Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Zobacz sobie na stronach w w DE, mobile.de czy autoscout24.de i odpowiedz sobie sam. Jak chcesz kupić skleconego ulepa powypadkowego to szukaj w tych okolicach cenowych. Sam w tamtym roku szukałem auta, oczywiście benzyny, to nic sensownego w DE pozniżej 14-15 tysięcy euro nie było. Patzrąc na allegro ceny są niższe jak w DE, pomyśl w jakim stanie były te auta sprowadzone żeby handlarzowi opłaciło się je przywieść i opłacić... Za 40 tysięcy to sobie e46 możesz kupić w dobrym stanie a nie e90.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no to sobie wlasnie zobacz...za 11-12eur kupujesz z przebiegiem do 150tkm...oczywiscie jak chcesz kupic z navi i xenonem to trzeba fiknac pare eur wiecej ale nie widze problemu...jako ciekawostke podam ze ostatnio byla z 2007 z przebiegiem 145tkm pelen serwis bmw za 11400eur wiec swoje zahamowania trzymaj dla siebie...wszystko zalezy czego sie szuka... :)

 

chcialbym jeszcze dodac ze w niemczech nie dzialaja tylko mobile.de i autoscout... :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za rok sie wszystko zmieni. Pewnie we Frankfurcie pokaza koncept nowej trojki, a w Genevie 2012 bedzie juz model produkcyjny.

Beda wreszcie uturbione benzyny i te obecne wolnossace poleca na leb na szyje

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro sobie kupiłes za tyle to ok. Mnie to wszystko jedno. Ja akurat szukałem auta bezwypadkowego z navi i innymi bajerami a nie total golca. Zresztą nie ważne ten watek nie jest o tym po ile Ty możesz ściagnąc auto ... Pozatym sam sobie zaprzeczasz. Auto za 11-12 tysi to ponad 45 koła do tego opłaty ... Przelcz sobie kolego wszystko potem pisz, przepraszam autora za małe OT ale nie lubie jak ktoś pisze bzdury bez poparcia.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja kupiłem tydzień temu e90 320i. Rok produkcji 2007, aktualny przebieg 84 tys. Książka serwisowa prowadzona na bieżąco. Auto totalnie bezwypadkowe, nieźle wyposażone, min. Navi, pdc, szyber, dobre nagłośnienie... co do spalania nie wypowiadam się bo każdy inaczej jeździ...

z tego co widzę autko dosyć tanie w utrzymaniu bo dostałem

wszystkie (3 szt) faktury z serwisu BMW i żadna nie przekroczyła 900 zł... poprzednia właścicielka mówiła że nie miała żadnej awarii.

Autko kupiłem za 60 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz używane auto, weś od tego kogoś nr VIN i przejedz się do ASO oni Ci opowiedzą całą historię pojazdu. A tak po za tym zajedź na kanał i zobacz "co tam pod spodem słychać", kup sobie miernik lakieru zawsze to trochę pewniej przy sprawdzaniu blachy :). Ja osobiście bym nie kupił 318d ale to już Twój wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem tę oto BMW, odbiór jednak mam dopiero za tydzień, bo oprócz obniżenia ceny wytargowałem też czyszczenie w środku, wymienienie części z zużytym softpaintem i generalnie wszystkie ryski itd. znikną. Jak autko przywioze już pod dom, to napewno pokażę pare zdjęć :)

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci zbytnio na osiągach,które i tak nie są złe (9,3s do 100) to silnik jest ok.Cichy,malutko pali,u mnie bezawaryjny.Ja taki mam w jedynce i jestem baardzo zadowolony.Wprawdzie jedynka jest mniejsza i ten sam silnik lepiej sobie radzi-jak dla mnie idealny właśnie do jedynki,to i tak nie uważam,że w trójce jest mulasty.Tak jak pisałem zależy czego potrzebujesz i czego oczekujesz.Wd. mnie da się już takim autem jeździć w miare dynamicznie.Co do samego kupna to uważaj,bo roi się od powypadkowych padalców złożonych z 3 aut.Tak jak kolega wyżej pisał weź numer VIN,jedź do ASO i oni Ci powiedzą co i jak.Warto również zapłacić bodajże 500zł za kompletny przegląd auta przed kupnem,właśnie w ASO.Oni dokładnie Ci powiedzą co i jak.Ja tak zawsze robie i nigdy się nie przejechałem.Powodzenia!
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Bez przesady... Ja mam 318d 143konna + chip na 186 km i 386nm i nie jedna 320d juz objechalem :) Poza tym nowy silnik w 318d jest duzo prostszy w obsludze niż 320d 163km, chocby zeby wymienic filtr powietrza nie musze sciagac pol silnika tylko otwieram puszke ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak serie objedziesz ale znowu jak 163konną chipniemy to już nie :) postaw się sieria vs seria lub chip i chip :mrgreen: lepiej na wstępie mieć więcej niż mniej bo później są większe możliwości przy chipie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem ze duzo łatwiej jest znaleśc dobrą 318d niż 320d. O cenie nie wspomne bo idzie duzo zaoszczedzić. Sam miałem 122KM i bez problemu dawało rade - wczesniej miałem a4 131KM i jest to identyczne - różnia sie jedynie momentem "kopa" :D

Nie słuchaj głupot ze ta za słabe a ta za mocne. gdyby większosc miała kase na 330d to wszyscy 320d tez by odradzali - taki to juz kraj.

Jedz oglądaj, jesli dobry egzemplarz to sie nie zastanawiaj - mocy ci wystarczy a jak po jakims czasie bedzie ci jej mało niskim kosztem 1 tyz zł idzie podnieśc ją do 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem taki sam dylemat jak Ty. Który silnik wybrać, ktoś mi doradził, żeby bardziej skupić się na stanie samochodu niż na mocy czy wypasie. Posłuchałem, od roku jeżdżę 318d, przejechałem około 15 tys. km i jedyna rzecz jaka wymieniłem w tym czasie w aucie to żarówka za 35 zł.

Praktycznie nie wiem, że mam samochód, płacę ubezpieczenie i koszty paliwa ... a pali tyle co nic. :D

Zero wydatków, stresu a sama przyjemność ... mimo 122 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam odradzam bo wiem jak szybko człowiek przyzwyczaja się do mocy i nawet jak auto ma jej 300 czy 400km to i tak po pewnym czasie będzie słabe miałem 330ci 231km /300Nm kupiłem wszystko super rakieta 2 miesiące myślałem że mam 2.0 150koni w gruncie rzeczy na hamowni 241ps /312Nm ale to za sprawą wydechu i dolotu no ale pisze jakie są odczucia po nawet tak krótkim użytkowaniu a co będzie jak będzie chciał założyć ładniejsze koło niż marna 16" ??? co wtedy mu powiecie o panie 18 czy 19" czy 20" nie wkładaj bo ci to auto nie pociągnie zostań przy 16" i wtedy będzie płakał :D druga sprawa będzie chciał wyjechać z rodziną na wakacje 122konie 3-4 osoby na pokładzie + bagaż i jest zawiedziony bo auto nie jedzie tylko sie toczy i odczucie jak by kogoś holował jedynie będzie go ratować chip żeby to jakoś jeździło i bezpiecznie wyprzedzało źle dobrany silnik do e90 to za duży/ciężki samochód 122konie to dobre do jedynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam odradzam bo wiem jak szybko człowiek przyzwyczaja się do mocy i nawet jak auto ma jej 300 czy 400km to i tak po pewnym czasie będzie słabe miałem 330ci 231km /300Nm kupiłem wszystko super rakieta 2 miesiące myślałem że mam 2.0 150koni w gruncie rzeczy na hamowni 241ps /312Nm ale to za sprawą wydechu i dolotu no ale pisze jakie są odczucia po nawet tak krótkim użytkowaniu a co będzie jak będzie chciał założyć ładniejsze koło niż marna 16" ??? co wtedy mu powiecie o panie 18 czy 19" czy 20" nie wkładaj bo ci to auto nie pociągnie zostań przy 16" i wtedy będzie płakał :D druga sprawa będzie chciał wyjechać z rodziną na wakacje 122konie 3-4 osoby na pokładzie + bagaż i jest zawiedziony bo auto nie jedzie tylko sie toczy i odczucie jak by kogoś holował jedynie będzie go ratować chip żeby to jakoś jeździło i bezpiecznie wyprzedzało źle dobrany silnik do e90 to za duży/ciężki samochód 122konie to dobre do jedynki

 

rownie dobrze moge powiedziec ze ponizej 200PS i 6cyl. w e90 to malo bo wlasnie takie mam odczucia

nie przesadzajmy ze 320d na duzej feldze i zaladowane wakacyjnie jedzie bo chyba mowimy o roznych samochodach

kazdy ma inne preferencje co do mocy i o ile ja nie kupilbym ani 318d ani 320d o tyle poki sam sie nie przejedzie to nie bedzie wiedzial czy 318d bedzie dla niego wystraczjace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekk Masz rację musi sam spróbować ja także chciałbym mieć 330d i mówiłbym to samo o 320d że słaby bo już 330d wydawało by się po 2 miesiącach słabe ;) ale jak może to niech bierze 320d jak już chce kupić z mniejszych diesli a 318d niech zostawi kobietom :wink: zależy do czego on będzie też używał tego auta ja też z początku szukałem 320d pojechałem oglądnąłem wszystko fajnie ale sie przejechałem tragedia myślałem że coś nie tak bo jeździłem audi a3 110km i 131km i jakoś to jechało myślałem że nie będzie tak źle pomyślałem że może coś nie tak z silnikiem pojechałem oglądać kolejną i to samo auto nie ma czegoś takiego jak 320d 163 wciskasz gaz i auto gwałtownie wciska w fotel a tam jest efekt rozpędzania od razu sobie darowałem gdyż ja na mniejszych felgach jak 19" nie jeżdżę i wsadzając 19" na oponie 255 czy 275 to to auto już w ogóle by nie pojechało to tyle z mojej strony a i przy sprzedaży później może też być mały problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekk Masz rację musi sam spróbować ja także chciałbym mieć 330d i mówiłbym to samo o 320d że słaby bo już 330d wydawało by się po 2 miesiącach słabe ;) ale jak może to niech bierze 320d jak już chce kupić z mniejszych diesli a 318d niech zostawi kobietom :wink: zależy do czego on będzie też używał tego auta ja też z początku szukałem 320d pojechałem oglądnąłem wszystko fajnie ale sie przejechałem tragedia myślałem że coś nie tak bo jeździłem audi a3 110km i 131km i jakoś to jechało myślałem że nie będzie tak źle pomyślałem że może coś nie tak z silnikiem pojechałem oglądać kolejną i to samo auto nie ma czegoś takiego jak 320d 163 wciskasz gaz i auto gwałtownie wciska w fotel a tam jest efekt rozpędzania od razu sobie darowałem gdyż ja na mniejszych felgach jak 19" nie jeżdżę i wsadzając 19" na oponie 255 czy 275 to to auto już w ogóle by nie pojechało to tyle z mojej strony a i przy sprzedaży później może też być mały problem

przez to ze nie uzywasz znakow interpunkcyjnych bardzo ciezko czyta sie Twoja wypowiedz i ciezko zrozumiec o co chodzi.

e90 320d miazdzy osiagami a3 2.0d- w ogole 2.0d bmw jest najszybszym 2 litrowym silnikiem Diesla jak znam.

318d przypuszczam ze jest dosc duzo wolniejsza- nie jezdzilem jednak.

A co do Felg- u mnie na "19 wyplulo 195 koni wiec nie jest zle :cool2:

http://img29.imageshack.us/img29/8195/epson003g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj

 

Posiadam właśnie 318d 122 KM i powiem tak, jeśli nie oczekujesz po aucie szalonych osiągów, bierz bez zastanowienia! Jestem niezwykle zadowolonyz pracy tego samochodu, o ekonomiczności nawet nie wspomnę. Jednak jeśli lubisz dobrze przyjeb** :) to odradzam i radzę rozejrzeć się za czymś mocniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.