Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Śmieszne przebiegi. Do wrzucanych aut, ogarniaj vin, to zobaczymy czy przynajmniej wyposażenie się zgadza (a i historię serwisową za stówkę tez sprawdzisz jak upatrzysz już coś nie kombinowanego). Komisy, etc. omijałbym z daleka.
http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melman147 obie propozycje mają nierealny przebieg. Sprawdź na początek ich historie po vinie nie jest to drogie a da ci pogląd. Nawet jak skręcony o 50 tyś a stan ok to warto się potargować. Lepiej się rozmawia jak wiesz coś nie coś o aucie. Jak blisko to podjedź z miernikiem i poproś o książkę serwisową, no chyba że pies ją zjadł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiedział bym inaczej, nie zawracaj sobie głowy autami za taką kwote. Komis komisowy nie równy, nie każdy to złodzieje i oszuści.

 

To napisz ile powinien kosztować 320i 150 z 2005-2007. Jak ja widuje takie do 35k? I nie ma co wybrać z tego co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinno kosztować takie auto ? tyle ile ktoś jest w stanie za nie zapłacić. Jak będziesz szukał auta za 28 000 zł, to takie znajdziesz i takie kupisz, bo cena będzie warunkiem zakupu, a jak będziesz szukał zadanego, bezwypadkowego auta z oryginalnym przebiegiem i w miare dobrym wyposażeniem, to zapłacisz ile trzeba będzie, a cena nie będzie głownym warunkiem zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBAVA71030KR37338 oto Vin do pierwszego i pytanie czy ten przebieg go dyskwalifikuje.

W drugim to jest napisane że stylizowane na M czyli nawet nie ma co sprawdzać czy wyposażenie się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przebiegiem chodziło nam o to że jest śmiesznie mały, dlatego też należało by go zweryfikować poprzez korelacje ks. serwisowej z bazą w Munchen.

 

Vehicle Identification Number WBAVA71030KR37338

Type VA71

Model 320i Ol - EUR

Development Code E90

Chassis LIM

Steering LL

Doors 4

Engine N46

Displacement 2.00

Power 110

Drivetrain HECK

Transmission MECH

Color Sparkling Graphite Metallic - A22

Upholstery Stoff Fluid/anthrazit - ALAT

Production Plant MUNICH

Production Date 2005-01-28

 

Options

2BF Lt/aly Wheels Double Spoke 154 Lm Raeder Doppelspeiche 154

249 Multi-function For Steering Wheel Multifunktion Fuer Lenkrad

255 Sports Leather Steering Wheel Sport-lederlenkrad

321 Exterior Parts In Body Color Exterieurumfaenge In Wagenfarbe

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

441 Smokers Package Raucherpaket

502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

520 Foglights Nebelscheinwerfer

521 Rain Sensor Regensensor

522 Xenon Light Xenon-licht

524 Adaptive Headlights Adaptives Kurvenlicht

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

8SB Country Spec. Release Of Telematic Laenderspez. Telematikfreisch.

8SC Country Spec. Release Of Teleservice Laenderspez. Teleservicefreisch.

8SP Cop Control Cop Steuerung

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

9AA External Skin Protection Aussenhautschutz

999 Order Control First Dealer Cars Auftragssteuerung Hea

 

Standard Equipment

4AG Interior Strip Titan. Dull Interieurleisten Titan Matt

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

 

zamierzam kupic swoje wymazone bmw e91 kombi i teraz mam pytanie odnosnie wersji silnikowej

nie ukrywam że najbardziej mnie interesuje 330xi przed liftem w pełnym M-pakiecie ale również intersuje mnie wersja poliftingowa też w M-pakiecie

do wydania mam 50-52 tyś zł

duzo jeżdze po miescie i dlatego auto bedzie czesto zatrzymywane dlatego wolałbym silniki benzynowe

z kolei w dieslu jest wiekszy wybór no ale wyczytałem że są duze problemy z silikami diesla

dlatego co sadzicie czy pchać sie w diesla czy lepiej bezynika :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak myślicie czy to oryginalne wyposażenie czy dokładane ?

http://allegro.pl/bmw-e90-2-0-benzyna-sport-individual-jak-nowa-i5837979707.html

Warto to oglądać ?

Umówiłem się na oględziny tego autka i dostałem vin.

Mówiłem że przyjadę z czujnikiem jednak gość dalej twierdzi że sprawdzał auto czujnikiem i tylko przy jednym nadkolu było coś robione, przebieg mówi że oryginał i może mi dać kluczyk żebym sprawdził w serwisie.

 

Vehicle information

========================================

VIN: WBAVA51030VA74255

Type code: VA51

Model: 318I UL (EUR)

E-F-R series: E90

Series: 3

Type: LIM

Steering: LL

Doors: 4

Engine: N46

Displacement: 2.00

Power: 95 (129 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 668 - SCHWARZ 2

Upholstery code: ALAT - STOFF FLUID/ANTH

Prod.date: 2006-12-20

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S4AE Armrest front, retractable

S4AG Interior trim finishers Titanium matt

P7RS Package Comfort

S8SP Control unit COP

S255 Sports leather steering wheel

S320 Deleted, model lettering

S321 Exterior parts in vehicle colour

S428 Warning triangle and first aid kit

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S465 Through-loading system

S494 Seat heating driver/passenger

S507 Park Distance Control (PDC), rear

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S534 Automatic air conditioning

S540 Cruise control

S548 Kilometre speedo

S663 Radio BMW Professional

S775 Headlining anthracite

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S818 Battery master switch

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

 

Mam wątpliwości co do tego pakietu individual czy nie jest dokładany. Ale podsufitke też by zmienili ?

 

Czy mógł by ktoś swoim wprawionym okiem zerknąć i ocenić czy wszystko się zgadza.

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden to individual, tym bardziej sport :mrgreen:

Ktoś dołożył dokładkę na przód + spojler na klapę.

Jednym to się podoba innym nie. Wymienił lampy tylne na m-pakietowe.

Reszta z vinem się zgadza.

No i jest to 2006 jeżeli mamy być dokładni...

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melman147 standardowy wałek na rocznik produkcji auta powinien dać Ci do myślenia.

Nie słuchaj wywodów sprzedawcy no chyba że jest pierwszym i jedynym właścicielem ale za 30 tyś nie ma na to nawet najmniejszych szans...

Więc wypożycz/kup miernik sprawdź dokładne każdy element i się nie śpiesz. Następnie jak będzie ok to do aso sprawdzić historie serwisową albo przez neta. Dalej Zrób zwykły przegląd, obejrzyj z dołu itd.

Edytowane przez Blade1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowi Marina, sciema

 

Jakby nie ściemniali to by nie zarabiali, aż coś się robi, że nie ma odpowiedniego paragrafu.

btw. Co z tego, że będzie miał ubezpieczenie jak blachy straciły ważność i przy kontroli będzie przykra niespodzianka.. dalej Pan nie pojedzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi miernikami to miejcie podejście z rozsadkiem, zwłaszcza w 10-letnich autach. Ile jest takich ok 10-letnich aut, które nie miały nic malowane?

Jeśli w aucie były malowane jakieś elementy, a jest to dobrze zrobione, to nie ma co szukać dziury w całym - zwłaszcza przy cenach na poziomie 30 tyś lub mniejszych.

Lepiej przyjrzeć się stanowi technicznemu, geometrii, silnikowi itp. Przebieg też wszystkiego nie oddaje (a zwłaszcza w PL gdzie pewnie 90% aut jest skręconych), bo teoretycznie lepszy autostradowy 200 tyś km, niż typowo miejski 100-tyś km - tylko tu nie zawsze jest łatwo z zweryfikowaniem tego.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowi Marina, sciema

 

Jakby nie ściemniali to by nie zarabiali, aż coś się robi, że nie ma odpowiedniego paragrafu.

btw. Co z tego, że będzie miał ubezpieczenie jak blachy straciły ważność i przy kontroli będzie przykra niespodzianka.. dalej Pan nie pojedzie ...

 

Z Ubezpieczeniem na VIN jest tak, że jeden pies się złapie, inny nie :) Ono tak naprawdę działa na podświadomość, nie jedziesz spanikowany "O matko ! nie mam OC, musze być ostrożny" a wiadomo, że taki kierowca zwraca na siebie uwagę.

 

Jak komuś nie pasuje takie ubezpieczenie, to zawsze może wynająć autolawete lub wykupić transport auta pod dom :) Zapłaci z 600-700 zł, ale nie poczuje się "oszukany" :) - takie moje prywatne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz błędne i nie odpowiedzialne zdanie, ubezpieczenie to jedno bo to zrobią nawet na tablice holenderskie z tektury pisane markerem, gorzej jak po drodze do domu nie daj losie coś się stanie, wypadek, potrącenie kogoś, przyjedzie prokurator i oszczędności okażą się kroplą w morzu wydatków i problemów, różne rzeczy każdy z nas przeszedł i było fajnie do puki nic się nie stało :( na każdą sytuację są normalne rozwiązania ale skoro Pan pisze umowę na kolanie i puszcza kupującego na tablicach z żółtym paskiem sprzed miesiąca to ja bym szukał dalej a nie kopał się z koniem.

 

ps . jakbyś nawet z nie swojej winy spowodował wypadek śmiertelny to grzałbyś kojo w zakładzie k., los pisze różne scenariusze na które nie masz wpływu czy będziesz jechał pewny siebie czy nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co można powiedzieć o tym cacku http://allegro.pl/skory-navi-serwis-oplacona-polecam-i5837612129.html ze zdjęć i opisu. To jest silnik N46 z wtryskiem pośrednim, czy to dopiero z VINu można wyczytać ? Coś maska jest źle spasowana czy tak zrobione zdjęcie ? Jutro zadzwonie po VIN, dziś już trochę późno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.