Skocz do zawartości

G20 LCI2 2025


MarekRi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie odnośnie aneksowania zamówień w związku z koniecznością zmiany konfiguracji w LCI2. Udało się wam podpisać już takie aneksy? Mój handlowiec cały czas mnie zbywa zasłaniając się faktem, że BMW POLSKA blokuje aneksowanie umów i czekają na wytyczne. Tylko to się przeciąga praktycznie miesiąc...

Cena mojej konfiguracji wzrosła o ok. 10k. W zamówieniu mam co prawda gwarancję ceny z konfiguratora LCI, ale zastanawiam się czy faktycznie aneksy są wstrzymane przez centralę czy dealer celowo wstrzymuje cały proces. Może nawet licząc na obejście gwarancji ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach.. jakie ładne to auto, jeszcze w tym kolorze 🤩

Też mam czarny emblemat, sam go zmieniałem - i każdemu polecam, żadna sztuka tylko troszkę pomyślunku. Raz mi usuwali emblemat w ASO i niestety porysowali klapę na potęgę - ktoś to robił kompletnie bez żadnej elementarnej wiedzy i bez żadnego pomyślunku. I to w ASO.

Z czarnym emblematem jest szybsza 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2024 o 13:50, kamsku2930 napisał(a):

Cześć. Mam pytanie odnośnie aneksowania zamówień w związku z koniecznością zmiany konfiguracji w LCI2. Udało się wam podpisać już takie aneksy? Mój handlowiec cały czas mnie zbywa zasłaniając się faktem, że BMW POLSKA blokuje aneksowanie umów i czekają na wytyczne. Tylko to się przeciąga praktycznie miesiąc...

Cena mojej konfiguracji wzrosła o ok. 10k. W zamówieniu mam co prawda gwarancję ceny z konfiguratora LCI, ale zastanawiam się czy faktycznie aneksy są wstrzymane przez centralę czy dealer celowo wstrzymuje cały proces. Może nawet licząc na obejście gwarancji ceny.

Nie mam aneksu, a też pytałem. U siebie dobierałem wyposażenie w LCI2 w porównaniu do LCI. Piszesz o 10k bo coś Ci wskoczyło do wyposażenia czy sam wzrost ceny? 

A tak z innej beczki to ktoś już może dostał termin produkcji na LCI2? Ja mam tylko prognozę, że będzie do odbioru październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem na początku marca i odbiór mialem na koniec listopada, gwarancja stałej ceny.  Teraz wskoczył LCI2 i mam różnice kolo 17 tys. Oczywiście nikt w Bmw nie wiedział że za 4 miesiące będzie LCI2. Pewnie prezes wstał w czerwcu podrapał sie…i powiedział, że będzie od teraz LCI2, kpina. Co teraz podpisze na LCI2 z wyższa kwota a za dwa miesiące mi powiedzą, niestety od września bedzie LCI3 trzeba znowu dopłacić bo gwarancja ceny nie obowiązuje. Też czekam na info z cena, ale raczej zrezygnuję jak bedzie wyższa.
 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smashing napisał(a):

Ja zamawiałem na początku marca i odbiór mialem na koniec listopada, gwarancja stałej ceny.  Teraz wskoczył LCI2 i mam różnice kolo 17 tys. Oczywiście nikt w Bmw nie wiedział że za 4 miesiące będzie LCI2. Pewnie prezes wstał w czerwcu podrapał sie…i powiedział, że będzie od teraz LCI2, kpina. Co teraz podpisze na LCI2 z wyższa kwota a za dwa miesiące mi powiedzą, niestety od września bedzie LCI3 trzeba znowu dopłacić bo gwarancja ceny nie obowiązuje. Też czekam na info z cena, ale raczej zrezygnuję jak bedzie wyższa.

W moim przypadku utrzymali cenę z LCI + moja dopłata za dobór wyposażenia z uwzględnieniem rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2024 o 15:07, smashing napisał(a):

Ja zamawiałem na początku marca i odbiór mialem na koniec listopada, gwarancja stałej ceny.  Teraz wskoczył LCI2 i mam różnice kolo 17 tys. Oczywiście nikt w Bmw nie wiedział że za 4 miesiące będzie LCI2. Pewnie prezes wstał w czerwcu podrapał sie…i powiedział, że będzie od teraz LCI2, kpina. Co teraz podpisze na LCI2 z wyższa kwota a za dwa miesiące mi powiedzą, niestety od września bedzie LCI3 trzeba znowu dopłacić bo gwarancja ceny nie obowiązuje. Też czekam na info z cena, ale raczej zrezygnuję jak bedzie wyższa.
 

pozdrawiam

dobra sciema od sprzedawcy-jak robilem research gdzie kupic juz pod koniec lutego sprzedawca w Bawaria Motors powiedzial- przy konfigu musi byc kamera+grzane fotele+dostep komfort +esim poniewaz jak tego nie bedzie to:albo cofna z produkcji albo koniecznosc doplaty-tak wiec doskonale wiedzieli-udalem sie do drugiego salonu gdzie tego mi nie powiedzieli i na mailu kilkukrotnie prosilem o to aby mi potwierdzili ze cena sie nie zmieni bo mam budzet ble ble ble- i tak sie stalo - nie doplacam ani zlotowki mimo ze podskoczylo ca 15TPLN... tak wiec w Bawaria Motors doskonale wiedzieli a robia pewnie to swiadomie zeby skroic klienta -zasada konsekwencji- zamowiles czekasz wiec pewnie sie nie wycofasz wiec i pewnie doplacisz- ja postawilem sprawe na ostrzu noze zaslonilem sie mailami ze sa niepowazni i ze inaczej rozmawialismy - dlaczego mam placic za cos co teraz jest w pakiecie skoro tego nie potrzebuje bo komus sie umanilo ze teraz to bedzie jeden wielki pakiet... w zyciu bym tak nie zrobil bo bym sie czul skrojony przez ich zaplanowana machine...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też utrzymali cenę zmiana z LCI na LCI2. Nie miałem wpływu na wybór wersji. 

M340d Touring zamawiane w marcu termin produkcji na 1 tydzień lipca. Auto ma być to odbioru na przełomie lipca i sierpnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2024 o 13:50, kamsku2930 napisał(a):

Cześć. Mam pytanie odnośnie aneksowania zamówień w związku z koniecznością zmiany konfiguracji w LCI2. Udało się wam podpisać już takie aneksy? Mój handlowiec cały czas mnie zbywa zasłaniając się faktem, że BMW POLSKA blokuje aneksowanie umów i czekają na wytyczne. Tylko to się przeciąga praktycznie miesiąc...

Cena mojej konfiguracji wzrosła o ok. 10k. W zamówieniu mam co prawda gwarancję ceny z konfiguratora LCI, ale zastanawiam się czy faktycznie aneksy są wstrzymane przez centralę czy dealer celowo wstrzymuje cały proces. Może nawet licząc na obejście gwarancji ceny.

I coś ci odpisali?

Do mnie też mieli pisać i cisza w eterze.

coraz bardziej zaczyna mnie to irytować, i sie zastanawiam czy zaliczkę odzyskam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2024 o 19:05, smashing napisał(a):

I coś ci odpisali?

Do mnie też mieli pisać i cisza w eterze.

coraz bardziej zaczyna mnie to irytować, i sie zastanawiam czy zaliczkę odzyskam 

A dlaczego mieliby Ci nie zwrócić zaliczki? Są co najmniej trzy przyczyny na które w zależności od sytuacji mógłbyś się powołać: (1) podwyżka ceny jak miałeś jej gwarancję (2) niedotrzymanie terminu dostawy (3) niezgodność konfiguracji lci zamówieniem. Dodatkwo zaliczka jest zwracalna w porównaniu do zadatku.

Już Ci przedstawili ofertę na LCI2 z wyższą ceną czy jeszcze czekasz na odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamil199 napisał(a):

A dlaczego mieliby Ci nie zwrócić zaliczki? Są co najmniej trzy przyczyny na które w zależności od sytuacji mógłbyś się powołać: (1) podwyżka ceny jak miałeś jej gwarancję (2) niedotrzymanie terminu dostawy (3) niezgodność konfiguracji lci zamówieniem. Dodatkwo zaliczka jest zwracalna w porównaniu do zadatku.

Już Ci przedstawili ofertę na LCI2 z wyższą ceną czy jeszcze czekasz na odpowiedź?

Niby czekają na oficjalna odpowiedź z bmw, ale ile w tym prawdy to nie wiem 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam wszem i wobec, że w ostatnim czasie doszło do aktualizacji konfiguratora BMW 3. Wprowadzono możliwość dobrania regulacji odcinka lędźwiowego jako pojedynczej opcji za 1300zł bez konieczności brania pakietu komfort. Ja właśnie zaktualizowałem swoje zamówienie, defacto w ostatniej chwili bo samochód czeka na przyjęcie do produkcji. Jak ktoś nie brał regulacji odcinka lędźwiowego, bo nie chciał mieć keyless to polecam szybko sprawdzić czy można tą opcje jeszcze dobrać w swoim zamówieniu. BMW naprawiło swój błąd, każdą opcje powinniśmy móc dobrać jako pojedynczą (oczywiści poza tymi które z punktu widzenia technologii wymagają zaznaczenie innych w konfiguratorze), a pakiet powinien oznaczać, że bierzesz zestaw opcji w lepszej cenie.

Edytowane przez GrzegorzKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GrzegorzKo napisał(a):

Ogłaszam wszem i wobec, że w ostatnim czasie doszło do aktualizacji konfiguratora BMW 3. Wprowadzono możliwość dobrania regulacji odcinka lędźwiowego jako pojedynczej opcji za 1300zł bez konieczności brania pakietu komfort. Ja właśnie zaktualizowałem swoje zamówienie, defacto w ostatniej chwili bo samochód czeka na przyjęcie do produkcji. Jak ktoś nie brał regulacji odcinka lędźwiowego, bo nie chciał mieć keyless to polecam szybko sprawdzić czy można tą opcje jeszcze dobrać w swoim zamówieniu. BMW naprawiło swój błąd, każdą opcje powinniśmy móc dobrać jako pojedynczą (oczywiści poza tymi które z punktu widzenia technologii wymagają zaznaczenie innych w konfiguratorze), a pakiet powinien oznaczać, że bierzesz zestaw opcji w lepszej cenie.

Bardzo ciekawy ten konfigurator - wywaliłem pakiet komfort, ale dodałem podparcie lędźwiowe i mam tylko o ok. 1k mniej niż jeszcze dwa-trzy tygodnie temu z pełnym pakietem komfort. A po dodaniu pełnego pakietu wychodzi 371.200. A jeszcze chwilę temu było 366.200.

auto: 340i, brooklyn, koła bazowe 18, tapicerka materiałowa, a z wyposażenia: pakiet innowacji, systemy professional, pakiet comfort, PRI 4 lata, szyby akustyczne, adaptacyjny led, rozszerzony shadowline. No mi jak nic wychodzi, że była po prostu kolejna podwyżka. 

EDIT: moja pomyłka, nie doliczyłem wcześniej PRI. Cena wychodzi mi jednak bez zmian. 

Edytowane przez JacekLZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, JacekLZ napisał(a):

Bardzo ciekawy ten konfigurator - wywaliłem pakiet komfort, ale dodałem podparcie lędźwiowe i mam tylko o ok. 1k mniej niż jeszcze dwa-trzy tygodnie temu z pełnym pakietem komfort. A po dodaniu pełnego pakietu wychodzi 371.200. A jeszcze chwilę temu było 366.200.

auto: 340i, brooklyn, koła bazowe 18, tapicerka materiałowa, a z wyposażenia: pakiet innowacji, systemy professional, pakiet comfort, PRI 4 lata, szyby akustyczne, adaptacyjny led, rozszerzony shadowline. No mi jak nic wychodzi, że była po prostu kolejna podwyżka. 

EDIT: moja pomyłka, nie doliczyłem wcześniej PRI. Cena wychodzi mi jednak bez zmian. 

Wrzuciłem swoją konfiguracje nie zmieniło się nic poza +1300 za regulację lędźwi. Ok komentarz off top bo nie odczytałem, że cena wyszła bez zmian. 

Edytowane przez GrzegorzKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, GrzegorzKo napisał(a):

Ogłaszam wszem i wobec, że w ostatnim czasie doszło do aktualizacji konfiguratora BMW 3. Wprowadzono możliwość dobrania regulacji odcinka lędźwiowego jako pojedynczej opcji za 1300zł bez konieczności brania pakietu komfort. Ja właśnie zaktualizowałem swoje zamówienie, defacto w ostatniej chwili bo samochód czeka na przyjęcie do produkcji. Jak ktoś nie brał regulacji odcinka lędźwiowego, bo nie chciał mieć keyless to polecam szybko sprawdzić czy można tą opcje jeszcze dobrać w swoim zamówieniu. BMW naprawiło swój błąd, każdą opcje powinniśmy móc dobrać jako pojedynczą (oczywiści poza tymi które z punktu widzenia technologii wymagają zaznaczenie innych w konfiguratorze), a pakiet powinien oznaczać, że bierzesz zestaw opcji w lepszej cenie.

Możliwość wzięcia samych lędźwi to oczywiście plus, ale to jedna z nielicznych zmian. Bo wciąz nie da się wziąć np. samego keyless czy oświetlenia ambientowego, tak samo jest z systemami asystującymi professional (wymuszają pakiet innowacji z headupem i kamerami 360). A więc tak nie do końca BMW naprawiło swój błąd 😄 Uwolnili chyba tylko możliwość właśnie lędźwi oraz podstawowych systemów asystujących kierowcy.

 

Pozdrawiam
Paweł

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2024 o 12:34, tomy5 napisał(a):

Witam

Dziś dostałem info od handlowce, że w Meksyku do końca lipca produkują wersję przed LCI2.

Pozdrawiam

Tomek

Cześć, to ciekawe bo równo 2 tygodnie temu dostałem informacje ze zaczyna się produkcja mojej m340i, która jest po LCI2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.