Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja trochę z innej strony niż reszta bowiem zastanawiam się czy 43 tyś. za BMW e91 z rocznika 2008 to trochę nie za dużo ( co prawda auto teoretycznie z bardzo niskim przebiegiem). Z tego co udało mi się ustalić auto jest sprowadzone z niemiec a o to jego win: WBAUT31000F022714. W czwartek mam możliwość podjechać go obejrzeć natomiast do komisu mam 500 km. Proszę więc bardziej obeznanych o opinie na temat tego auta i w miarę możliwości o weryfikacje tego niskiego przebiegu. Z góry dziękuję.

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-nowy-rozrzad-bmw-zdunek-fv23-2-0-2-0-ID4oRgAB.html

 

Nie wiem czy jesteś jeszcze zainteresowany tym autem. Byłem dzisiaj i obejrzałem z grubsza, bo po raz kolejny nie udało mi się podjechać w godzinach pracy. Z zewnątrz prezentuje się nawet godnie. Wygląda na oryginał, opony i tarcze w dobrym stanie, lekko obtarty przedni zderzak i jakieś małe rysy na lewych przednich drzwiach w okolicy klamki. Reszta wydaje się być bez zarzutu. Januszradek jeśli jesteś nadal zainteresowany postaram się podjechać w godzinach pracy i obejrzeć dokładniej.

 

 

O właśnie takie podejście jest fajne...Po co mamy jeździć odrazy sami jak ktoś z forum może nam zrobić oględziny choćby tylko po to czy warto samemu jechać...

Ulepa chyba każdy rozpozna bez problemu.

Musimy coś takiego polepszyć na forum a nie pisać a może to a może tamto...

 

Ja też bez problemu mogę zrobić oględziny jakiegoś auta w mojej okolicy...

Wiec jak ktoś coś znajdzie z Augustowa to walcie śmiało w miarę możliwości pomogę, coś tam wiem o autach a po drugie znam tu prawie wszystkich handlujących...

 

Dlaczego nie pomóc jeżeli auto stoi prawie koło domu?? Sam jestem po poszukiwaniu auta w kraju i ostatecznie pojechałem sam do DE i wiem co to znaczy szukać i jeździć setki albo tysiące kilometrów i wracać na pusto, tym bardziej że wyrosłem już z napalania się na auto i kupowaniu byle czego :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to skoro tak to ma ktoś z was blisko sprawdzić któreś z tych 3 aut (a najchętniej nr 2 i nr 3) ?

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-335d-bi-turbo-pelen-m-pakiet-navi-lopatki-ID6y6MWj.html

http://allegro.pl/bmw-e91-335d-touring-mpakiet-full-i5463503188.html

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e91-335-d-m-pakiet-bi-turbo-286-km-idealny-ID6y6NyH.html

 

1.z tego co rozmawiałem to ten 1wszy jest cały malowany i to parokrotnie bo jak usłyszałem przez słuchawke "3 razy ktoś go gwoździem dookoła obrysował :duh: " wogóle właściciel sprawiał wrażenie mało rozgarniętego dresa spod budki z piwem także mnie zniechęcił już przez tel. Tym bardziej że on nawet chetnie go zamieni na inny z dopłatą dla niego to już raczej nie ma co sie łudzić bo jest chętny zamienić dosłownie na cokolwiek innego. A chip na 400KM był robiony podobno w zeszłym tygodniu :D to po co ktoś robi chipa żeby pare dni potem sprzedawać ? Ogólnie cyrk na kółkach

 

2.ten drugi wisi już na allegro z dobre pół roku i zjechał z ceny 80k do 75900. Ciekawe czy faktycznie taki ideał jak się właściciel rozpisuje? Trzecie auto w rodzinie itp ?

 

3.a ten trzeci nie wiem- cena raczej nie sugeruje nic dobrego ale w sumie to przedlift i w kombi a te są tańsze

ale jak widze taki tekst w ogloszeniu: "Na stacji diagnostycznej auto przeszło przegląd w 100% pozytywnie, i nie odbiega stanem technicznym od nowego auta" to aż mnie mdli. No i ta "Pojemność skokowa -3500cm3" :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mówie cyrk na kółkach :) ma niby wydruk z hamowni na 382KM (chociaż jakim cudem po samym chipie na 382???) ale to i tak po co w ogłoszeniu pisze że 400, widocznie postanowił zaokrąglić do pełnych setek :)

a pozostałe dwie ktoś ma blisko i mógłby oglądnąć ? Tą z Ciechanowa za 54900 albo Gdańska za 75900 ktoś sie interesował? oglądał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skoro tak to ma ktoś z was blisko sprawdzić któreś z tych 3 aut (a najchętniej nr 2 i nr 3) ?

 

 

 

1. A chip na 400KM był robiony podobno w zeszłym tygodniu :D to po co ktoś robi chipa żeby pare dni potem sprzedawać ? Ogólnie cyrk na kółkach

 

 

po to aby ukryc komunikaty z kompa o bledach, jednoczesnie jak chip robisz remapp dme i uciszasz co chcesz (czujniki, sondy, przeplywomierze itd) i kednoczesnie masz wytlumaczenie dlaczego przebieg wyglada na ruszany to sie robi przy wyzszych sumach a jak ktos sprawdza i mowi ze komp byl dotykany to mowisz ze to przez chip co jest czesciowa prawda. Koszt jakies 2 tysiaki po znajomemu.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skoro tak to ma ktoś z was blisko sprawdzić któreś z tych 3 aut (a najchętniej nr 2 i nr 3) ?

 

http://allegro.pl/bmw-e91-335d-touring-mpakiet-full-i5463503188.html

 

2.ten drugi wisi już na allegro z dobre pół roku i zjechał z ceny 80k do 75900. Ciekawe czy faktycznie taki ideał jak się właściciel rozpisuje? Trzecie auto w rodzinie itp ?

:duh:

 

Jak chcesz mogę podjechać. Chyba nawet wiem gdzie stoi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio pojawiło się coś takiego:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5479530190#596bebd124

 

Co o tym sądzicie? Jeśli jest warte uwagi to czy ktoś jest w stanie podjechac i rzucić okiem? Jestem z Tarnobrzega (Podkarpackie) i Kwidzyń to jednak kawałek... Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie takie podejście jest fajne...Po co mamy jeździć odrazy sami jak ktoś z forum może nam zrobić oględziny choćby tylko po to czy warto samemu jechać...

Ulepa chyba każdy rozpozna bez problemu.

Musimy coś takiego polepszyć na forum a nie pisać a może to a może tamto...

 

Ja też bez problemu mogę zrobić oględziny jakiegoś auta w mojej okolicy...

Wiec jak ktoś coś znajdzie z Augustowa to walcie śmiało w miarę możliwości pomogę, coś tam wiem o autach a po drugie znam tu prawie wszystkich handlujących...

 

Dlaczego nie pomóc jeżeli auto stoi prawie koło domu?? Sam jestem po poszukiwaniu auta w kraju i ostatecznie pojechałem sam do DE i wiem co to znaczy szukać i jeździć setki albo tysiące kilometrów i wracać na pusto, tym bardziej że wyrosłem już z napalania się na auto i kupowaniu byle czego :p

 

 

Cześć serdeczne dzięki za pomoc. Wekend akurat spędziłem w Gdańsku i podjechałem obejrzeć osobiście to auto i jednak odpuściłem z kilku powodów. Po pierwsze jego cena to praktycznie 100 % mojego budżetu, auto ma historię serwisową ale w rzeczywistości do 2012 gdzie zgodnie z Niemieckimi realiami było trzepane po ponad 30 tyś rocznie później się urywa i nagle serwis w Gdańsku robi rozrząd w ramach akcji serwisowej w 2015 roku i wpisuje przebieg 160 tys. ( być może tak było ale dla mnie to trochę dziwne że w 2,5 roku nagle ktoś robi tym autem tyle samo co robił w rok), przednia szyba była wymieniana ( też normalna sprawa mógł być odprysk ale akurat na to brak papierów). Ogólnie odniosłem wrażenie że sprzedawca nie był ze mną do końca szczery i dlatego nie mając ze sobą znajomego mechanika odpuściłem. Do jazdy próbnej nie doszło natomiast z przydatnych informacji mierzyłem auto czujnikiem lakieru lewa strona i maska około 120 mikronów prawa około 70-80 także chyba w normie, tarcze hamulcowe przód w dobrym stanie tył troszeczkę gorsze. Myślę że mimo wszystko przy negocjacji ceny i sprawdzeniu u mechanika auto może okazać się godne uwagi.

 

Jako iż w dalszym ciągu poszukuje swojego wymarzonego BMW poniżej podaję link do kolejnego ogłoszenia tym razem z mojej okolicy:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-0-benzyna-143-km-stan-idealny-ID6y7aRL.html#d813d22845 WIN:WBAVR31030A363928

 

Wizualnie auto wygląda dobrze, natomiast praktycznie całe było malowane, przednia szyba wymieniana, lewy reflektor ma inna datę niż prawy natomiast różnica wynosi bodajże 2 miesiące więc może to akurat norma, do tego kierownica nie wygląda na 80 tys przebiegu chyba ze BMW używa tak słabych jakościowo materiałów ;). Również nie odważyłem się na dalsze sprawdzanie tego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio pojawiło się coś takiego:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5479530190#596bebd124

 

Co o tym sądzicie? Jeśli jest warte uwagi to czy ktoś jest w stanie podjechac i rzucić okiem? Jestem z Tarnobrzega (Podkarpackie) i Kwidzyń to jednak kawałek... Z góry dzięki za pomoc!

 

Dorzucam nr VIN: WBAUY71090F214612

 

Ostatni wpis w książce serwisowej jest z 2013 r. z przebiegiem 77 137.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy miał ktoś do czynienia z Dynamic-Motors Bydgoszcz?

Co myślicie o ofertach samochodów używanych zamieszczonych na stronie bmw polska?

 

Mam na myśli konkretnie

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320d-e91-lift-177-km-klimatronik-zadbany-serwisowany-ID6y4Rkp.html

Czy ktoś może interesował się tą ofertą i mógłby podzielić się wrażeniami?

 

LCI za 40k to chyba niedrogo, fakt, że wyposażenie kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy miał ktoś do czynienia z Dynamic-Motors Bydgoszcz?

Co myślicie o ofertach samochodów używanych zamieszczonych na stronie bmw polska?

 

Mam na myśli konkretnie

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320d-e91-lift-177-km-klimatronik-zadbany-serwisowany-ID6y4Rkp.html

Czy ktoś może interesował się tą ofertą i mógłby podzielić się wrażeniami?

 

LCI za 40k to chyba niedrogo, fakt, że wyposażenie kiepskie.

 

Trzeba dzwonić ale rok produkcji, przebieg do cena = nierealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno auta bezposrednio u dealera BMW ma sporo korzysci (mozliwosc sprawdzenia samochodu, profesjonalna obsluga bez porownania z komisami, mozliwosc kontaktu z centrala BMW w przypadku problemow z dealerem badz jesli salon zakonczy dzialalnosc). Ze wzgledu na mniejsze ryzyko problemow lepiej doplacic lub kupic wersje gorzej wyposazona, ale bezposrednio u handlarza BMW. Czy to auto objete jest gwarancja, tak jak w przypadku kupna kazdego uzywanego BMW u dealera w Europie zachodniej?

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno auta bezposrednio u dealera BMW ma sporo korzysci (mozliwosc sprawdzenia samochodu, profesjonalna obsluga bez porownania z komisami, mozliwosc kontaktu z centrala BMW w przypadku problemow z dealerem badz jesli salon zakonczy dzialalnosc). Ze wzgledu na mniejsze ryzyko problemow lepiej doplacic lub kupic wersje gorzej wyposazona, ale bezposrednio u handlarza BMW. Czy to auto objete jest gwarancja, tak jak w przypadku kupna kazdego uzywanego BMW u dealera w Europie zachodniej?

 

Nie udzielają gwarancji na to auto. Tylko na auta z programy Premium Selection, czyli 3-4 letnie i chyba do 120k przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno auta bezposrednio u dealera BMW ma sporo korzysci (mozliwosc sprawdzenia samochodu, profesjonalna obsluga bez porownania z komisami, mozliwosc kontaktu z centrala BMW w przypadku problemow z dealerem badz jesli salon zakonczy dzialalnosc). Ze wzgledu na mniejsze ryzyko problemow lepiej doplacic lub kupic wersje gorzej wyposazona, ale bezposrednio u handlarza BMW. Czy to auto objete jest gwarancja, tak jak w przypadku kupna kazdego uzywanego BMW u dealera w Europie zachodniej?

 

Bez porównania z komisami?? Może i tak, ale tak samo kręcą i kłamią, a cena z kosmosu. Podczas poszukiwań trafiłem do Smorawińskiego w Poznaniu. To co tam zobaczyłem to był jeden z najgorszych ulepów ze wszystkich które oglądałem, ale cenę trzymał sztywną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć serdeczne dzięki za pomoc. Wekend akurat spędziłem w Gdańsku i podjechałem obejrzeć osobiście to auto i jednak odpuściłem z kilku powodów. Po pierwsze jego cena to praktycznie 100 % mojego budżetu, auto ma historię serwisową ale w rzeczywistości do 2012 gdzie zgodnie z Niemieckimi realiami było trzepane po ponad 30 tyś rocznie później się urywa i nagle serwis w Gdańsku robi rozrząd w ramach akcji serwisowej w 2015 roku i wpisuje przebieg 160 tys. ( być może tak było ale dla mnie to trochę dziwne że w 2,5 roku nagle ktoś robi tym autem tyle samo co robił w rok), przednia szyba była wymieniana ( też normalna sprawa mógł być odprysk ale akurat na to brak papierów). Ogólnie odniosłem wrażenie że sprzedawca nie był ze mną do końca szczery i dlatego nie mając ze sobą znajomego mechanika odpuściłem. Do jazdy próbnej nie doszło natomiast z przydatnych informacji mierzyłem auto czujnikiem lakieru lewa strona i maska około 120 mikronów prawa około 70-80 także chyba w normie, tarcze hamulcowe przód w dobrym stanie tył troszeczkę gorsze. Myślę że mimo wszystko przy negocjacji ceny i sprawdzeniu u mechanika auto może okazać się godne uwagi.

 

Jako iż w dalszym ciągu poszukuje swojego wymarzonego BMW poniżej podaję link do kolejnego ogłoszenia tym razem z mojej okolicy:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-0-benzyna-143-km-stan-idealny-ID6y7aRL.html#d813d22845 WIN:WBAVR31030A363928

 

Wizualnie auto wygląda dobrze, natomiast praktycznie całe było malowane, przednia szyba wymieniana, lewy reflektor ma inna datę niż prawy natomiast różnica wynosi bodajże 2 miesiące więc może to akurat norma, do tego kierownica nie wygląda na 80 tys przebiegu chyba ze BMW używa tak słabych jakościowo materiałów ;). Również nie odważyłem się na dalsze sprawdzanie tego egzemplarza.

 

Teraz sam widzisz dlaczego nie polecałem tego "dylera"

Dlaczego z takim budżetem nie szukasz np. na mobile.de?

To białe ładne na zdjęciach, ale i słabe i gołe :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o poniższym modelu? Jeśli jest warte uwagi to czy ktoś jest w okolicy żeby rzucić okiem? Z góry dzięki za pomoc!

 

http://allegro.pl/bmw-320d-m-pakiet-e91-xenon-skora-piekna-lift-i5479530190.html

 

VIN: WBAUY71090F214612

 

Ostatni wpis w książce serwisowej jest z 2013 r. z przebiegiem 77 137.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam ale niestety z budżetem 40 tys. na wszystko nie jest aż tak łatwo. Na początku chciałem motor N47 ale teraz już wiem że na takie auto mnie nie stać. Odnośnie wypowiedzi powyżej dotyczącej Dylerów to z każdą wizyta w takim przy-salonowym komisie mam o nich coraz gorsze zdanie. Dla nich minimum na wozie to 5 tys. do tego ci od aut używanych są tak samo jak i nie lepiej wyszkoleni w kłamaniu i oszukiwaniu klientów jak ci rasowi sprzedawcy z komisów. Przeważnie nic o aucie nie wiedzą albo wiedzieć nie chcą do tego sprzedają wszystko co im szef rozkaże niezależnie czy to ulep czy nie :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o poniższym modelu? Jeśli jest warte uwagi to czy ktoś jest w okolicy żeby rzucić okiem? Z góry dzięki za pomoc!

 

http://allegro.pl/bmw-320d-m-pakiet-e91-xenon-skora-piekna-lift-i5479530190.html

 

VIN: WBAUY71090F214612

 

Ostatni wpis w książce serwisowej jest z 2013 r. z przebiegiem 77 137.

 

Czy on the powinien mieć 184KM w tym roczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o poniższym modelu? Jeśli jest warte uwagi to czy ktoś jest w okolicy żeby rzucić okiem? Z góry dzięki za pomoc!

 

http://allegro.pl/bmw-320d-m-pakiet-e91-xenon-skora-piekna-lift-i5479530190.html

 

VIN: WBAUY71090F214612

 

Ostatni wpis w książce serwisowej jest z 2013 r. z przebiegiem 77 137.

 

Czy on the powinien mieć 184KM w tym roczniku?

 

Wersja ED wiec jest 163KM

 

Skóry dołożone tak jak M pakiet - w dodatku zmieniona deska (więc pewnie pościel była na wierzchu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o poniższym modelu? Jeśli jest warte uwagi to czy ktoś jest w okolicy żeby rzucić okiem? Z góry dzięki za pomoc!

 

http://allegro.pl/bmw-320d-m-pakiet-e91-xenon-skora-piekna-lift-i5479530190.html

 

VIN: WBAUY71090F214612

 

Ostatni wpis w książce serwisowej jest z 2013 r. z przebiegiem 77 137.

 

Cena, mimo że 62tyś PLN, wydaje się niska. Za parę miesięcy mam zamiar kupić 2010-2012 w dobrym stanie, naprawdę niemalowany i z prawdziwym przebiegiem <100tyś z DE. Patrząc na ceny w Niemczech i w Polsce, ceny które tutaj koledzy podają, to czasami wydaje mi się że Niemiec będzie płakał jak będę od niego to auto kupować, ale chyba że śmiechu że biorę samochód za tak wysoką cenę, skoro w PL perełki są o 5tyś EUR tańsze. Na popularnych niemieckich portalach, samochody kosztują 18-19kEUR (320d, 184KM, Xenon, Navi) i to jeszcze najczęściej ze standardowym nagłośnieniem, fotelami i nawigacją biznes. Wrzucam Navi prof., sportowe siedzenia i raptem nic za mniej niż 19kEUR. Chyba, że jestem w błędzie i nie potrafię czytać tych cen ze zrozumieniem :/ Aczkowiek dodam że potrzebuję fakturę VAT więc szukam tylko od dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę miesięcy mam zamiar kupić 2010-2012 w dobrym stanie, naprawdę niemalowany i z prawdziwym przebiegiem <100tyś z DE.

 

Takich samochodow w polsce nie ma na sprzedaz po prostu, przebieg jest zawsze krecony, auto jest zazwyczaj po przejsciach albo z powaznymi usterkami stad bardzo niska cena.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzien jade zobaczyc te autko w uk. http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201503121648545/usedcars na co powinienem zerocic uwage przy ogledzinach prosze o pomoc i opinie czy warto

 

Mpakiet dokładany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o poniższym modelu? Jeśli jest warte uwagi to czy ktoś jest w okolicy żeby rzucić okiem? Z góry dzięki za pomoc!

 

http://allegro.pl/bmw-320d-m-pakiet-e91-xenon-skora-piekna-lift-i5479530190.html

 

VIN: WBAUY71090F214612

 

Ostatni wpis w książce serwisowej jest z 2013 r. z przebiegiem 77 137.

 

Cena, mimo że 62tyś PLN, wydaje się niska. Za parę miesięcy mam zamiar kupić 2010-2012 w dobrym stanie, naprawdę niemalowany i z prawdziwym przebiegiem <100tyś z DE. Patrząc na ceny w Niemczech i w Polsce, ceny które tutaj koledzy podają, to czasami wydaje mi się że Niemiec będzie płakał jak będę od niego to auto kupować, ale chyba że śmiechu że biorę samochód za tak wysoką cenę, skoro w PL perełki są o 5tyś EUR tańsze. Na popularnych niemieckich portalach, samochody kosztują 18-19kEUR (320d, 184KM, Xenon, Navi) i to jeszcze najczęściej ze standardowym nagłośnieniem, fotelami i nawigacją biznes. Wrzucam Navi prof., sportowe siedzenia i raptem nic za mniej niż 19kEUR. Chyba, że jestem w błędzie i nie potrafię czytać tych cen ze zrozumieniem :/ Aczkowiek dodam że potrzebuję fakturę VAT więc szukam tylko od dilera.

 

Możesz się dogadać z jakimś komisem, że przepuszczą przez siebie auto od prywatnego właściciela :) z tego co wiemy, to w Gubinie biorą za to 1000-1500 zł.

Strona internetowa : http://www.moto-check.pl

Kontakt : [email protected]

Tel : 511-105-106, 506-105-106

Na hasło "BMW KLUB" - 15% zniżki, na każdą usługę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.