Skocz do zawartości

Terminy dostaw, opóźnienia, restrykcje


Mati_WZL

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 520i zamówione w okolicach stycznia właśnie zjechał z taśmy. Ale nie jestem miarodajny, bo zależało mi na produkcji w drugiej połowie roku. Zmieścili się idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.07.2024 o 22:39, J.D. napisał(a):

 

 

I jak napisałem wcześniej, jeśli dla kogoś wyznacznikiem są masaże czy dociągi, to niestety G60 tego nie oferuje, a szkoda, bo oprócz webasto były moim marzeniem 🙂

? BMW nie ma masażu nawet w najwyższej konfiguracji siedzeń? Grubo...

Na szczęście ze dwa lata jeszcze będę jeździł V60CC, więc problem, co potem, odsuwam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z tym, że auto jest wyprodukowane, ale od 2 tyg nie opuszcza fabryki? Mam VIN, można jakoś sprawdzić co się z nim dzieje? Jakaś akcja serwisowa? Sprzedawca twierdzi że za 2-3 tyg przyjedzie do salonu. Trochę długo jak na transport z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mg85 napisał(a):

Macie jakieś doświadczenia z tym, że auto jest wyprodukowane, ale od 2 tyg nie opuszcza fabryki? Mam VIN, można jakoś sprawdzić co się z nim dzieje? Jakaś akcja serwisowa? Sprzedawca twierdzi że za 2-3 tyg przyjedzie do salonu. Trochę długo jak na transport z Niemiec.

U mnie wyprodukowali 520i 12 czerwca a w salonie był 26 czerwca, czyli 2 tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mg85 napisał(a):

Macie jakieś doświadczenia z tym, że auto jest wyprodukowane, ale od 2 tyg nie opuszcza fabryki? Mam VIN, można jakoś sprawdzić co się z nim dzieje? Jakaś akcja serwisowa? Sprzedawca twierdzi że za 2-3 tyg przyjedzie do salonu. Trochę długo jak na transport z Niemiec.

To raczej normalnie. To nie jest tak, że auto zjeżdża z taśmy a pod bramą już czeka tir żeby go do dilera odstawić. Nie wiem jak przy transporcie z fabryki z Niemiec ale jak przypłynie statkiem do portu w Niemczech to najpierw w porcie czeka kilka(naście) dni na transport, potem jedzie na plac przeładunkowy w Polsce centralnej i znów tam stoi co najmniej kilka dni i dopiero potem do konkretnego salonu jedzie. 

Edytowane przez Ratm
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my złożyliśmy zamówienie na 520d 19 marca, właśnie wracamy z salonu 😎

koniec maja znana była alokacja na 27 tydzień roku, połowa czerwca pojawił sie konkretny dzień (2.07) i numer VIN

Auto dotarło do salonu 15 lub 16 lipca, zarejestrowane 17.07 wstępnie miało być do odbioru dopiero na koniec sierpnia. Pozdrawiam 

Edytowane przez franczes_ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2024 o 20:05, FUX napisał(a):

? BMW nie ma masażu nawet w najwyższej konfiguracji siedzeń? Grubo...

Na szczęście ze dwa lata jeszcze będę jeździł V60CC, więc problem, co potem, odsuwam...

Na nasz rynek na pewno nie. Nie wiem jak jest na rynek chiński, bo tam naprawdę BMW oferuje wodotryski. Ostatnio widziałem na grupie na facebooku wnętrze 5er long, to nawet był ambient w podsufitce... Z drugiej strony, pytanie, jaki % pojazdów wyjeżdżał z fabryk z masażami. Może było tego na tyle mało, że zrezygnowali z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nikt tutaj się nie chwali zdjęciami swoich G60, w galerii nic nie ma. No szkoda, że tak okroili nową 5 z różnych bajerów, ten zubożały ambient dla wersji z silnikami 4-cyl też słabo wygląda, swoją drogą na azjatyckich filmikach 520i i 520d mają w środku ten lepszy ambient. 

Czy coś tam zmienili w układzie hamulcowym ostatnio? Bo jak sobie konfigurowałem wcześniej 520i/520d to na zdjęciach w konfiguratorze zaciski sportowe niebieskie i czerwone były takie mniejsze chyba 4-tłoczkowe, a teraz gdzieś od tygodnia są takie duże jak kiedyś były w G30, chyba 6-tłoczkowe.

Edytowane przez Puzonik1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś tj w pt, 10.08 podobno została ogłoszona jakaś duża akcja serwisowa i wszystkie samochody do wydania w salonie zostały wstrzymane 😬. Chodzi o jakiś sterownik układu hamulcowego.
 

Wie ktoś coś więcej, bo wygląda na duży temat, a jakoś cicho w sieci i na forum też nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mg85 napisał(a):

Dziś tj w pt, 10.08 podobno została ogłoszona jakaś duża akcja serwisowa i wszystkie samochody do wydania w salonie zostały wstrzymane 😬. Chodzi o jakiś sterownik układu hamulcowego.
 

Wie ktoś coś więcej, bo wygląda na duży temat, a jakoś cicho w sieci i na forum też nic nie znalazłem.

Ok, tu jest więcej: https://g60.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=2125170

Wygląda na gruby temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy modeli X1, X5, X6, X7, XM, 5, 5M i dotyczy również aut, które są gotowe do wydania. Weryfikowałem sytuację w ASO oraz u Dealera - wiedzą, że coś jest, ale nie mają informacji co i jak to naprawić. Czekają na oficjalne instrukcje z BMW Polska. Do tego czasu auta są uziemione - również te, które miały iść do klientów. Kolega w dziale X5 dostał informację na 2 godziny przed odbiorem, że tego auta nie odbierze, a dealer, z którym rozmawiałem sam przyznał, że niestety auta u nich stoją, muszą za nie płacić i nie mogą ich wydać dopóki usterka nie zostanie naprawiona.

Edytowane przez buster12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji na bimmerpost, auta produkowane od przyszłego tygodnia będą wolne od tej wady, a co za tym idzie nie będą objęte akcją. Natomiast czy tak będzie - nie wiadomo. Sama akcja początkowo dotyczyła aut z rocznika modelowego 2024 (produkcja do końca marca 2024), a potem nagle przesunęli suwaczek na rok modelowy 2025 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, buster12 napisał(a):

Według informacji na bimmerpost, auta produkowane od przyszłego tygodnia będą wolne od tej wady, a co za tym idzie nie będą objęte akcją. Natomiast czy tak będzie - nie wiadomo. Sama akcja początkowo dotyczyła aut z rocznika modelowego 2024 (produkcja do końca marca 2024), a potem nagle przesunęli suwaczek na rok modelowy 2025 🙂

A właśnie - czy ktoś ma informacje o różnicach między MY24 a MY25? Czy jakiekolwiek są? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jfrom_waw napisał(a):

A właśnie - czy ktoś ma informacje o różnicach między MY24 a MY25? Czy jakiekolwiek są? 

Odebrałem 520i z produkcji lipiec 2024.

zauważyłem wyłącznie dwie zmiany i to na minus:

1. Brak metalowej podstopnicy na lewą stopę. 

2. Brak kluczyka M w piano black- kluczyk standardowy.

Poza tym pierwsze wrażenia doskonałe.

IMG_5091.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, buster12 napisał(a):

Temat dotyczy modeli X1, X5, X6, X7, XM, 5, 5M i dotyczy również aut, które są gotowe do wydania. Weryfikowałem sytuację w ASO oraz u Dealera - wiedzą, że coś jest, ale nie mają informacji co i jak to naprawić. Czekają na oficjalne instrukcje z BMW Polska. Do tego czasu auta są uziemione - również te, które miały iść do klientów. Kolega w dziale X5 dostał informację na 2 godziny przed odbiorem, że tego auta nie odbierze, a dealer, z którym rozmawiałem sam przyznał, że niestety auta u nich stoją, muszą za nie płacić i nie mogą ich wydać dopóki usterka nie zostanie naprawiona.

Klasyczna "akcja STOP" - czyli zakaz wydania auta fizycznie i w systemie. Dealer musi przepuścił auto przez pełną procedurę serwisową jaką otrzymają od centrali, wysyłają papiery po jej wykonaniu i dopiero wtedy centrala ściąga ten "STOP". Może potrwać 1 dzień i dotyczyć aktualizacji oprogramowania, ale równie dobrze może trwać miesiąc bo będą czekać na jakieś części do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.