Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Auta są bardziej komfortowe i dają więcej radości z jazdy, ale mają twarde, dużo twardsze od Passata zawieszenie. Ja wole twardo niż fotel bujany, ale to kwestia gustu.

 

Poprostu na dziurach i naszych wydmach zamiast dróg będzie twardo :)

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak skora w BMW? Warto kupic? Kiedys jechalem mercedesem klasy c ze skorzanymi siedzeniami i sie rozczarowalem. Siedzenia wogole nie trzymaly. Przy gwaltownym hamowaniu/ruszaniu masakra.. Miesnie trzeba bylo napinac :)
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jechałeś C63AMG :twisted:

 

Po 1. To nie skóra zapewnia trzymanie, a profil fotela.

Po 2. Skóre warto wziąść

Po 3. Jak chcesz mieć dobre trzymanie to musisz wziąść Sportowe Fotele - pompowane boczki + pompowane lędźwie.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta są bardziej komfortowe i dają więcej radości z jazdy, ale mają twarde, dużo twardsze od Passata zawieszenie. Ja wole twardo niż fotel bujany, ale to kwestia gustu.

 

Poprostu na dziurach i naszych wydmach zamiast dróg będzie twardo :)

 

Tak sie sklada, ze na stale mieszkam w UK (6 lat) i na codzien mamy tu swietne drogi (autostrady). Wiem... w tej Polsce moga byc problemy, zwlaszcza na mazurach... Bede szukac takiego z 17 calami zamiast 18 :) Tutaj nowy taki kosztuje w podstawie 31 tys GBP. Uzywane sa w roznych cenach (zaleznie od przebiegu). Mozna juz kupic (taki jaki mi sie podoba) za 13-18 tys funtow.

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wyborem skrzyni biegow? Czy warto kupic automata czy lepiej 6 biegow manual? W passacie manual 6-biegowy mi sie rozsypal w polowie Niemiec przy przebiegu 120 tys km. Naprawa 3,5 tys euro :( Mam nadzieje, ze BMW to BMW jak to juz slyszalem od niejednego specjalisty..
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Jest to właściwie to samo tylko z updateowanym softem, spalanie może bycminimalnie mniejsze w wersji 184 konnej.

 

A co do skrzyni to ja mam manual i jest fajnie i w ogóle, ale następny na 100% będzie automat :roll:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to właściwie to samo tylko z updateowanym softem, spalanie może bycminimalnie mniejsze w wersji 184 konnej.

 

A co do skrzyni to ja mam manual i jest fajnie i w ogóle, ale następny na 100% będzie automat :roll:

 

Czyli teoretycznie nie ma co przeplacac za 184 konna? Zchipowac kazdy moze.. Myslalem ze te od 2010 to sa jakies inne konstrukcje silnikow...

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokos nie wiem jak coupe ale e90 ma lepsze zawieszenie i jeździ się lepiej niż paskiem 3c (e90 bardziej komfortowa) jak dałem sie przejechać mojej mamie która porusza się passatem to powiedziała że następne auto to bmw ale troszkę jej odradzam z tylnym napędem i tylko XD jej proponuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje koledze wybrac sie do salonu na jazde probna a pozniej sprawdzic cennik serwisu.

Za duzo razy widze w twoich postach pytanie o koszty, spalanie itp. Mysle ze jak w BMW wysypalaby Ci sie w niemczech skrzynia biegow to 3500E byloby za malo (nikt ci tu nie zagwarantuje, ze cos sie nie posypie w aucie). Wg mnie patrzenie na BMW jako auto dla oszczedzajacych to zle spojrzenie, ale wybor nalezy do Ciebie.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje koledze wybrac sie do salonu na jazde probna a pozniej sprawdzic cennik serwisu.

Za duzo razy widze w twoich postach pytanie o koszty, spalanie itp. Mysle ze jak w BMW wysypalaby Ci sie w niemczech skrzynia biegow to 3500E byloby za malo (nikt ci tu nie zagwarantuje, ze cos sie nie posypie w aucie). Wg mnie patrzenie na BMW jako auto dla oszczedzajacych to zle spojrzenie, ale wybor nalezy do Ciebie.

 

Wlasnie dlatego mi zaproponowano BMW (oszczednosc). Po 1. Mniejsza awaryjnosc (bardzo istotne w moim przypadku), po 2. Mniejsze spalanie. po 3. Lepsze przyspieszenie i komfort jazdy.

 

W passacie w przeciagu roku wymienilem skrzynie biegow, kolo dwumasowe, wszelakie filtry razem z rozrzadem, kosztowalo nie malo. Dodatkowo dochodzi fakt slabego silnika w VW 2.0 TDI. Moze glowica mi peknie, albo pompowtryski padna?... Kolejna kasa... Nie mam sie czym chwalic passat mnie kosztowal razem z kosztami tyle co 3 letnia 320d. Zreszta oszczedzanie tutaj jest pojeciem wzglednym.. Jak ktos chce oszczedzac to kupuje fiata punto. Ja szukam pewnego samochodu i zeby oczywiscie nie palil mi 20l na 100km.

 

Przegladalem to forum pod wzgledem awaryjnosci 320d i jest znacznie mniej problemow niz na forum passata. W dodatku powazniejsze problemy maja ci co siagneli samochody z Niemiec i maja krecone liczniki... Chcialbym sie dowiedziec wiecej na temat tego samochodu od tych co takie auto maja. Jak do tej pory same pochwaly zbiera BE-EM-KA :)

 

Poza tym chce kupic auto z malym przebiegiem. Jesli nie znajde takiej jaka bedzie mi pasowac to ewentualnie z salonu nowa (ale musze dozbierac jeszcze pieniazkow). No i z salonu jest z gwarancja. Jedyna wada to taka, ze po roku strasznie traci na wartosci...

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wnioskuję, że trafiłeś na jakiegoś felernego Passata. Nikt nie gwarantuje Ci, że kupująć używane 320d nie będziesz miał podobnych problemów. Ja kupiłem auto z przebiegiem 154kkm a teraz blisko 200kkm nic Cię z autem nie dzieje po za typowymi usterkami tego modelu. Inni mając mniejsze przebiegi mieli problem z dwumasą, sprzęgłem, wtryskami i innymi rzeczami. Także dużo zależy od tego kto autem i jak wcześniej jeździł jak one dbał i serwisował. Zakup używanego auta to loteria. Nigdy nie wiesz co się trafi.

 

Czy ja wiem czy 320d to oszczędne auto? ~10l/100 po mieście ON jak nic. Na trasie fakt - oszczędne - spali mniej ;)

 

Jak już chcesz kupić coś pewnego to polecam zakup auta z programu BMW Premium Selection, masz wtedy gwarancję :cool2:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wnioskuję, że trafiłeś na jakiegoś felernego Passata. Nikt nie gwarantuje Ci, że kupująć używane 320d nie będziesz miał podobnych problemów. Ja kupiłem auto z przebiegiem 154kkm a teraz blisko 200kkm nic Cię z autem nie dzieje po za typowymi usterkami tego modelu. Inni mając mniejsze przebiegi mieli problem z dwumasą, sprzęgłem, wtryskami i innymi rzeczami. Także dużo zależy od tego kto autem i jak wcześniej jeździł jak one dbał i serwisował. Zakup używanego auta to loteria. Nigdy nie wiesz co się trafi.

 

Czy ja wiem czy 320d to oszczędne auto? ~10l/100 po mieście ON jak nic. Na trasie fakt - oszczędne - spali mniej ;)

 

Jak już chcesz kupić coś pewnego to polecam zakup auta z programu BMW Premium Selection, masz wtedy gwarancję :cool2:

 

Pzdr.

 

Sasiad tez kupil paska w tym samym czasie co ja i pompowtryski juz 2 razy wymienial (przy przebiegach 100 i 140 tys km z tego co pamietam).

 

Producent BMW podaje takie dane odnosnie spalania sredniego:

 

Combined: 60.1 mpg (miles per galon)

 

1 mila to 1,61 km a 1 galon to 4,4 litra. Czyli srednie spalanie daje nam 4,5 litra na 100km.

 

http://www.buyacar.co.uk/bmw_3_series_diesel_saloon/car_320d_184_se_4dr_18923.jhtml

 

Czy to moze byc prawda?

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wnioskuję, że trafiłeś na jakiegoś felernego Passata. Nikt nie gwarantuje Ci, że kupująć używane 320d nie będziesz miał podobnych problemów. Ja kupiłem auto z przebiegiem 154kkm a teraz blisko 200kkm nic Cię z autem nie dzieje po za typowymi usterkami tego modelu. Inni mając mniejsze przebiegi mieli problem z dwumasą, sprzęgłem, wtryskami i innymi rzeczami. Także dużo zależy od tego kto autem i jak wcześniej jeździł jak one dbał i serwisował. Zakup używanego auta to loteria. Nigdy nie wiesz co się trafi.

 

Czy ja wiem czy 320d to oszczędne auto? ~10l/100 po mieście ON jak nic. Na trasie fakt - oszczędne - spali mniej ;)

 

Jak już chcesz kupić coś pewnego to polecam zakup auta z programu BMW Premium Selection, masz wtedy gwarancję :cool2:

 

Pzdr.

 

Sasiad tez kupil paska w tym samym czasie co ja i pompowtryski juz 2 razy wymienial (przy przebiegach 100 i 140 tys km z tego co pamietam).

 

Producent BMW podaje takie dane odnosnie spalania sredniego:

 

Combined: 60.1 mpg (miles per galon)

 

1 mila to 1,61 km a 1 galon to 4,4 litra. Czyli srednie spalanie daje nam 4,5 litra na 100km.

 

http://www.buyacar.co.uk/bmw_3_series_diesel_saloon/car_320d_184_se_4dr_18923.jhtml

 

Czy to moze byc prawda?

 

Sorry, ale tabelki producentów to wiesz gdzie sobie można wsadzić? ;) Widziałeś w jakich warunkach odbywają się testy takiego spalania? Wręcz w laboratoryjnych.

 

4,5 spaliła Mi moja E90 na trasie Lublin - Kraków tak jak napisał Kokos przy 90km/h bez pałowania, nagłego hamowania, przyspieszania, po prostu jazda lajtowo-emerycka :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic tu nastepnego tematu o spalaniu, ale niektorym to auta naprawde malutko spalaja. Ja bynajmniej takich wynikow nigdy nie widzialem u siebie. Reasumujac 320d bedzie palic Ci tyle samo co Passat 2.0d.

Koncowki wtryskow leca w Passacie bo sa czule na paliwo mysle ze te w 320d tez sa czule, pojawily sie juz tu tematy o wartosciach korekcji na wtryskach, co do padajacych dwumas to nie jest tragicznie ale tez byly takie tematy. Po prostu auto z 2giej reki to loteria i nigdy nie wiadomo co moze poleciec.

Rozumiem ze BMW zostalo Ci polecone jako auto oszczedne do jazdy na kropelce, aczkolwiek radze sie zastanowic nad takim podejsciem. Jesli jednak zdecydujesz o zakupie BMW to zapraszamy na forum.

Swoja droga jesli szukales oszczednego auta to dlaczego kupiles Passata 2.0d, wszyscy wiedza ze to jest porazka, do jazdy na kropelce jest 1.9 z DSG, i naprawde daje rade.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic tu nastepnego tematu o spalaniu, ale niektorym to auta naprawde malutko spalaja. Ja bynajmniej takich wynikow nigdy nie widzialem u siebie. Reasumujac 320d bedzie palic Ci tyle samo co Passat 2.0d.

Koncowki wtryskow leca w Passacie bo sa czule na paliwo mysle ze te w 320d tez sa czule, pojawily sie juz tu tematy o wartosciach korekcji na wtryskach, co do padajacych dwumas to nie jest tragicznie ale tez byly takie tematy. Po prostu auto z 2giej reki to loteria i nigdy nie wiadomo co moze poleciec.

Rozumiem ze BMW zostalo Ci polecone jako auto oszczedne do jazdy na kropelce, aczkolwiek radze sie zastanowic nad takim podejsciem. Jesli jednak zdecydujesz o zakupie BMW to zapraszamy na forum.

Swoja droga jesli szukales oszczednego auta to dlaczego kupiles Passata 2.0d, wszyscy wiedza ze to jest porazka, do jazdy na kropelce jest 1.9 z DSG, i naprawde daje rade.

 

Dlaczego kupielm passata 2.0 tdi??? Juz pisze.. Trase Olsztyn-Birmingham 2000 tys kilometrow pokonalem, ze srednia predkoscia 102 km/h (to bardzo duzo!!!). Same Niemcy (600km) przejechalem w 4 i pol godzinki (170-190km/h). Na calej trasie spalil mi 6,5 litra. Biorac pod uwage mase samochodu i ladunek to super wynik! Zostawilbym passata sobie gdyby nie jego awaryjnosc. Juz mam dosyc wydawania kasy na naprawy. Moj samochod ma przejechane juz 160 tys km i wciaz wyglada jak nowy, nic nie jest "rozklekotane". Zero zuzycia (sladow) w srodku, a mimo to mial juz powazne usterki mechaniczne.. Prosze wybaczyc, ale samochod ktory przy wyprzedzaniu nagle staje to jest jakas pomylka.. Kupowalem go z gwarancja od dealera i nie bylo to w ciemno (2 mechanikow mi go ogladalo)..

 

BMW 320d jest zdecydowanie mniej awaryjne biorac pod uwage ilosc wypowiedzi na forach odnosnie awaryjnosci B6 2.0 tdi i 320D 2.0.

 

Spalanie musi miec mniejsze 320D poniewaz emisja spalin jest mniejsza niz w przypadku paska. Dla przykladu : W Anglii podatek drogowy jest zalezny od emisji spalin i przykladowo dla mojego passata kosztuje 155 GBP / rok a dla BMW coupe 2.0 90 GBP na rok.

Chyba cos w tym jest, nieprawdaz?

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5 raczej nie, no może na trasie przy 90km/h.

 

realne spalanie na trasie to:

Do 140km/h 5.8-6.0L

Powyżej około 6.2-6.6L

 

To nie tak zle :) Calkiem super biorac pod uwage osiagi (przyspieszenie, moc, moment)... Passat tylko spaliny powacha..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale tabelki producentów to wiesz gdzie sobie można wsadzić? ;) Widziałeś w jakich warunkach odbywają się testy takiego spalania? Wręcz w laboratoryjnych.

 

4,5 spaliła Mi moja E90 na trasie Lublin - Kraków tak jak napisał Kokos przy 90km/h bez pałowania, nagłego hamowania, przyspieszania, po prostu jazda lajtowo-emerycka :)

 

Pzdr.

 

Wiesz.. Chocbym passatem na luzie jechal to mi nigdy komputer nie pokaze 4,5l/km. Najmniej pokazal mi 5,2 jadac 100 km/h na 6 biegu. 90 km na 6 biegu jest za wolno dla tego samochodu...

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że dla mnie to spalanie też było szokiem, ale wiadomo co to była za jazda, ruch mały, późno w nocy, bez pośpiechu... Normalnie auto trasa Lublin-Olsztyn-Lublin czy Lublin-Kraków-Lublin bez oszczędzania (zgodnie z przepisami ;) ) ze zdrowym rozsądkiem to spalanie rzędu 6,7l - 7,2l. Ale to o niczym nie świadczy. Spalanie zależy od bardzo wielu czynników. Mnie akurat po mieście pali 10 a niektórym 5 :D Jak? Nie wiem. :mrgreen: Może mam zepsute auto :lol:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że dla mnie to spalanie też było szokiem, ale wiadomo co to była za jazda, ruch mały, późno w nocy, bez pośpiechu... Normalnie auto trasa Lublin-Olsztyn-Lublin czy Lublin-Kraków-Lublin bez oszczędzania (zgodnie z przepisami ;) ) ze zdrowym rozsądkiem to spalanie rzędu 6,7l - 7,2l. Ale to o niczym nie świadczy. Spalanie zależy od bardzo wielu czynników. Mnie akurat po mieście pali 10 a niektórym 5 :D Jak? Nie wiem. :mrgreen: Może mam zepsute auto :lol:

 

Pzdr.

 

Mysle, ze masz poprostu ciezka noge :) Aczkolwiek diesel nie jest az tak bardzo czuly na dynamike jazdy w porownaniu z benzyniakiem! 3-4 lata temu jak jezdzilem trasy Polska-Anglia peugeotem 307 1.6 benzynka to jak mu zapodalem predkosc 150-160 to doslownie co 200km musialem dotankowywac. Myslalem ze mam w baku dziure! Musialem 120 jechac by w miare uzyskac spalanie 7-8 litrow.

 

Aha i jeszcze jedno... Nie mozna za bardzo porownywac spalania na drogach polskich i autrostradach europejskich.. Od Calais (Francja) do granicy z Polska sie jedzie glownie na 6 biegu i "po prostej". Praktycznie zapomina sie o lewarku i pedalach hamulca czy sprzegla. Tylko gaz i ile fabryka dala :)

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem w szoku że takie auto przy 90km/h pali 4,4L jeżeli chodzi o spalanie to też będziesz pozytywne zaskoczony bo ok 0.5-1l mniej spalisz bmw co do awaryjności passata 2.0tdi to można książki pisać , kupisz e9x to zapomnisz o tych rzeczach no i nie będziesz musiał dolewać oleju do silnika tak jak to w 2.0tdi 1litr na 1000km co to za oszczędzanie 2.0tdi jak olej trzeba kupić ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem kilka innych watkow i wie wiem w koncu czy sie wstrzymac i za rok kupic nowa z salonu czy teraz na wiosne uzywana... Moze ktos mi powie po czym poznac czy auto bylo normalnie eksploatowane czy jezdzil nim jakis wariat?
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem kilka innych watkow i wie wiem w koncu czy sie wstrzymac i za rok kupic nowa z salonu czy teraz na wiosne uzywana... Moze ktos mi powie po czym poznac czy auto bylo normalnie eksploatowane czy jezdzil nim jakis wariat?

Tak ogladajac auto sie chyba nie da :nienie: Ja np. kupujac swojego szukalem poprzedniego wlasciciela :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.