Skocz do zawartości

Kupno używanego G30. Na co uważać...?


RobertP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Nie kojarzę, tzn. nie wymieniałem. Ale ja do 100kkm nie dojechałem. Jak sprzedawałem to na blacie było 75 czy 78kkm. Jedyny zonk z układem chłodzenia miałem, gdy pewnego pięknego dnia zauważyłem plamę płynu chłodzącego pod autem. Szybka laweta do ASO i diagnoza, że pompa płynu przecieka. Auto miało wtedy może 50k przebiegu. Możliwe jednak, że dokonano naprawy przy okazji jakiegoś serwisu czy akcji serwisowej, bo coś mi świta, że jakaś była, ale nie pamiętam teraz szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2024 o 08:59, Rufio napisał(a):

W związku z tym że diesle są passe, uzywke kupisz tanio.

Odpuść zakup w PL. Ceny są zawyzone względem Niemiec.

Euro stoi korzystnie.

Od niemieckiego dealera kupisz za 220-230 tys. zł roczne/dwuletnie 530d /xd.

Masz gwarancję 3 lata od pierwszej rejestracji. Czyli zostaję ci jeszcze 1-2 lata pełnej gwarancji. Potem jeszcze często 2 lata gwarancji Premium Selection. 

Screenshot_20240204_085257_Chrome.thumb.jpg.b87541f004684c69dc664a3713265d20.jpg

Zaciekawiły mnie oferty z Niemiec. Kluczowe pytanie jest takie, czy można takie auto leasingować w Polsce i jeśli tak, to na jakich warunkach. Ktoś próbował bądź leasinguje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dopisujesz w działalności handel samochodami. Masz NIP europejski. Kupujesz w cenie netto od dealera na fakturę (co prawda płacisz brutto, vat w depozycie do czasu wywozu/rejestracji auta). W Polsce doliczasz akcyze i vat 23%. Potem sprzedajesz do leasingu. Po drodze jeszcze rzeczoznawca. Leasing rejestruje auto. Placi tobie za samochód. Zajęło mi to ok 5 tygodni, łącznie z transportem lawetę.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli ktoś liczy na obniżona wartośc akcyzy (mildhybrid ) to się rozczaruje - KAS juz nie uznaje obniżonej stawki. A jeszcze w ubiegłym roku udało mi sie zapłacic połowę stawki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
11 godzin temu, saab napisał(a):

Jesli ktoś liczy na obniżona wartośc akcyzy (mildhybrid ) to się rozczaruje - KAS juz nie uznaje obniżonej stawki. A jeszcze w ubiegłym roku udało mi sie zapłacic połowę stawki ...

Tak to prawda, bo uznaja BMW jako mikrohybryde - wspomaganie, a nie jazda na pradzie.

Jedynie 530e/545e itp. - 0%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.