Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taaak dziadek, po 70, nie jeździ w deszczu - Niemiecki mit.

 

Kupić auto od dziadka to czasem gorzej niż od normalnego, bo dziadki czasem strasznie dziadują i oszczędzają... I nie piszcie mi teraz że w Niemczech jest inaczej, to pokolenie wymiera i żeby trafić takie auto to trzeba mieć naprawdę farta.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem E30 od dziadka, który nie latał w deszczu...:) Ale rzeczywiście trochę dziadował - od 88 roku nie wymieniłł opon.

 

Twój przypadek to jest inna bajka, i auto z innej bajki. Ale jak sam wiesz, takie rodzynki znikają w ciągu kilku godzin... :wink:

 

oxygene113 myślisz że w Angli jest inaczej ? :) Tam też są cwani Turcy, Polacy itd. którzy dbają o to żeby auto się szybciej sprzedało :)

Najlepsza opcja to kupno z znanego nam źródła ( ewentualnie od poprzedniego właściciela po sprawdzeniu historii samochodu ) lub BMW Premium Selection - masz gwarancje.

 

No a najlepiej kupić nowe :wink: Wtedy pierwszy "pierdz*sz" w fotel :twisted:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee. Tutaj po pierwsze nie ma Turkow, a po drugie nikt w cofanie licznikow sie nie bawi.. Tutaj przy wymianie glupiego tlumika, czy nawet zakupie wycieraczek pytaja sie o przebieg samochodu (od razu jest baza danych aktualizowana w DVLA). Ciezko jest tutaj oszukac na cofaniu licznika. Jedyne co trzeba obowiazkowo sprawdzic to HPI (notowania o wypadkach, stluczkach, itd).. Oczywiscie cwaniacy sie zdarzaja, np Hindusi, ktorzy kupuja bite auta (z niezarejestrowanymi stluczkami - "na lewo") i probuja "klepac".. Na szczescie maja z regoly dwie lewe rece i taki madry Polak od razu widzi, ze cos jest nie tak. Sam kiedys mialem "przyjemnosc" ogladac Golfa V. Mimo, iz sie nie znam na samochodoach wysmialem goscia z miejsca.. Niby bezwypadkowy a tak speplal robote ze z daleka bylo widac, pod maska popekane plastiki (nawet nie wymienil, a to przeciez sa grosze).. Chcial za niego 7 tys GBP, a pozniej zaczal mnie wrecz blagac bym go za 4 tys wzial... O malo co w palnik nie dostal, stracilem tylko czas...
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe turasy brudasy, hindusi czy jak ich zwał tak zwał są wszędzie :)

 

Doszedłem do tego wniosku po tym, jak co roku latam do Tokyo, kiedyś ich nie było. Spotkanie Amerykanina lub Europejczyka było możliwe, ale jak na ich ludność nie widoczne. A w tym roku widziałem z 5-7... Niby nic, ale jednak.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche schodzimy z tematu...:) To prawda, ciapatowo sie szerzy coraz bardziej.. Niedlugo do Polski dotra :shock:

 

Wracajac do tematu to auta na pewno nie kupie od kolorowego, prywatnego, przydroznego pseudo dealera.. Bede szukac u powaznych dealerow np autoquake czy arnoldclark albo cargiant.

 

Czyli rozumiem panowe, ze po BMW nie da sie na pierwszy rzut oka stwierdzic jak byl eksplaotowany?? Widocznie sa to naprawde dobre samochody :)

 

Czytam troche o 3 litrowych silnikach. Powiedziano mi ze sa mniej awaryjne niz 2.0, ale czy 2.0 sa wogole awaryjne? Jak sie leje dobre paliwo i z glowa jezdzi to cos sie moze powaznego zepsuc?

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Przepraszam za mały OT panowie ale w dzisiejszych czasach taki rasizm uskuteczniać i to na szanującym się forum dobrej marki ?? :nienie:

 

Moim świadkiem na ślubie np. był Marokańczyk mieszkający na stałe od dziecka w Niemcowni i jakoś specjalnej różnicy między mną czy wami to nie ma.

 

Ciekawi mnie Wasze hater-stwo O_O

 

Choć fakt faktem od Turka albo Włocha albo Greka auta bym nie kupił :mad2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Niemczech już więcej kolorowych niż rodowitych Niemców :) Nie mówie że wszyscy, ale większość ma dwie lewe ręcę i kombinuje...

 

Co do ich nalotu na Polskę to wątpie, u nas nie ma miodów... Sami jesteśmy na tyle "cwani" że co się da to już sami robimy, więc za duża konkurencja :mrgreen:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam Panowie uogólniacie ;P Ja poprzednie E46 kupiłem u Turka-Niemca i auto sprawowało się genialnie :). Z resztą kto w niemieckich autohausah sprzedaje auta jak nie Turki ;). Kupienie auta od Niemca-prywaciarza graniczy z cudem :) a jeszcze od dziadka ;) hehe.

 

Skończyły się stare Niemcy, a liczniki i kombinacje są chlebem powszednim - tak jak w naszych kochanym kraju.

 

 

Wracając do tematu... kolega chce kupić auto z kierownicą po złej stronie ;) - także to dużo tłumaczy. Sprawdzałeś ceny nowych aut w UK? Z tego co wiem cyny są dużo niższe. Komisy przecież też tam są, ludzie prywatni, którzy chcą sprzedać taki pojazd - też. Orientowałeś się w tym temacie?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały OT panowie ale w dzisiejszych czasach taki rasizm uskuteczniać i to na szanującym się forum dobrej marki ?? :nienie:

 

Moim świadkiem na ślubie np. był Marokańczyk mieszkający na stałe od dziecka w Niemcowni i jakoś specjalnej różnicy między mną czy wami to nie ma.

 

Ciekawi mnie Wasze hater-stwo O_O

 

Choć fakt faktem od Turka albo Włocha albo Greka auta bym nie kupił :mad2:

Od Wlocha :shock: To jakis stereotyp,ja mieszkam we Wloszech i powiem ze Wlosi naprawde dbaja o swoje auta,jak widze jakie szroty sie kupuje w Polsce to szkoda porownywac,no chyba ze mowa o polskich chandlarzach co sciagaja stad auta przeznaczone tutaj na zlom :lol:

ps.ja bym nigdy nie kupil uzywanego auta w Polsce,bo jak widze jak przy nich kombinuja to strach jezdzic :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak, nikt jak Włoch nie dba o dobre samopoczucie następnego właściciela jego samochodu i dla tego samopoczucia cofa licznik o połowę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam Panowie uogólniacie ;P Ja poprzednie E46 kupiłem u Turka-Niemca i auto sprawowało się genialnie :). Z resztą kto w niemieckich autohausah sprzedaje auta jak nie Turki ;). Kupienie auta od Niemca-prywaciarza graniczy z cudem :) a jeszcze od dziadka ;) hehe.

 

Skończyły się stare Niemcy, a liczniki i kombinacje są chlebem powszednim - tak jak w naszych kochanym kraju.

 

 

Wracając do tematu... kolega chce kupić auto z kierownicą po złej stronie ;) - także to dużo tłumaczy. Sprawdzałeś ceny nowych aut w UK? Z tego co wiem cyny są dużo niższe. Komisy przecież też tam są, ludzie prywatni, którzy chcą sprzedać taki pojazd - też. Orientowałeś się w tym temacie?

 

Pzdr.

 

HEHE.. Moj tesc tez tak samo mowi.. Wszytko dobrze ladne samochody - Tylko ta kierownica :)

Odnosnie cen BMW 320d juz wczesniej pisalem. Nowa z salonu 320d coupe kosztuje 33 tys GBP, a uzywana 3 letnia juz tak od 15 tys GBP mozna wyrwac. Ja chce z jak najmniejszym przebiegiem czyli 17-nawet do 20 tys funtow musze na chwile obecna szykowac..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały OT panowie ale w dzisiejszych czasach taki rasizm uskuteczniać i to na szanującym się forum dobrej marki ?? :nienie:

 

Moim świadkiem na ślubie np. był Marokańczyk mieszkający na stałe od dziecka w Niemcowni i jakoś specjalnej różnicy między mną czy wami to nie ma.

 

Ciekawi mnie Wasze hater-stwo O_O

 

Choć fakt faktem od Turka albo Włocha albo Greka auta bym nie kupił :mad2:

 

 

W sumie nie wazne od kogo (kto akurat na kasie siedzi w dany dzien :)). Wazne zeby auto kupic od jakiegos znanego dealera z gwarancja chociaz na pol roku. Wtedy mozna sobie dokladnie auto przetestowac, podjechac tu i tam.. Sa takie salony samochodowe ktore biora nasz samochod w rozliczeniu. Przed ubiciem targu testuja fure z tydzien czasu... Sa niestety tez takie saloniki, ktore biora nasz samochod od reki bez patrzenia nawet czy ma ksiazke serwisowa i TAKICH DEALEROW TRZEBA UNIKAC SZEROKIM LUKIEM!

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak, nikt jak Włoch nie dba o dobre samopoczucie następnego właściciela jego samochodu i dla tego samopoczucia cofa licznik o połowę :D

Ciekawe skad takie nieprawdziwe stereotypy sie biora :duh: moze gdzies w Neapolu czy Sycyli to owszem zdarza sie,ale na polnocy kraju sprzedaza aut uzywanych zajmuja sie salony lub profesjonalni sprzedawcy,trafiaja tam tylko auta w dobrym stanie(te w gorszym trafiaja do handlarzy np. z Polski) jest troche drozej ale kupujac auto masz roczna gwarancje i przebieg zagwarantowany na umowie,zaden taki salon nie bawi sie w jakies cofania bo popsulby sobie opinie i zrobil zla reklame,nie mowiac o konsekwencjach prawnych.W porownaniu z tym co sie dzieje u nas w Polsce na rynku aut uzywanych to szkoda gadac bo jestesmy 100 lat za murzynami :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest w Anglii.. Tylko trzeba kupowac u znanych dealerow.. A co do Polski to prawda jest to kraj barbarzynski. Samochodu bym tu chyba nie kupil, nawet w salonach mozna kupic auto nowe - bite hehe (kiedys w TVN-ie bylo na ten temat).

 

Ponizej artykul warty uwagi:

 

http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/spowiedz-handlarza,1270103,415

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj auta z:

- sportowymi fotelami (zawsze sa w M-pakiecie) - nawet szmaciane sporty z reczna regulacja (opcja A) sa duzo lepsze niz opcja zwyklych foteli, ale ze skora i pamiecia (opcja B). Czasami tanio (opcja Aza 2500pln) znaczy lepiej niz drogo (opcja B 15.000pln)

- idrivem - nie chodzi o sama navi, ale znacznie wygodniejszy dostep do muzyki/telefonu/opcji serwisowych

- zlaczem USB - dolozenie go potem jest trudne/drogie - chyba ze nie przeszkadza Ci nagrywanie plytek

- kierownica M, lub chociaz sportowa (grubosci tej standardowej nie stosuja juz nawet popularne marki

- automatem - omijasz kilka problemow typu dwumasa i kupujesz z wiekszym prawdopodobienstwem auto mniej zuzyte.

Jak bedziesz kupowal to zdecyduj sie na wersje 184KM. Po pierwsze to auto po lifcie (nie chodzi o wygląd bo ten w coupe nie zmienił się aż tak bardzo, ale zawsze sa jakies poprawki). Poza tym to auto jest bardziej ciche niz wersja 177KM - szczegolnie na postoju/w korkach.

Auta po lifcie zawsze sie lepiej odsprzedaje. Na poczatku te liftingi nie bardzo widac, ale po paru latach ma to znaczenie (patrz E60,X3)

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj auta z:

- sportowymi fotelami (zawsze sa w M-pakiecie) - nawet szmaciane sporty z reczna regulacja (opcja A) sa duzo lepsze niz opcja zwyklych foteli, ale ze skora i pamiecia (opcja B). Czasami tanio (opcja Aza 2500pln) znaczy lepiej niz drogo (opcja B 15.000pln)

- idrivem - nie chodzi o sama navi, ale znacznie wygodniejszy dostep do muzyki/telefonu/opcji serwisowych

- zlaczem USB - dolozenie go potem jest trudne/drogie - chyba ze nie przeszkadza Ci nagrywanie plytek

- kierownica M, lub chociaz sportowa (grubosci tej standardowej nie stosuja juz nawet popularne marki

- automatem - omijasz kilka problemow typu dwumasa i kupujesz z wiekszym prawdopodobienstwem auto mniej zuzyte.

Jak bedziesz kupowal to zdecyduj sie na wersje 184KM. Po pierwsze to auto po lifcie (nie chodzi o wygląd bo ten w coupe nie zmienił się aż tak bardzo, ale zawsze sa jakies poprawki). Poza tym to auto jest bardziej ciche niz wersja 177KM - szczegolnie na postoju/w korkach.

Auta po lifcie zawsze sie lepiej odsprzedaje. Na poczatku te liftingi nie bardzo widac, ale po paru latach ma to znaczenie (patrz E60,X3)

 

Dzieki kolego.. Jeszcze tylko pytanko czy skora latem na wystawieniu na slonce nie parzy? Zawsze bylem jednak przeciwnikiem skory. Skoro kazdy poleca wiec cos w tym jest i musze sie jeszcze zastanowic... Myslalem o manualu jednak, ale skoro automat jest bardziej niezawodny... A jak ze spalaniem wtedy sprawa wyglada?.. Zlacze USB to faktycznie bardzo istotna rzecz (mp3 z zewnetrznych dyskow - super sprawa). Jesli wersja 184 km to juz chyba lepiej bedzie mi kupic nowke z salonu, bo jak tutaj na forum przeczytalem wersje 320d coupe z tym silnikiem sa od 2010 wzwyz.

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak, nikt jak Włoch nie dba o dobre samopoczucie następnego właściciela jego samochodu i dla tego samopoczucia cofa licznik o połowę :D

Ciekawe skad takie nieprawdziwe stereotypy sie biora :duh: moze gdzies w Neapolu czy Sycyli to owszem zdarza sie,ale na polnocy kraju sprzedaza aut uzywanych zajmuja sie salony lub profesjonalni sprzedawcy,trafiaja tam tylko auta w dobrym stanie(te w gorszym trafiaja do handlarzy np. z Polski) jest troche drozej ale kupujac auto masz roczna gwarancje i przebieg zagwarantowany na umowie,zaden taki salon nie bawi sie w jakies cofania bo popsulby sobie opinie i zrobil zla reklame,nie mowiac o konsekwencjach prawnych.W porownaniu z tym co sie dzieje u nas w Polsce na rynku aut uzywanych to szkoda gadac bo jestesmy 100 lat za murzynami :duh:

 

Kolego, ależ możesz życ w przeświadczeniu , że jest tak jak piszesz ... ale wszystko co się rozbije na północy trafia na południe i znowu staje się bezwypadkowe ... i dla przypomnienia Włosi to Arabowie północy ... Włochy to piękny kraj ale tez piękne wałki kręcą a jeśli Ty nie znasz tych, którzy je robią do dobrze bo jesteś wsród uczciwych ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest w Anglii.. Tylko trzeba kupowac u znanych dealerow.. A co do Polski to prawda jest to kraj barbarzynski. Samochodu bym tu chyba nie kupil, nawet w salonach mozna kupic auto nowe - bite hehe (kiedys w TVN-ie bylo na ten temat).

 

Ponizej artykul warty uwagi:

 

http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/spowiedz-handlarza,1270103,415

 

...a od kiedy to znani handlarze/dealerzy nie robią wałków? W każdym kraju KAŻDY dealer robi wałki tylko nie w każdym kraju można łatwo sprawdzic ile razy prawnicy maj podstawy do pozawania ich ... poza tym samochód naprawiony w fabryce w salonie jest bezwypadkowy ... Koledzy więcej realizmu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie nie ma sie co klocic gdzie kreca walki a gdzie nie, mieszkam w uk juz pare lat tez kreca walki i to konkretne i nie tylko slynni ciapole tylko brytyjczyki, w niemczech mam znajomych moga to potwierdzc tez sa przekrety, slynna holandia jak sie zaczelo eldorado na sciaganie samochodow na miejscu mozna bylo korekte licznika zrobic i kupic ksiazke serwisowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.