Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z tego co mówił to obecne 320i pali mu średnio z 11litrów bo głównie miasto jezdzi, to jak będzie12-13 aż tak dużej różnicy nie odczuje. R6 w benzynie nie może być ekonomiczne chyba że na gaz albo seria F w nowszych silnikach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie mi do 50 tys. Zł?

Tak aby miało ponad 200 hp, było w benzynie, sedanie. Do jazdy w 90% po mieście. Aby silnik był mocny, ale ekonomiczny ;)

 

na przełomie roku będę miał sedana e90 LCI 328i 233KM, rok 06.2011 - silnik 3.0 nadający się pod LPG

automat, navi, 4x4, 172k przebiegu

foty i szczegóły na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Z3 niestety zostało skasowane przez jakiegoś debila kilka dni temu, przymierzam się do E93. Zależy mi w sumie tylko na tym, żeby silnik był w benzynie i miał fajne wyposażenie, znalazłem kilka takich:

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-325i-cabrio-navi-prof-skory-ID6ymDgT.html

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-piekne-kabrio-bardzo-dobry-stan-3000-benzyna-231-km-full-opcja-ID6ymnKr.html

 

http://allegro.pl/bmw-320-cabrio-pewne-uczciwe-auto-salon-pl-i6518349049.html

 

http://allegro.pl/bmw-320-cabrio-piekne-auto-super-cena-i6526966691.html#thumb/4

 

Opinie? Coś rzuca się od razu w oczy? A może ktoś ma coś ciekawego na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-3-e92-330xi-272km-bixenon-navi-profesional-skory-performance-okazja-CID5-IDhXaW7.html#540fc35ee3

i jeszcze zostaje ci $$$ na serwis, mody

272konie to już nawet jedzie nieźle + 4x4 na miasto dobre ze świateł

Odpada na starcie, 1 kolor, 2 coupe a musi być sedan ;)

 

 

z tego co mówił to obecne 320i pali mu średnio z 11litrów bo głównie miasto jezdzi, to jak będzie12-13 aż tak dużej różnicy nie odczuje. R6 w benzynie nie może być ekonomiczne chyba że na gaz albo seria F w nowszych silnikach :)

 

Co prawda na ogół palił właśnie te 11l około, ale ostatnio zszedłem do 10.5 już a styl jazdy taki sam :D ale 12-13l jakby palił to nie ma tragedii ;)

Myślałem nad serią F, dokładniej F30 328i 245 hp Ehhh ale okazało się, że mniejszy fundusz mam więc zostaję przy E90 ;)

 

 

Co polecicie mi do 50 tys. Zł?

Tak aby miało ponad 200 hp, było w benzynie, sedanie. Do jazdy w 90% po mieście. Aby silnik był mocny, ale ekonomiczny ;)

 

na przełomie roku będę miał sedana e90 LCI 328i 233KM, rok 06.2011 - silnik 3.0 nadający się pod LPG

automat, navi, 4x4, 172k przebiegu

foty i szczegóły na PW

 

LPG odpada bo parkuję w garażu,ale zaraz się odezwę na priv ;)

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam na priv ;)

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ID6yBbXR.html

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czesc wszystkim ;)

 

Chcialem Was zapytac o spalanie bmw e90 320d 163 km w AUTOMACIE. Ile taki samochod srednio jest w stanie palic w miescie jakim jest Krakow ?

 

O ile mniej bedzie palil silnik n47 143/177km ??

N47 jest bardzo oszczędny silnikiem a różnica spalania między automatem a mamualem nie jest warta większej dyskusji ponieważ jest minimalna, może 0,3 L a może i mniej

Co do spalania w mieście zależy wszystko od stylu jazdy , odcinków które pokonujesz i korkow.

Możesz mieć 7L a nawet 9L

Trasa to 5,5 l przy stałej prędkości w automacie (tu moje spalanie w E61)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż tak sobie teraz myślę.. czy jest mi potrzebna aż taka moc jak jeżdżę praktycznie tylko po mieście..?

A może 218km starczy? Ma 6.7s do setki w manualu, 7s w automacie, trochę więcej w 4x4, natomiast 258km 6,3 w manualu do setki, 272km ma 6.1s do setki w manualu, 6.3 w automacie, a 306km ma 5.6 w manualu, 5.8s w automacie.

A patrząc na spalanie to 218km ma niby około litr mniejsze niż moje aktualne 320i, tak samo jak 272km ma również około litr mniejsze spalanie niż 320i.

Tylko tak zastanawiam czy jest sens szukać 272km bo z tego co zdążyłem zauważyć jest ciężko takowy znaleźć, to tym bardziej jakiś dobry model może być ciężko znaleźć, a tej wersji 218km jest trochę jak się rozglądam więc prędzej mogę znaleźć coś zadbanego. Różnica w cenie jest, ale jakie jeszcze są różnice oprócz ceny i mocy?

218 ma jakieś typowe usterki? Często się psuje itd? Fajnie jakby jakiś użytkownik tego modelu się odezwał do mnie i opisał co i jak :D

 

Ehh te nocne rozkminki :D :D

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta za 67tys już długo stoi, rozważałem jej zakup nawet bo stała pare mies temu za coś koło 54tys a pewnego dnia cena wskoczyła sobie nagle na 67tys i tak już stoi pare miesięcy

z mocą jest tak że dopóki nie masz sporo więcej niż inni na drodze to może zacząć ci jej brakować a takie 218koni szału nie robi.

W 335i masz to dobre że masz już konkretną moc i tanim kosztem zrobisz pod 400koni i to już jest rakieta. A jak kupisz 218,256 czy 272 to już zostaniesz przy tej mocy bo brak turbo

 

a myślałeś o tym?

http://allegro.pl/bmw-e90-335xi-2008r-mpakiet-350km-automat-i6540253987.html

350 koni 4x4 idealne na miasto

to że gość ma to auto od nowości praktycznie i jeździ nim 6lat to znaczy że nie było mocnej przygody w USA i auto jest sensowne, ja bym tak rozumował

Tym bardziej że jeśli PRZEBIEG 56 TYS się by potwierdził co w przypadku 1 właściciela jest możliwe to już wogóle auto warte zachodu.

A dołożenie navki jeśli ci przeszkadza jej brak to 2tys, nie zniechęciłoby mnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż tak sobie teraz myślę.. czy jest mi potrzebna aż taka moc jak jeżdżę praktycznie tylko po mieście..?

A może 218km starczy? Ma 6.7s do setki w manualu, 7s w automacie, trochę więcej w 4x4, natomiast 258km 6,3 w manualu do setki, 272km ma 6.1s do setki w manualu, 6.3 w automacie, a 306km ma 5.6 w manualu, 5.8s w automacie.

A patrząc na spalanie to 218km ma niby około litr mniejsze niż moje aktualne 320i, tak samo jak 272km ma również około litr mniejsze spalanie niż 320i.

Tylko tak zastanawiam czy jest sens szukać 272km bo z tego co zdążyłem zauważyć jest ciężko takowy znaleźć, to tym bardziej jakiś dobry model może być ciężko znaleźć, a tej wersji 218km jest trochę jak się rozglądam więc prędzej mogę znaleźć coś zadbanego. Różnica w cenie jest, ale jakie jeszcze są różnice oprócz ceny i mocy?

218 ma jakieś typowe usterki? Często się psuje itd? Fajnie jakby jakiś użytkownik tego modelu się odezwał do mnie i opisał co i jak :D

 

Ehh te nocne rozkminki :D :D

 

Nie wykorzystasz mocy 335i w miescie na 100%. 3 lata smigałem M5 po Warszawie. Zdecydowanie za mocne auto na takie miasto. W korkach sie meczy, tylko sie benzyne wypala.

Tylko sie człowiek wkurza ze ma moc, a musi gaz delikatnie dotykac.

Z kolei w nocy mozna troche przycisnąc, ale co z tego, trzeba uwazac na policje. Dwie ostrzejsze jazdy i po prawku.

 

Moim zdaniem auto 218 max 250 koni spokojnie Ci wystarczy.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż tak sobie teraz myślę.. czy jest mi potrzebna aż taka moc jak jeżdżę praktycznie tylko po mieście..?

A może 218km starczy? Ma 6.7s do setki w manualu, 7s w automacie, trochę więcej w 4x4, natomiast 258km 6,3 w manualu do setki, 272km ma 6.1s do setki w manualu, 6.3 w automacie, a 306km ma 5.6 w manualu, 5.8s w automacie.

A patrząc na spalanie to 218km ma niby około litr mniejsze niż moje aktualne 320i, tak samo jak 272km ma również około litr mniejsze spalanie niż 320i.

Tylko tak zastanawiam czy jest sens szukać 272km bo z tego co zdążyłem zauważyć jest ciężko takowy znaleźć, to tym bardziej jakiś dobry model może być ciężko znaleźć, a tej wersji 218km jest trochę jak się rozglądam więc prędzej mogę znaleźć coś zadbanego. Różnica w cenie jest, ale jakie jeszcze są różnice oprócz ceny i mocy?

218 ma jakieś typowe usterki? Często się psuje itd? Fajnie jakby jakiś użytkownik tego modelu się odezwał do mnie i opisał co i jak :D

 

Ehh te nocne rozkminki :D :D

 

Nie wykorzystasz mocy 335i w miescie na 100%. 3 lata smigałem M5 po Warszawie. Zdecydowanie za mocne auto na takie miasto. W korkach sie meczy, tylko sie benzyne wypala.

Tylko sie człowiek wkurza ze ma moc, a musi gaz delikatnie dotykac.

Z kolei w nocy mozna troche przycisnąc, ale co z tego, trzeba uwazac na policje. Dwie ostrzejsze jazdy i po prawku.

 

Moim zdaniem auto 218 max 250 koni spokojnie Ci wystarczy.

 

co ty pleciesz :duh: są tacy co mają 600 i więcej koni w wawie i jakoś jeżdżą, nikt im prawka nie zabiera

ja mam prawie 400koni i 0 pktów karnych, trzeba jeździć z głową

jak dla mnie głupota kupować najsłabsze R6 jak można mieć mocniejsze i rozwojowe ale Młody zrobisz jak uważasz , ja ci dobrze radze dla mnie tamto auto z linku jest warte zainteresowania a i cena niewygórowana ,przebieg 56tys to mało które 335 ma i to jest ogromna zaleta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały czas się zastanawiam czy opłaca się brać takie auto jak niekoniecznie wykorzystam całą moc. Bo tak to jeżdżę zazwyczaj jakieś krótkie odcinki, na trening wislostradą 15 km powiedzmy w jedna stronę 2-3 razy w tygodniu. Wypady za miasto rzadko.

Dlatego cały czas myślę czy sens inwestować w mocniejszy model.. hmm no i spala ie 335 to pewnie bym miał z 15 l w mieście. .

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakich godzinach i gdzie jezdzicie, ja dziennie robie jakies 40km po Warszawie i rzadko kiedy udaje mi sie 70 km/h przekroczyc.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo jeździsz :)

 

Tak oglądam sobie samochody właśnie i patrzę BMW 535i 306km 2008r. po lifcie.. a spalanie ma mniejsze niż 335i 306km :D i to o ponad 2l!

Może za serie 5 się rozejrzę.. :D

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 3. Ja mam piatkę i a3 i wole do pracy jezdzic tym drugim. Lekkie zwinne i wszedzie mozna sie wepchac. Piatka e61 to krowa i duzo ciezej sie jezdziw korkach niz mniejszym autem. A co do predkosci to jezdze z ochoty na druga strone wawy w godzinach szczytu i czasami nawet 160 na budziku mojej skromnej aaa trójczyny sie pojawia

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...wciąż myślę na co zdecydować,otóż sprzedałem motocykl,drugie dziecko w drodze...potrzebny będzie kombi.

Więc sprawa wygląda tak:

-Robię 8-10 tys km rocznie,drugie auto mam punciaka na dojazdy w pracy,

-BMW będzie jako drugie auto rodzinne na wyjazdy weekendowe,na wakacje i oczywiście spontany wyjazdy po mieście;)

-musi mieć navi,xenony,skóra i automat -cenie wygodę i bezpieczeństwo;)

-i jezdzę przepisowo dość rozsądnie czasem lubię na światłach przyspieszać jak w przypadku motocykla

Planuję wydać 35 tys zł na opłacone auto.

 

mam wybór czy wybrać e91 czy e61,najtrudniej jaki wybrać silnik?

czy wybrać 3.0D(fakt -są duże przebiegi)(330d lub 325d)?

czy wybrać 2.0D(320D)?

czy faktycznie wybrać E61 523i czy 525i w benzynie?

 

Co byście mnie doradzili?

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 3. Ja mam piatkę i a3 i wole do pracy jezdzic tym drugim. Lekkie zwinne i wszedzie mozna sie wepchac. Piatka e61 to krowa i duzo ciezej sie jezdziw korkach niz mniejszym autem. A co do predkosci to jezdze z ochoty na druga strone wawy w godzinach szczytu i czasami nawet 160 na budziku mojej skromnej aaa trójczyny sie pojawia

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

a jak wygoda w samochodzie i jak się pływa taką piątką po drodze? ;)

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piątką się trochę pływa. A3 to przy tym gokart. Na trasy piątka jest super. Wygodna, ma kopa i nie czuć prędkości. Jedziesz 160 i nic nie czuc. Długa jazda z prędkością np 180 nie męczy tak bardzo. Po mieście też da się tym szybko jechac ale w porownując do a3 czuć dużą różnicę w poręczności jadąc np w korkach. Może sedan jest poręczniejszy.

PS: jak chcesz zobaczyc piątke i się karnąć to zapraszam do Ząbek.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.