polska.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupienie tego teraz tzn. Do auta uzywanego jest drogie...

Najbardziej oplacalne to jest przy nowym aucie.

 

Co do LPG to dajcie spokoj panowie, gaz to mozna sobie do zapalniczki nabic :)

Pomijajac fakt niszczenia silnike itp. To chyba nawet na stacje bylo by mi wstyd podjechac E90 w gazie.

Lepiej wziasc utrzymanego diesla...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej opłacalne byłoby kupienie takiego powiedzmy 2-latka z wykupionym pełnym pakietem :) co miał stracić, to stracił... Oczywiście nie ma to jak nowy, ale dla mnie to już kosmiczne koszta.

Z gazem ja tez sobie nie wyobrażam, ale nie zaczynajmy tematu pod katem "moralnym", bo zaraz bedą wiory leciały :)

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem benzyna owszem będzie tańsza jeśli chodzi o naprawy od diesela ale tylko do momentu w którym założymy do niej gaz.

Instalacja gazowa zawsze będzie "ciałem obcym" dla silnika i nigdy nie zapewni mu optymalnych warunków pracy.

Przerabiałem już 2 raz benzynę z gazem i nigdy więcej się w coś takiego nie wkopie.

Są oczywiście modele fabrycznie wyposażone w LPG ale nie kojarzę żeby BMW kiedykolwiek coś takiego wypuściło (oczywiście nie twierdze że nie po prostu nie kojarzę :) ). Jestem tego zdania co przedmówca. BMW e90 z gazem :lol: (lekki uśmiech).

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych odpowiedzi wynika że są to awarie nie związane z silnikiem. Jak się skusze na bmw to jednak na 320d.

Co do przebiegu to kupie auto tak 100000 do 150000tyś.kilometrów przebiegu.

Może jak będzie miało mniej bajerów to niezawodność będzie większa?

Na co konkretnie zwracać uwagę w tym modelu. Ten kolektor ssący, że cieknie to częsta przypadłość?

Myślę że ten DPF można spokojnie wyciąć. Bo tam to działa na zasadzie różnicy cisnien (mierzą to przetworniki), jak wskażą że tyle samo (bo DPF będzie wycięty)problemu nie będzie. Dobrze rozumuje?

To akurat niema żadnego wpływu na prace silnika.Pzdr

 

Norm spalin i ciemniejszego dymku nie biorę pod uwagę.

Edytowane przez lysy_23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten DPF można spokojnie wyciąć. Bo tam to działa na zasadzie różnicy cisnien (mierzą to przetworniki), jak wskażą że tyle samo (bo DPF będzie wycięty)problemu nie będzie. Dobrze rozumuje?

To akurat niema żadnego wpływu na prace silnika.Pzdr

No nie jest tak do konca, niestety musi to zrobic fachowiec aby usunąć z programu filtr DPF,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten DPF można spokojnie wyciąć. Bo tam to działa na zasadzie różnicy cisnien (mierzą to przetworniki), jak wskażą że tyle samo (bo DPF będzie wycięty)problemu nie będzie. Dobrze rozumuje?

To akurat niema żadnego wpływu na prace silnika.Pzdr

No nie jest tak do konca, niestety musi to zrobic fachowiec aby usunąć z programu filtr DPF,

 

Ale po co usuwać z programu, sterownik będzie brał nadal informacje z przetworników o przepływie spalin, z tym że nigdy nie wykaże zapchania.

Bez interwenci w program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, a raczej czytam, że wątek się rozkręcił :). Pozwolę sobie na małe ad vocem w stosunku do wypowiedzi szymonb. Mianowicie, nie wiem jak trzeba użytkować E90 żeby wytrzeć przedni panel, ale nie wykluczam, że w określonych okolicznościach przyrody jest to możliwe. Poza tym, zapewne mój bolid nie ma tylu bajerów co wersja 330, natomiast, skrętne ksenony, spryskiwacze, elektryczne i podgrzewane siedzenia oraz lusterka, bluetooth, klimatronic, uważam w pojeździe tej klasy co E90 za standard niezależnie od wersji silnikowej i oczywiście bez takiego wyposażenia samochodu bym nie nabył. Śpieszę zawiadomić, że w tym budżetowym i standardowym wyposażeniu, które posiada moja bawarka również się nic nie psuje. No ale może nie zapeszajmy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co sądzicie o takim autku:

Kategoria: Limuzyna, Liczba drzwi 4

Moc w kW: 130 KW / 177 PS

Data pierwszej rejestracji: 11.2007

 

Kolor: czarny Metalik

Oznaczenie koloru: saphirschwarz metallic

Stan licznika: 154.000 Kilometr -Czy taki przebieg nie jest za duży - chce autem pojezdzić ok 5 lat? - co radzicie?

Oryginalny tachometr: Tak

 

Łączna liczba znanych właścicieli: 1 Właściciel

 

• ABS

• Asystent parkowania: PDC (Czujniki parkowania pojazdu) ( z przodu, część tylna )

• Automatyczna klimatyzacja

• Czujnik deszczu

 

• Elektryczne podnosniki szyb z przodu i z tyłu

• Elektryczny szklany dach przesuwany

• Immobilizer

• Podgrzewane siedzenia z przodu

• Kierownica wielofunkcyjna

• Komputer pokładowy

• Lusterko składany elektrycznie

• Nawigacja (z zakładu ): Kartendarstellung

 

• Poduszki powietrzne: 6

• Program kontroli pojazdu: DTC

• Radio / CD

• Reflektor przeciwmgłowy

• Skórzana kierownica

• Światło o okreslonej krzywiźnie

• Telefon: Przygotowanie

• Tempomat

• Wspomaganie

• Xenon

• Zamek centralny - FB

 

Zdjęcia:

http://img10.imageshack.us/i/44560002.jpg/

http://img530.imageshack.us/i/14009404.jpg/

http://img823.imageshack.us/i/94376120.jpg/

http://img819.imageshack.us/i/20074186.jpg/

http://img197.imageshack.us/i/21543345.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan licznika: 154.000 Kilometr -Czy taki przebieg nie jest za duży - chce autem pojezdzić ok 5 lat? - co radzicie? . Moim skromnym zdaniem możesz brać śmiało, sprawdź jeszcze na kluczyku jaki przebieg [może być inny, żebyś miał pewność], i czy dzwonu nie miał :) wiadomo. Jak możesz to powiedz dla nas jaka cena, lub na priv. (Ja już wiem, że jak kiedyś będę jeszcze raz kupował auto to tylko bmw) :) to taka moja dygresja na podsumowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.