Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

 

W innym temacie dowiedziałem się wszystkiego co chciałem wiedzieć o zakupie e60, wiem już że chcę benzynę 3.0 w manualu (choroba lokomocyjna. Przy jeździe automatem jest nieciekawie :x ) przed 2007 rokiem.

Niestety bardzo mało jest ich na rynku więc postanowiłem jako plan awaryjny ponownie zainteresować się e92, widziałem kilka miesięcy temu filmiki o kradzieży bmw, na jednym nawet ktoś pokazywał w ramach demonstracji jak ukraść to BMW w kilka minut (bez szczegółów).... nie wiem czy to dlatego że samochód łatwo ukraść czy dlatego że to bardzo chodliwy towar :|

 

Mam dostęp do parkingu podziemnego, z zamykanym boxem, gdzie niema szans żeby wjechał podnośnik/laweta itp. :) dlatego pomyślałem o zederze. Czy to zabezpieczenie jest widoczne w środku auta? szpeci wygląd lub sprawia że jest mniej miejsca pod kierownicą? jeśli nie to byłoby to chyba najlepsze zabezpieczenie przed kradzieżą, jak myślicie?

 

Co do silnika, kompletnie nie mam pojęcia jaki wybrać... wszędzie mówi się o dieselach, a co z benzyną? interesuje mnie jak najmniejsza awaryjność zakładając że kupię zadbane auto, zależy mi też na mocy silnika ale nie aż tak dużej żebym musiał martwić się o awarie dodatkowych elementów silnika których niema w innych, słabszych modelach. Skrzynia tylko i wyłącznie manual.

 

Mam do wydania około 60 000zł. Nie mam pojęcia ile wyniesie mnie ubezpieczenie OC + AC i na ile będzie on ubezpieczony, a bardzo chciałbym wiedzieć, obecnie moją e46 mam ubezpieczoną na około 15000, co jest śmieszne patrząc na ceny zadbanych e46 i na cenę jaką ja zapłaciłem, niestety ubezpieczyciel nic nie mógł mi na to poradzić, w końcu auto ma już 11 lat. Z drugiej strony kolega ma sprowadzaną ze stanów 7 letnią terenówkę i ma ubezpieczoną na dokładnie tyle ile za nią dał. Jak sytuacja wygląda z e92?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Za 60000 zl to raczej nie poszalejesz jezeli chodzi o silnik. W takich pieniadzach z R6 to raczej tylko usa a tam wiadomo w jakim stanie ciagneli graty. Co do bezawaryjnosci to tylko benzyna, diesle sypia sie na potege bo raczej nie kupisz auta z malym przebiegiem.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. wiec polowac na 3.0 benzyne w manualu tak jak przy e60? Ile musialbym dolorzyc do dobrego silnika? Rok temu widzialem w m pakiecie za okolo 90000, czyli nawet bez niego musialbym wyskoczyc z minimum 75000? bylbym tez wdzieczny za info na temat zedera i ubezpieczenia :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disel sie sypie?? a przy jakim przebiegu- 400- 500k??większej bzdury nie czytałem

ile jest postów odnośnie awarii w 330 d? albo 335?

Moc - wytrzymałość i ekonomia zdecydowanie dla disla- benzyna - raczej pod kaprys dla małojeżdżacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile jest tych 330 czy 335? Sypią sie tak samo jak dwulitrowe tylko nie bardzo ma kto o nich pisać. Tak samo sie sypią pompy do 335i i nikt o tym nie pisze, bo mało kto ma. 3.0 N/A uchodzi za najmniej awaryjny silnik.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Najmniej awaryjny jest silnik elektryczny i nie klucic sie tutaj :mrgreen:

 

E92 za 60.000 raczej bym nie szukal zwlaszcza z r6 bo to praktycznie nie mozliwe, juz lepiej za 60k kupic 645i z 2003-2004 :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kawał z tą 645:) chociaż nawet w idealnym stanie bym go nie kupił, bardziej mi się ten podoba, i tak jak mówisz najlepszy elektryk :8)

 

http://static3.businessinsider.com/image/50ca46dfeab8eae65d000012-900/the-e1-and-e2-from-the-early-1990s-were-bmws-fastest-electric-cars-yet-they-were-also-by-far-the-ugliest.jpg

 

A tak na serio, silników r6 jest całkiem sporo, od 2.5 do każdej wersji 3.0 benzyna i każda wersja 3.0 diesel, na allegro kilka sztuk jest, tylko tego diesela z czerwoną skórą pamiętam z poprzedniego roku :roll: http://moto.allegro.pl/bmw-coupe-e92-super-stan-231-km-piekna-i3066272725.html

 

jest tez taki

 

http://moto.allegro.pl/bmw-328-coupe-e92-m-pakiet-full-leasing-i3068536220.html

 

tylko gdyby było z nim wszystko ok to już by go nie było :)

 

 

Dowiedziałem się przeglądając inne tematy za ile mogę gu kupić, około 80000zł, okazyjnie może będzie za 70000-75000 czyli mocno ponad budżet, za podobną cenę chodzą mocne audi coupe, widocznie taki samochód z tak mocnym silnikiem musi tyle kosztować. Musze pomyśleć nad czymś innym, problem polega na tym że na samą myśl o mocnych e46 mnie skręca, dość mam oglądania przeżutych polskich złomów i niemieckich klekotów od turków/rosjan. e90 to byłby kompromis, ale chyba odłożę więcej pieniędzy i poczekam jeszcze rok.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz 335i polecam Ci..... 335i ;)

 

Tak na prawde w E92 oprocz 330d, 335d oraz 335i nie widze sensu kupowania innego silnika.

320d jest oszczedny osiagi zerowe

320i nie jest ani oszczedny ani osiagow

325i to samo

330i to samo

 

330d z kolej ma fajne spalanie i dobre osiagi

335d ma chyba te same spalanie ale znacznie lepsze osiagi

335i ma ciut wyzsze spalanie, ale ma takze dzwiek silnika oraz najlepsze osiagi.

 

Jest jeszcze M3 V8 ale tutaj chyba nie poruszamy tego tematu ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
330d z kolej ma fajne spalanie i dobre osiagi

335d ma chyba te same spalanie ale znacznie lepsze osiagi

335i ma ciut wyzsze spalanie, ale ma takze dzwiek silnika oraz najlepsze osiagi.

 

Od czego ma "ciut" wyższe spalanie??? Rozumiem, że to skrót myślowy i miałeś na myśli, że od 330i? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 335d ;)

 

w trasie przy tych samych predkosciach np: 120 km/h z tego co rozmawialem z wlascicielami 335d (niech mnie poprawia wlasciciele 335d jak sie myle)

335i - 8l/100, 335d 7l/100

 

Po miescie 335i wezmy ten gorny wariant jazdy w srednich warunkach: 14l, 335d: 12l

 

od 330i wlasnie jak ktos wczesniej napisal: 335i moze miec nizsze spalanie z racji korzystaniejszego przebiegu krzywej momentu obrotowego.

 

Ostatnio moj znajomy chcial kupic E92 i tez myslal o 330d... porozmawial ze mna przez 30 minut i dwa dni pozniej kupil 335i (szkoda ze chcial w manualu:P) - kogo moge to zachecam na te autko bo jest WSPANIALE :)

 

przy okazji gdyby ktos myslal o tym egzemplarzu (bo w sumie jest atrakcyjny: http://otomoto.pl/bmw-330-m-pakiet-navi-logic7-piekna-C23161225.html) to niech wie: (wlasnie ow moj kolega chcial ja kupic i sprawdzal)

 

w 2011 przebieg miala 185k przebiegu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam obecnie szukam e92 i biore pod uwage tylko 335i i 335d, ewentualnie 330i, takie coupe ze sportowym charakterem mnie drzni z 2 litrowym dieslem, ale to tez dlatego, ze jezdze e46 r6 i nie przesiadlbym sie na slabszy. I szukaj w automacie, ja za rok wyprowadzam sie do Warszawy, obecnie jestem tam 2 razy w tygodniu i nie chcialbym wajchowac ciagle ;d a jak chcesz fajne osiagi i do tego spalanie do zaakceptowania szuksj 335 d, chociaz jest tego bardzo malo

SPRZEDAM : komplet zderzaków ori e92 (barberarot metallic)


Moje e92 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=214546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Hmm zaraz będzie wojna o spalaniu.

Ale moim zdaniem jak E92 lub E93 to tylko R6, maja te minimum czyli 200KM.

 

Wg średnich ze spritmonitor.de spalanie

Jest to dużym stopniu miarodajne.

 

330d 7,6 litra

330i 10,7

335d 8,5 lira

335i 11,0 litrów

 

Różnica jest jednak większa niż pisał Waldek, szczególnie szybkie przeloty autostradą to diesel pali mało.

 

Ale widać, że wolnossące 330i pali sporo w porównaniu do 335i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście, że jest większa. Spalanie benzyny i diesela w tych samych autach, podobnie zaawansowanego technicznie i o podobnych osiągach będzie zawsze miało mniej więcej stosunek 2 do 3. I wynika to z praw fizyki i tego się nie zmieni. Jak diesel spali 10 to benzyna 15, jak diesel 7 to benzyna 10 itd itd. Wystarczy poczytać o konstrukcji i zasadzie działania silników benzynowych i dieseli i wszystko stanie się jasne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stad, moje okreslenie "ciut" wyzsze te spalenie w 335i ;) - (czyt: te 2-3 litry to wlasnie te ciut:P)

Ale nie tylko o spalaniu tu mowa, bo wtedy mozna polecic 320d i zamknac temat.

 

Jesli E92 ma dostarczac "radosci z jazdy" to musi byc to R6 Turbo lub biturbo.

 

Ale autor sam musi sie przejechac autami, najlepiej kazdym silnikiem i zobaczyc.

tu jednak jest problem taki ze po "jednej przejazdzce" ciezko jest sensownego powiedziec... dopiero po tygodniu uzytkowania mozemy stwierdzic co nam sie podoba, w jakich warunkach itp...

 

Ja przed kupnem 335 przejechalem sie jedna 328i (ktora koles wystawial jako 330i - 285 koni...), przyspieszenia od dolu to to nie miala w ogole, przez co mialem wrazenie ze moje owczesne 320d bylo szybsze.

 

Kiedys pamietam na jednego warszawskiego spota przyjechal kolega (iradek?) w swojej owczesnej 330i coupe, piekne autko, niski przebieg, ladne opcja, ale po dwoch tygodniach chcial juz te autko sprzedawac bo byl niezadowolony... bo, brakowalo...

 

 

No... trzeba sprobowac... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja myślę tak samo jak Ty, ale jak wspomniałem o radości z jazdy na początku tego tematu to założyciel napisał:

 

Co do radości z jazdy :

 

Mieszkam w Warszawie więc ciężko mi wyobrazić sobie radość z jazdy w korku i machać manetką jak idiota ;) Jeżeli chodzi o moc to jak bym chciał wariata jakiegoś to bym sobie kupił jakieś V8 i tyle w temacie , a ja potrzebuje w miarę dynamicznego samochodziku ;D [...]

 

pzdr

 

Dlatego ja szczerze mu polecam 320d, bo dół lepszy niż w 330i, a spalanie dobre i osiągi do jazdy w korkach aż za dobre. Do tego w trasie pali 5 litrów przy 130-140 km/h, bo założyciel wspominał że czasami trasy robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba będę się przymierzał do 330d bo wczoraj kumpel dał mi się przejechać a ma 3 E90 2.0d i tak nie za ciekawie może dlatego że obecnie jeżdżę audi a8 w next weekend jadę obejrzeć 3 samochody pojeżdżę i zobaczymy jak mi zabraknie mocy to zawsze można chipa walnąć ;) dzięki za wszystkie wypowiedzi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.